Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Sajnos nem sikerül teherbe...

Sajnos nem sikerül teherbe esnem és inzulin rezisztenciát állapítottak meg. Reggelire 30 g lassú felszívódású szénhidrátot kell ennem, tudnátok ötleteket adni miket ehetnék reggel?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam vízzel készített zabkásával, de nekem gyümi és cukor nélkül ehetetlen, korpovit keksz elég tízóraira és utóvacsira, a kenyér-felvágott-zöldség kombináció már uncsi. Valami egyszerű kellene, amiből egyből megvan a 30 g és akár előző nap meg tudom csinálni. Pl. muffin, csak nem találtam receptet hozzá. Akik IR-esek hogy oldjátok meg a reggelit munkába rohanás közben?
2014. aug. 14. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azért a szokásos kenyér-felvágottal is lehet variálni. Egyszer sonka, egyszer szalámi. Én pl. imádom a tonhalkonzervet, azt is nyugodtan ehetsz. Vagy túrót, vajkrémet, sajtkrémet. Meg én még palacsintát szoktam csinálni, így: 1 tojás, 2 ek. púpozott zabpehelyliszt, xilit (ízlés szerint), fahéj, és annyi ásványvíz, hogy kicsit sűrűbb palacsintatészta állagú legyen. Az egészet egyben kisütöm (így egy nagyobb, vastagabb palacsintát kapok). Ezt eheted pl. túróval, vagy én azt szoktam, hogy xilitet meg kakaóport összekeverek egy kicsi tejszínnel, és azzal lelocsolom. Ez pont 30 g CH elvileg.
2014. aug. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A palacsinta tök jó ötlet, de reggel pont, hogy nem lehet xilitet enni, nem? Mert az gyors szénhidrát. Reggel meg csak 30 lassú mehet.
2014. aug. 14. 20:31
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem csak terhességi diabéteszem volt, nekem is a reggeli volt a legnehezebb.

Én egy szelet barna kenyeret ettem diabetikus lekvárral. CH-ra nem tudom mennyi jön ki pontosan, de én ellenőriztem a vércukorszintemet utána, és rendben volt (önellenőrző géppel), úgyhogy én minden nap ezt ettem és nem untam meg.

2014. aug. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ezek? [link]
2014. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Körözött is mehet, meg rengeteg zöldségféle (uborka, paradicsom, paprika)

Egyébként nálunk felvágott, vagy sajt van reggelire. Mindig másfajta felvágott. Sajtkrémek, vajkrémek is jók, lehet padlizsánkrémet is enni. Tojáskrém receptet is kismilliót találni. Egyébként a tojás is jó

2014. aug. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a xilit lassan felszívódó. A fruktóz a gyors.
2014. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én minden reggel tönköly lepényt eszek, nálunk az egész család imádja, már a gyerek is csak ilyet kér reggelire, megunhatatlan. Tk. tönkölyliszt+só+pici olaj+víz amennyit felvesz. Esténként megcsinálom, kiporciózom, befolpakkozom és be a hűtőbe. Reggel pedig csak gyorsan egy serpenyőben lesütöm mindkét oldalát és kész is a langyos buci. A férjem dzsemmel eszi, én általában avokádó krémmel, szintén megunhatatlan :) De néha eszem önállóan is teával, vagy bármilyen szendvicskrémmel, körözöttel, felvágottal és paradicsommal. A nap folyamán tízóraira, uzsira eszem csak a kenyeret.
2014. aug. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A fruktóz (gyümölcscukor) lassabb felszívódású (glikémiás indexe 55 alatt van), mint a glükóz (szőlőcukor, ahhoz viszonyítják a glikémiás indexet, vagyis ez a 100)
2014. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7: ennek a tönköly lepénynek a pontos receptjét is meg tudod adni? Mennyi lisztet teszel hozzá?
2014. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ilyeneket találtam még, az előbb a könyvesboltban is megnéztem a blogger könyvét (160 grammos szénhidrátdiéta). [link] [link]

4 és 9. voltam

2014. aug. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!