Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit kéne csinálnom hogy jobb...

Mit kéne csinálnom hogy jobb legyen a netem?

Figyelt kérdés
A mai nap megkaptuk a Magenta csomagot a telekomtól és ezzel egyidejűleg a 20 Megabites netünket lecseréltük 120-asra. Speedtest-en néztem hogy változott e valami és azt vettem észre hogy a letöltés ugyan úgy 20 megabit a feltöltés meg 50. Ez eddig úgy volt hogy lassabban töltöttem fel mint le. Mit lehetne tenni hogy jobban töltsek le? U.i.: ismerőseim akiknek szintén 120-as netjük van ők 15 Megabytal töltenek le míg én csak 2,2-vel. És vezeték nélküli hálózatot használok laptopról.

2016. jan. 14. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a vezeték nélküli ruter csak ennyit tud. Próbáld meg vezetékkel csatlakoztatni.
2016. jan. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam de nem igazán akart össze jönni. Erről a szerkezetről megy a tv csatorna is. Amikor össze dugtam a laptoppal akkor továbbra is csak wifi-n csatlakozott, amikor meg a wifi-t kikapcsoltam a laptopon akkor meg egyáltalán nem volt net. Ilyenünk van:

[link]

2016. jan. 14. 21:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet ,hogy elnézted a letöltésnél a mértékegységet? MB/s
2016. jan. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bár ha nem még a laptop is lehet mennyire régi?
2016. jan. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Lajos54 ***** válasza:

Az esetből több probléma világít!

Az egyik, amit más is említett előttem, a Megabit-Megabyte. Nem mindegy, hogy MBps, vagy Mbps! Biztosan jól néztél mindent?

A másik: vajon a laptop wifi vevője mekkora sebességre képes?

A harmadik: ha vezetékkel csatlakoztatva nem megy a net, valószínűleg nincs feltelepítve a laptopra az Ethernet adapter drivere.

És végül: biztos, hogy már működik az új szolgáltatás?

2016. jan. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nah szóval:

Nem néztem el a mérték egységeket. A Speedtest.net Mega bittel mér, az osztálytársaim a 120-as megabites nettel 15 megabytal töltenek ami logikus mivel annyinak is kell lennie, de én továbbra is csak 2,2-2,4 megabytal töltök le.

Hol lehet megnézni a laptop wifi vevőjét hogy mit bír ? Nem tudom hogy az ethernet drivere telepítve van e mert ez nem az én gépem, a tulajdonos meg nem ért hozzá. Ez egy 1 éves Asus 80-ezer forintos laptop. Sokat nem tudok róla mondani mert a dobozát meg a papírjait is kidobták. Intel celeronos proci, 4 giga ram és integrált videó kártya, win 10 op rendszer, csak ennyit tudok így adatok nélkül.

2016. jan. 15. 06:03
 7/12 Lajos54 ***** válasza:

Az Eszközkezelőben tudod megnézni, hogy minden driver rendben van-e.

Ha a laptop ilyen viszonylag fiatal, akkor nem hiszem, hogy a wifi vevője ne lenne elég jó, bár... Ha a pontos típus alapján rákeresel, biztosan találsz róla valami részletesebb leírást.De szerintem valahol máshol lesz a hiba.

2016. jan. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Azt sikerült kiderítenem hogy:

A laptop vagy 1 hp 250 g3-as gép vagy ilyen kaliberű, azaz elvileg többet kéne bírnia a 20 megabittnél.

A másik hogy a router beállításánál megtaláltam hogy a sebesség 150 megabit vagyis annyi amennyinek lennie kell.

A harmadik pedig hogy rádugtam 1 másik kábellel úgy olyan hibát talált hogy legalább 1 protokol nincsen telepítve, rámentem hogy javítás és nem javította ki. Mit lehetne még tenni hogy vezeték nélküli csatlakozással jobb netem legyen?

2016. jan. 15. 16:07
 9/12 Lajos54 ***** válasza:
A laptopra rá kell, hogy legyen írva a pontos típusa. A gyártó honlapjáról le kell tölteni a Windows 10-re való LAN drivert, majd feltelepíteni a gépre.
2016. jan. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem találom, az alján van valami fekete cimke de az le van kopva és semmit nem tudok kivenni belőle.
2016. jan. 15. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!