Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy magánszemély valóban le...

Egy magánszemély valóban le tudja nyomozni az IP címemet Facebookon?

Figyelt kérdés
Üdv! Rám írt egy ismeretlen valaki, akinek válaszoltam is... Közben meg valahol olvastam, hogy le lehet nyomozni fb-n keresztül a profil használójának IP címét. Egy kicsit beparáztam, mert azért idegeneknek semmilyen körülmények között nem adnám meg a bizalmasan kezelt személyi adataimat (a profilomon még a szül. dátumot, munkahelyet, iskolát sem tettem közzé, nemhogy az IP címemet). Ha ez igaz, akkor hogyan lehet ez ellen védekezni? Hogy tudom "titkosítani" a gépem IP címét, amiről használom a profilomat? Ez egy PC és egy okosmobil... Tudtok nekem ebben segíteni?

2016. ápr. 30. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem, nem igaz - hiszen alapvetoen masik felhasznaloval nem kezdemenyezel IP alapu kommunikaciot. Tippre meg a fajlkuldes is a szerveren keresztul tortenik.


Egyebkent tisztaban vagy azzal, hogy az IP cim nem bizalmasan kezelt szemelyi adat?

2016. ápr. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Alltalaban dinamikusan váltakozik az IP cím. Semmi felni valód. Amikot írsz valakinek facebookon akkor az a Facebook szervernek fut be,és onnan tovább. Te nem láthatod a másik IP címét.
2016. ápr. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem tudja lenyomozni, az IP cím meg nem egy hű mágikus varázs dolog. olyan mintha vlaaki tudná a lakcímed hűűá.
2016. ápr. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Még annyi sem, semmit nem tudnak kideríteni az IP-címedből, ami téged személyesen érintene.

És olyan csodaprogram sincs, hogy valaki beírja az IP címedet és elkezd a géped tartalmában böngészni.

2016. ápr. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Egyebkent tisztaban vagy azzal, hogy az IP cim nem bizalmasan kezelt szemelyi adat?"


Dehogynem, az, nagyon is. Nagy tévedésben vagy...

2016. máj. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#5: Akkor tessek, lopd el a szemelyisegem, tegyel meg mindent ami lehetseges az IP-vel:

94.27.245.140

2016. máj. 1. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én nem szeretném, hogy idegenek tudják az IP címemet, vagy a lakcímemet. Csak annyi a kérdés, hogy az IP címemet le tudják-e nyomozni, nekem az is bizalmas infó, mint pl. a munkahelyem, lakcímem, milyen vagyonokkal rendelkezem, stb. Ha tuti, h nem lehet semmi ilyesmit kinyomozni az fb-mrol a hozzájárulásom nélkül, akkor megnyugodtam. Egyébként ha Google-n rakerestek arra, h Facebook IP cím"
2016. máj. 1. 03:14
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor csomó olyan oldal jön ki, ahol taglalják az IP cím lenyomotasat FB profil alapján (mondjuk főleg a kamu profilok aspektusából, de az a része nekem nem releváns).
2016. máj. 1. 03:16
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor olvass el egy parat.


Megsugom, hogy csak annyi koze van a facebookhoz, hogy at kell kuldeni egy linket.


Uristen, galambpostaval / levellel / pizzasfiuval LE LEHET NYOMOZNI AZ IP CIMET??? Igen, ird fel egy papirra az IP-cim gyujto weboldalad cimet, kuldd el a celszemelynek es vard meg amig felkeresi. Gratulalok, van egy hasznalhatatlan szamsorozatod.

2016. máj. 1. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#6-nak: Lehet itt durcizni, meg vitatkozni, hogy mit lehet kezdeni az IP címmel. De a válaszom nem erre irányult, hanem, hogy személyes adat-e az IP cím. Te azt írtad hogy nem, pedig az, tökmindegy hogy ki mire tudná felhasználni, pont. Menj el a Parlamentbe, és mondd el azoknak akik így döntöttek, hogy ez neked nem tetszik...
2016. máj. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!