Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nagy baj van. Vmit elrontottam...

Nagy baj van. Vmit elrontottam a router beállításainál. Ip-cím ütközés. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Új portot akartam nyitni a routeremen. A router beállításainál a DHCP disconnect-re állítottam, majd a gépen (XP) TCP/IP protokollban megadtam egy új IP-t h eszerint csatlakozzon. Ezt követően mindkét gép ip-cím ütközést írt ki és nincs net egyik gépen sem. Próbáltam a routert resetelni de mindhiába. MI lehet a megoldás?????


Köszi!!


2011. szept. 23. 13:16
 41/100 A kérdező kommentje:
Íp-cím ütközés van. Az elsődleges szgépnek nincs IP-címe. A router teset semmit sem ért. A router webes felületére nem tudok belépni. El nem tudom képzelni, hogy mi lehet a baja....:S Köszi a segítséged!!!
2011. szept. 23. 21:27
 42/100 A kérdező kommentje:
Ha be akarok lépni a router webes felületére ezzel: [link] akkor a MODEM webes felületét hozza be, de hogy ezt hogy csinálta azt nem tudom......
2011. szept. 23. 21:29
 43/100 anonim ***** válasza:
Oké. Összeütök egy doksit, kb 20 perc. Nekem szintén TP routerem van. Hasonló lesz a beállítás, plusz átnézem a te routered manualjat, türelem!
2011. szept. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/100 A kérdező kommentje:
Én nem akarlak sürgetni, csak leírtam ezeket, mint infókat :)
2011. szept. 23. 21:40
 45/100 anonim ***** válasza:
Elkészült a doksi. Privát üzenet ment, légyszi majd küldjél egy email címet ahova a doksit küldhetem.
2011. szept. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/100 anonim ***** válasza:

Ide is felraktam, innen letöltheted:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. szept. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/100 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Olvasom!
2011. szept. 23. 22:28
 48/100 A kérdező kommentje:

El sem hiszem. ISTEN VAGY!!! :) Sikerült! Hogy tudom ezt neked meghálálni? :D:D:D:D:D


Annyi a bökkenő, hogy a családban 3 gép van. 1 asztali pc és 2 laptop. Az asztali pc esetében ha bedugtam a LAN csatlakozóba azt a kábelt, ami a pc-be is megy az 1-es kis LED nem villant fel. A 2 laptopnál pedig igen. ÍGy laptopról csináltam meg a beállításokat. Tehát magyarán a 2 laptopon van net, az asztali pc-n viszont nincs.

A hálókártyával lehet vmi?


Köszi!

2011. szept. 23. 23:06
 49/100 A kérdező kommentje:

IPconfig esetén annyit ír ki a PC esetében, hogy Ethernet-adapter

Adathordozó állapota: adathordozó leválasztva.

Ennyi és semmi több.....

2011. szept. 23. 23:09
 50/100 anonim ***** válasza:
Vagy a hálókártya lehet a gond, vagy a kábel. A laptopok pl tudnak "kábelt" fordítani azaz tökmindegy, hogy "cross" vagy egyenessel kötöd össze viszont a régebbi hálózati kártyák nem tudnak ilyen trükköt. Engedélyezve van a hálókártya az eszközkezelőben?
2011. szept. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!