Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bele tud valaaki nyúlni úgy a...

Bele tud valaaki nyúlni úgy a UPC modem működésébe így?

Figyelt kérdés

Van egy upc modemünk elvileg 120 megabites nettel.

Rá van kötve egy router én meg a sima modem wifijét használom.

Az unokatesóm lanon szokott rá csatlakozni vagy a saját útválasztójával.


Én arra gyanakodtam, hogy ő szórakozik, ezért lereseteltem a fenébe az egészet és visszaállítottam a gyári beállításokat, majd saját jelszót állítottam be, de így sem stabil a kapcsolatom.


Az a kérdés, hogy így, hogy le van a modem jelszavazva, lanon keresztül bele tud mókányolni?

Ha igen, hogyan tudom ezt letiltani?

Ha nem, akkor mi a fenéért rossz a net?

Ő tagadja, hogy ő nyúlna hozzá, de nagyon ilyen kockagyerek és tudom, hogy az is számít neki, hogy a hülye játékai 0,1 millisecundummal gyorsabban menjenek, mint mondjuk az, hogy én feltöltsek egy 300 megás projectet renderszerverre mert mondjuk ezzel pénzt keresek, amíg ő nem csinál semmit.


Hogyan oldjam meg ezt a problémát? Odáig még nem akartam eljutni, hogy kiiktatom az összes lan portot, kiforrasztom a reset gombot a routerből, és beállítok rá saját jelszót, és akkor, majd ha szépen kéri, használhatja.


2017. jan. 12. 01:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Keresd a upc ügyfélszolgálatot, vagy korlátozd az uncsitesód sávszélességét, ha szerinted ő a baj.
2017. jan. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A jelerősség megfelelő?

Amúgy milyen készülék? Az én modem/routerem, amit a szolgáltató adott, egy hulladék, folyton szakadozik rajta a wifi, míg a lanon jól működik.


Ugyan nem ismerem az unokatesódat, de nem hiszem, hogy ő szórakozna. Ha nem tudja a jelszót és hosszú jelszót állítottál be, azt nem tudja egyhamar feltörni.

2017. jan. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen a B verzió az, hogy a szolgáltató szándékosan korlátozza a wifit, mert a garantált sávszélesség elvileg csak wifire értendő.
2017. jan. 12. 02:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem korlátoznak semmit, a wifi az ilyen.

Ha igaz lenne a feltevésed, egy ügyvéddel a szart is kiperelhetnéd upc-ből. De nem csak te, hanem még ~millió ügyfél. Gondolod, hogy a upc kockáztat ilyet azért a sávért, ami neki amúgy átalánydíjas, azaz a többlet neki nem kerül pénzbe?

2017. jan. 12. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, kicsit paranoiás vagy.

Hogyan korlátoznák csak a wifit? Ezt fejtsd már ki.

Sokkal valószínűbb, hogy a te konfigurációddal van valami probléma.

Ja, és nehogy leírd, hogy milyen modemed van, még a végén rájön a júpíszi, hogy ki vagy és szándékosan csökkenti majd csak a te sebességedet.

Mindenki csak a te netedre pályázik.

2017. jan. 12. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha stabil és gyors netet akarsz, használj kábelt. A wifi az sajnos hajlamos a szakadozásra.
2017. jan. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!