Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális, gyors vagy lassú...

Normális, gyors vagy lassú emésztésnek számít ha 17órakor kakilom ki azt amit reggel 10órakor eszek?

Figyelt kérdés

2017. aug. 8. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem emésztés! Hogyan jelölöd, hogy ezt meghatározd?
2017. aug. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ugy hogy reggel dinnyét ettem és véletlenül lenyeltem pár magot...😂
2017. aug. 8. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Ez nem így működik, némelyik étel gyorsan átszalad, némelyiket pedig sok órán át emésztjük.
2017. aug. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy igazuk van. Feltapadhat a bélfalra és akár napokkal később ér ki a mag, s akkor a vakbelet, mint tároló zsákot szóba se hoztuk. De mégsem hinném, hogy gyors lenne az emésztésed, mivel ilyen esetben a feltapadás az erősebb perisztaltikus mozgások és a bél izgalmi állapota miatt hamarabb megszűnne.

Lassúnak meg nyilván nem lassú a 7 órás ciklus, hacsak nem mondjuk egy 3 nappal korábbi dinnye magva ért oda. :)

Szóval ha engem kérdezel, ez bizony kb. rendben van így.

Gyors akkor lenne biztosan, ha mondjuk indokolatlanul és rendszeresebben zöldes lenne a színe, mert azt jelezné, hogy az epe idő hiányában emésztetlen maradt. Néha persze előfordulhat bárkinél, de sok jót nem jelent.


Azonos típusú, de kevés élelmiszerfestékkel eltérően színezett ételeket szoktak enni, ha pontosabbat szeretnének tudni, de ezzel magad szerintem ne kezdj el játszogatni, ezek az élelmiszerfestékek se túl egészségesek, ráadásul könnyen túladagolhatók. Annál is inkább, mert komolyabb vizsgálatok esetén többféle jellegű eledelt is átzavarnak a delikvensen. Többek közt gipszkását is etethetnek a röntgen miatt.

Gasztroenterológust, belgyógyász szakorvost viszont megkérdezhetsz, ha további kétségeid vannak.

2017. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 link23 válasza:
egyél meg egy maroknyi konzerv kukoricát és számolj ha 24 ora mulva jön elő akkor a átlagos modern ember ha más és nem csak 1 óra az eltérés akkor ki tudod számítani hogy gyors vagy lassú
2017. aug. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!