Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vajon mi az ördög lett a...

Vajon mi az ördög lett a mobilnetemmel, hogy ilyen lassú lett, tegnap este még jó volt, hajnalban és reggel már nem?

Figyelt kérdés

Üdv. Tegnap este még gond nélkül neteztem, ma reggel óta meg szinte használhatatlanul lassú (gyakran csak 10 kbit /sec a letöltés, alig tölt be bármi vagy nagyon lassan) és közte nem csináltam semmit.


Telekom, Szeged belváros, de csak 3G-re képes készülékem van. 4.2.1-es androidos okostelefonon és egy USB modemen linuxos laptoppal is próbáltam, nem a telefon vagy a laptop lett vírusos, mindkettőn lassú, de nincs teljesen leblokkolva. Egyenlegem van bőven, meg adatforgalmam is. (némi türelemmel be bírtam lépni megnézni, 2-3 perc mire egyáltalán megjelenik egy oldal, úgy hogy még a reklámokat, scripteket, és egyéb lassú nyomonkövető vackokat is blokkolom.)



2018. márc. 10. 16:09
 1/7 A kérdező kommentje:

kiegészítés:

-direkt rátöltöttem az egyenlegemre tegnap, jött az sms, hogy 14 ezer van rajta már. Szóval nem az történt hogy valahogy "eltűnt" róla a pénz és nem szóltak. Amúgy is jönne az sms, ha leforgalmaztam a keretet, vagy ilyesmi. Szóval az előfizetésem oké.


-Tegnap este kimentem enni, 1 kilométerrel arréb is lassú volt a mobilnet (3G)


-Végül rácsatlakoztam egy wifire amihez van jelszóm, és arról frissítettem egy vírusadatbázist (feltettem az avast-ot a telóra, de semmi vírus..).

A wifin keresztül az internettel nincs gond, legalább egy megabit volt.


-olyan, hogy ha a készüléket (vagy a sim kártyát) kikapcsolom és pár perc múlva vissza, akkor egy fél percig jó a letöltési sebesség ( van egy 3G/wifi DNS settings nevű app a telómon, >300 kbps az első pillanatokban, utána meg ilyen 4 .. 10 kbps-et mér... komolyan 1996-ban az iskolai 286-os gépen gyorsabb volt a net...)

Mintha lenne egy lassítás ami rövid időn belül életbe lép? (és nem áll vissza utána)


- DNS beállítástól nem függ, "Level3", "Comodo", "OpenDNS"

és egyéb esetekben is egyformán lassú lesz.


-több készüléken (3g teló és laptop régi 3g usb modem) is tetű lassú. Szóval nem gyanakszok készülék hibára. (amúgy sem jönnek be gyorsan az oldalak, de most percekig semmi, meg megszakad, timeout van, vagy ami betölt az is alkalmanként szét van esve- szerencsére a GYK nem zabálja a sávszélességet)


-semmi kedvem és időm ezzel ügyfélszolgálatra menni.


-vajon azért gyenge a 3g sebessége mert már a 4g (meg 5g?) a menő és ezzel noszogatják az embereket új telefon / modem vásárlás felé? Legalább mondják meg szemtől szembe hogy hamarosan vennem kell valami 4/5G modemet mert átrendezik a frekvenciákat meg a rendszert, hogy ne érjen kellemetlen meglepetésként... (már ha erről van szó, nem értek hozzá, ha nem ez akkor elnézést!)


- illetve van ez az új, nemrég indított RCS szolgáltatás, talán ez kavar be a túl sok adatforgalommal? [link]


-végül, vannak ezek az "5g" kifejezést is tartalmazó nyitottnak látszó wifik itt a környéken, tudja valaki, hogy mi ez? (vannak "telekom-akármi" nevű kódolt wifik is, de az gondolom az előfizetők router-jei)

2018. márc. 11. 11:42
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, és az hogy van, hogy [link] -nál feltöltésben megkapok 0.1 megabitet (első pillanatokban 0.5 megabit) és a letöltés meg tizedannyi? Többet szoktam nézegetni és olvasgatni mint feltöltögetni, nem fordítva kéne legyen? A pingem is lassú (449 ms épp) de nem vagyok gamer szóval nem érdekel.
2018. márc. 11. 11:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Valami nagyon nem kerek, másfél-két hete nálunk is ez van, de ha felutazok Budapestre, ott a 4G is fut rajta. Már kértem kivizsgálást, feltehetően torony probléma lehet. (Vodafone).
2018. márc. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na, még egy kiegészítés. igazából van egy másik sim kártyám, amit nem rég vettem. ezt beletéve ugyanabba az 3G usb modembe (huawei e173s, nem mai darab...), fizikailag ugyanott ahol a másik simmel lassú volt a netem, ezzel 2.34 megabit jön le és 0.94 megabit fel, a pingem is gyorsabb.


Szóval végképp nem értem mi a retek van...

-az internet működik (nem az van hogy valaki bedugította az egészet országszerte)

-a szolgáltató hálózata is működik ezzel a simmel.(ez is feltöltőkártyás, de már hang és adat is van rajta)

-ha a régi simen van pénz akkor azzal miért lassú a net? Ha fizetek érte miért nem kapok netet? (a régi sim az modjuk sok évvel ezelőtti, csak internetre alkalmas, feltöltőkártyás díjcsomaggal, de nem tudom mennyire számít. A legrégebbi, csak telefonálós feltöltőkártyás díjcsomagú simem még 2002 óta teljesen jó...)

-van vajon arra lehetőség, hogy legalább a régi simről áttegyék a pénzt arra amivel jó a net?

-van e most is "sávos" díjcsomag jó nagy adat-kerettel értelmes áron feltöltőkártyával (4+ giga legalább, de nem mindig használom el mind. Mondjuk youtube nézegetés gyorsan eszi a keretet)

2018. márc. 11. 14:59
 5/7 anonim válasza:
1414 et hívd fel, gyorsan megcsinálják/intézkednek. Lehet a sim kártya szenved (nem tudom mennyi idős). Ha felhívod őket kérdezz rá erre is.
2018. márc. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Végül a 1414 felhívása után (múlt héten) a központ se értette hogy mi van, meg kaptam sms-t hogy nem találtak problémát. De mindenesetre most újból jó a netem (ma próbáltam, félre volt téve a Sim kártya). Magyarázat nuku. Valószínűleg a Dominó Web díjcsomagom sehogy se akart megújlni, de most valahogy rendbe jött. Leggalább azt megúsztam hogy (nekem) munkaidőben az ügyfélszolgálaton kelljen várnom.
2018. ápr. 7. 22:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Cseréltesd ki a SIM kártyát, ha régi, az is okozhat ilyet.
2018. ápr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!