Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nagy baj van. Vmit elrontottam...

Nagy baj van. Vmit elrontottam a router beállításainál. Ip-cím ütközés. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Új portot akartam nyitni a routeremen. A router beállításainál a DHCP disconnect-re állítottam, majd a gépen (XP) TCP/IP protokollban megadtam egy új IP-t h eszerint csatlakozzon. Ezt követően mindkét gép ip-cím ütközést írt ki és nincs net egyik gépen sem. Próbáltam a routert resetelni de mindhiába. MI lehet a megoldás?????


Köszi!!


2011. szept. 23. 13:16
 71/100 A kérdező kommentje:
DNS-t is visszaállítottam.
2011. szept. 24. 00:17
 72/100 anonim ***** válasza:
Mit ír ki most az ipconfig?
2011. szept. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/100 A kérdező kommentje:
De van helyi kapcsolat, azt értelmeztem ADSL-ként. Meg van egy PPPOE, amit én hoztam létre még anno. A helyi kapcsolatot tiltottam le, de az ipconfig szóról szóra ugyanaz, mint az előbb....
2011. szept. 24. 00:23
 74/100 anonim ***** válasza:
Egészen biztos vagy benne, hogy nincs tiltva az a hálókártya? Az eszközkezelőben légyszíves nyomjál rá egy tiltást majd egy engedélyezést a kedvemért! És utána nézzél IP configot!
2011. szept. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/100 A kérdező kommentje:

Hmmmm...most vhogy le volt tiltva a hálókártya. Engedélyeztem. A helyi kapcsoltok továbbra is le vannak tiltva.

Néztem ipconfigot. Ez jelent meg: adathordozó állapota: adathordozó leválasztva

2011. szept. 24. 00:32
 76/100 A kérdező kommentje:
Megint volt net kb egy másodpercig........am azt írja ki mikor engedélyezem a hálókártyát és így a kapcsolatot is, hogy egy hálózati kábel nincs bedugva. Mondjuk ezt eddig is tudtuk h nem érzékeli az UTP kábelt a pc.
2011. szept. 24. 00:35
 77/100 anonim ***** válasza:
Na most kellene olyan ember akinek volt már ADSL cucca :D, mert nekem sosem volt. Az van szerintem, hogy a hálókáryád a PPoEt használna, ami nem jó. Megnéznéd azt a kapcsolatot ami most engedélyezett és belekukkantanál a tulajdonságaiba és valahogy leírni mit látsz? :D
2011. szept. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/100 A kérdező kommentje:

Tehát a helyi kapcsolatok ADSL van engedélyezve. Általános és Speciális rész van. Általános részen belül van a Microsoft Networks ügyfél, Fájl- és nyomtatómegosztás, QoS csomagütemező, TCP/IP protokoll. A speciális részben pedig a Windows tűzfal.


Ennyi.

2011. szept. 24. 00:38
 79/100 anonim ***** válasza:

Aha, figyi csak:

[link]


Szerintem valami hasonlót látsz magyar csak magyarul :D

Ha legördíted azt a "Point To Protocol" részt, akkor mit látsz, miket lehet választani?

2011. szept. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/100 A kérdező kommentje:
Hmmm ilyen menüsor nekem nem a Helyi kapcsolatokban van, ami az ADSL, hanem az általam létrehozott kapcsolatban, ami PPPOE. Ha itt leakarom görgetni a PPP-t nincsen semmi csak ez.
2011. szept. 24. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!