Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nagy baj van. Vmit elrontottam...

Nagy baj van. Vmit elrontottam a router beállításainál. Ip-cím ütközés. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Új portot akartam nyitni a routeremen. A router beállításainál a DHCP disconnect-re állítottam, majd a gépen (XP) TCP/IP protokollban megadtam egy új IP-t h eszerint csatlakozzon. Ezt követően mindkét gép ip-cím ütközést írt ki és nincs net egyik gépen sem. Próbáltam a routert resetelni de mindhiába. MI lehet a megoldás?????


Köszi!!


2011. szept. 23. 13:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/100 A kérdező kommentje:
Pontosan ilyet látok.
2011. szept. 24. 01:13
 92/100 anonim ***** válasza:
Jó, mégegyszer ellenőrizd, hogy az IP automatikus e és a DNS is. Nyomj egy újraindítást. Ha elkezd villogni a routeren a port led-je akkor oké, ha nem akkor sajnos most nincs több ötletem :(
2011. szept. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/100 anonim ***** válasza:
Az újraindítást a desktop PCn értettem :D
2011. szept. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/100 A kérdező kommentje:

Megcsináltam de nem jó. Az 1. LED (amelyiknek villognia kellene) nem ég. A 2. LED már ég. Itt a PS3 és a router van összekötve UTP kábellel.


KÖszi mindent! Tényleg sokat segítettél!


:S

2011. szept. 24. 01:19
 95/100 anonim ***** válasza:

Még egy tipp!

Vezérlőpult->

Hálózatok->

Hálózati kártya->

Tulajdonságok->

Speciális->


Itt meg kell nézni, hogy állítható-e a ConnectionType tulajdonság. Itt lehet beállítani a csatlakozó hálózat tipusát.

Autosense-re kell rakni ( nem tudom, hogy szerepel a magyar XPben )

2011. szept. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/100 A kérdező kommentje:
Itt vagyok a Speciális résznél a hálókártyánál. De ConnectionType-t meg autosense ilyet nem látok. Persze fordítom mmagyarra :D
2011. szept. 24. 01:26
 97/100 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer a segítséget! :)
2011. szept. 24. 01:41
 98/100 anonim ***** válasza:

Átnéztem megint mindent és észrevettem, hogy írtad, hogy a jelezte a gép, hogy a hálózati kábel nincs csatlakoztatva. 2 féle kábelt használnak a hálózatokban utp patch ( egyenes) és cross ( keresz ) kábeleket. A router és a gép között tipikusan cross kábel van használatban. Az újabb hálókártyák ( tipikusan laptop) már tudnak "fordítani" így nem zavarja őket, hogy kereszt vagy egyenes kábellel csatlakozik. Megnéztem az én gép - router kapcsolatom nekem kereszt kábel van.

Ilyen kábeled van ?

[link]

Rakd egymás mellék a kábel két végét ahogy a képen látszik. Ha vezeték színek sorrendje megegyezik akkor kereszt kábeled van ( más szóval ha tök egyforma a bekötése a két csatlakozónak). Ha kereszt kábeled van, nincs több ötletem. Ha viszont nem kereszt, akkor keresni vagy venni kellene olyant ami kereszt kábel.

2011. szept. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/100 A kérdező kommentje:
Reggel felkeltem, odamentem a PC-hez, látom villog az 1. LED kijelző. Bekapcsolom a gépet van net. Kiérti ezt? :)
2011. szept. 24. 11:55
 100/100 anonim válasza:
én is elfelejtettem a jelszó... valaki segítsen nagyon sürgős!!!
2013. jan. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!