Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az apródon (OLX) átvertek....

Az apródon (OLX) átvertek. Volt valakinek hasonló esete, amikor feljelentést tett a rendőrségen?

Figyelt kérdés

kb 2hónapja a húgomnak kellett rendelnem az OLX-ről egy cipőt,6 ezer ft volt.A pénzt elutaltam,irta másnap,hogy fel is adta....

Elvileg 3,max 4héten belül kellett volna megérkeznie.4hét után próbáltam neki irni az olx-en keresztül hogy ugyan mi van már,de nem engedte,letiltotta,több üzenetet nem fogadott,ezt irta ki az olx,amikor próbáltam volna irni neki.Email cimet,tel.számot,semmit nem adott meg,igy máshol nem tudom elérni.Egy nevet tudok,meg a számlaszámot,meg egy várost,ahol lakik.

Irtam az OLX-nek,bemásoltam a levelezésünket,és azt irták,mindenképp tegyek feljelentést a rendőrségen.Nekem sajnos nem adhatnak ki semmilyen adatot róla,de a rendőrség munkáját mindenben segitik majd...stb.

Az lenne a kérdésem,hogy járt e már igy valaki,hogy feljelentést kellett tennie a rendőrségen?Van értelme?Hogy működik ez?

Köszönöm!


2014. máj. 17. 20:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Feljelented és ennyi, ez csalás, így az összeghatár mind1. SOHA ne utalj előre, kérd utánvéttel és inkább fizess rá az utánvétre, de előre utalni felelőtlenség.
2014. máj. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tudom,én nem is szoktam soha igy rendelni,de a húgom erősködött,neki az a cipő kellett,őt nem érdekli,akkor is rendeljem meg... utánvéttel nem küldte,személyesen meg nem tudtuk volna átvenni,mert nagyon messze van tőlünk.

"Miből áll" ez a feljelentés?Sok idő,Miket kérdeznek?Sose voltam még rendőrségen..és tök jó,hogy a húgom hülyesége miatt most rendőrségre járkálhatok,amit nem is tudom hogy oldok meg,mert van egy kisfiam,akivel itthon vagyok....

2014. máj. 17. 20:34
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem küldi utánvéten. Az Apródon és a Jófogáson maguk az üzemeltetők is felhívják fel a figyelmet arra, hogy ne utaljon senki sem előre. Tehát aki nem hajlandó a személyes átvételre vagy az utánvétre, az eleve gyanús, és nem kell vele szóbaállni, hanem jelenteni először a honlap üzemeltetőinek, majd utána a rendőrségnek!
2014. máj. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Én alapból nem küldök utánvéttel.


Volt olyan is, hogy a vevő állítólag nem kapott értesítőt, a posta nem kézbesítette és visszahozta nekem, de csak akkor adták át, ha a visszapostát is kifizettem.

(romlandó cucc volt benne így erősen gondolkoztam, hogy átvegyem-e, mert ha a termék is döglött, akkor nem csak a termékdíjat és a postaköltséget bukom, hanem még egy postaköltséget is. Kibontani csak átvétel után lett volna lehetőség.)

2014. máj. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
szia. velem pont a héten történt.. kedden utaltam neki du. és másnap mondta,hogy nem jött meg az összeg. 11.500 Ft. mondom tuti meg kellett jönni, mert másnapra már ott kell lennie. írtam neki másnap is mondta,hogy tuti rossz helyre utaltam.. lefényképeztem,hogy hova utaltam.. és elküldtem neki. mondtam neki,hogy azt is megtudja nézni,hogy van-e folyamatban utalás.. azóta nem is írt. szóltam neki,hogy küldje a megrendelt árut vagy a pénzemet kérem vissza különben jelentem.. nem reagál semmire. nagyon aljas húzás volt tőle, undorító egy ember. olx.en hol lehet panaszt tenni?
2014. máj. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es! Aki nem szereti az utánvétet, az szerintem ne használja a jófogást és a társait, az maradjon a Teszvesznél és a Vateránál!

Mindennek megvan az ára! A Vatera és a Teszvesz hirdetések és eladások költsége az ára annak, hogy megbízhatók a vevők és az eladók, valamint könnyebb a részletes termékkeresés.

Lehet választani, de egyszerre az ingyenes hirdetés és a tutira megbízható eladó nem működik együtt. Kivéve, ha a személyes átadást prefálod.


Ez éppen olyan, hogy a mesterek gyors, olcsó és kiváló munkát végeznek. De a 3 opcióból egyszerre csak kettőt választhatsz.

2014. máj. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
63%
az utánvét manapság nagyon drága... múltkor utánvéttel vettem egy cipőt +3500 Ft volt. és a személyes találkozó meg elég nehezen megoldható ha 300km-re lakik az illető nem?!
2014. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Drága az utánvét? Az nem drága, ha előre elutalod a pénzt és nem kapsz érte semmit?:D Szerintem az a drága.
2014. máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
55%
de az... csak az ember még próbál bízni az emberekben, már ne haragudj ;) :D és eddig 50rendelésből 49megérkezett csak ez az egy nem.. arról meg nem én tehetek,hogy néha vannak ilyen undorító emberek. és ne okoskodj, köszi :D
2014. máj. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
nem jelentem fel,mert beszéltem egy rendőr ismerőssel,azt mondta meg lehet próbálni,de ne fűzzek hozzá sok reményt hogy vissza kapom a pénzt vagy a cipőt..
2014. máj. 31. 22:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!