Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy magánszemély valóban le...

Egy magánszemély valóban le tudja nyomozni az IP címemet Facebookon?

Figyelt kérdés
Üdv! Rám írt egy ismeretlen valaki, akinek válaszoltam is... Közben meg valahol olvastam, hogy le lehet nyomozni fb-n keresztül a profil használójának IP címét. Egy kicsit beparáztam, mert azért idegeneknek semmilyen körülmények között nem adnám meg a bizalmasan kezelt személyi adataimat (a profilomon még a szül. dátumot, munkahelyet, iskolát sem tettem közzé, nemhogy az IP címemet). Ha ez igaz, akkor hogyan lehet ez ellen védekezni? Hogy tudom "titkosítani" a gépem IP címét, amiről használom a profilomat? Ez egy PC és egy okosmobil... Tudtok nekem ebben segíteni?

2016. ápr. 30. 18:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Facebookon nem lehet kideríteni a másik ip címét az biztos. Programozó vagyok.
2016. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező. Természetesen mindent ki lehet deríteni.

Az IP címet is ki lehet akár Facebook alapján is.

De mint írtad az olyanok mint az FBI,egyéb szervek férnek hozzá.Szóval nem kell attól paráznod,hogy valami magánember ez alapján beazonosít.


Az IPhone újlenyomat olvasóját is fel tudták törni nemrégiben!

Mindent amit az interneten csinálsz azt vissza lehet nyomozni,mivel a szerverek eltárolják.

Ahhoz,hogy valaki bármiféle gépedre juttatott vírus nélkül,egy Facebook üzenetből kiderítse az IP-det,ahhoz előtte a Facebook szerveréhez kellene betörnie,és onnan haladhatna tovább maximum.


Nem olyan egyszerűen működik ez mint ahogy te képzeled,hogy egy üzenet linkjét bemásol valaki egy programba aztán megnyomja a nagy piros gombot és aztán megtud rólad mindent.

2016. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Igen egy magán személy is megfelelő tudással letudja nyomozni az Ip címedet. Viszont ha erre van szüksége pont a te IP címedre akkor nyilván oka van rá. Nem muszáj facebok ehhez. Nyilván nem csak facebookozni szoktál. Megteszi bármilyen más weboldal is ami képes Ip tárolásra. és kisebb a biztonsági védelme mint egy facebooknak. Bár annak se túl komoly a védelme. Bár nem is értem miért aggódnak oly sokan a facebook tartalmuk miatt. Hiszen az csak egy weboldal képekkel, meg csevegésekkel, egyéb digitális írásos adatokkal.


Sokan aggodnak egy ip miatt hol ott az email címüket meg a telefonszámukat szét kürtölik a világban.


Na persze most itt a gépedre való bejutasról van szó. Hát ennek számos más módja is van mint ip cím. Portok, router, hállókártya, stb.. Vagy csak simán betörnek és ellopják a géped :-) Ha laptopot vagy telefont amiket használ az ember nyilvános hálózatokon akkor már is egy mennyország egy kisebb szintű hacker számár is. Az ilyen nyilvános hálózatokon simán lehet adatokat lopni mások felcsatlakoztatott eszközeiről. Na persze megfelelő tudással és eszközzel.

2017. febr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Akkor viszont lenne egy másik kérdésem; ki lehet-e deríteni, hogy ki töri fel a facebook fiókomat, ha egyáltalán valaki feltörte? Akkor is le tudom-e nyomozni, ha használ (bocsi a hiányos IT-s ismereteim miatt) vmi IP változtató szoftvert, esetleg Tor böngészőn keresztül hajtja végre a feltörést, belépést, adatok lopását, stb...?
2017. febr. 19. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!