Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az oka ennek a mostani...

Mi az oka ennek a mostani bitcoin happynek?

Figyelt kérdés
2019. máj. 11. 09:29
1 2 3 4 5 6
 21/57 A kérdező kommentje:
aki megvárja mig többet ér s akkor száll ki az akkor is nyer ha van közben hullámvölgy
2019. máj. 12. 10:16
 22/57 anonim ***** válasza:

Így elméletben ez tökéletes és egyszerű stratégia. Nagyon sokan be is szállnak e gondolatmenet miatt. Nem kis pénzekkel. Csak a valóságban nem így működik.

1. Honnan tudhatod, hogy jókor szálltál be?

2. Honnan tudhatod, hogy jókor szállsz ki?

Ezeket csak utólag fogod megtudni.

3. Ha már tudod, hogy a beszállásod után éppen alacsonyabb az árfolyam, akkor honnan tudod, hogy mikor lesz ismét magasabb? Lehet, hogy csak 2 év múlva, ha addig el nem fogy a türelmed és inkább nem kiszállsz. Lehet, hogy a legutóbbi tapasztalatokból kiindulva vársz 2 évet, mert legutóbb is 2 év volt, mire megint elkezdett nőni jelentősebb mértékben az árfolyam. De mi lesz, ha már a 3., vagy 4. év közben sem nő? Ha akkor fogy el a türelmed? Vagy akkor van szükséged pénzre?


Azok tényleg nyerésben vannak, akik évekkel ezelőtt szálltak be és tartják, de ők sem tudták biztosra, amikor beszálltak. A legjobban azok jártak, akik még akkor vettek pl. Bitcoint, amikor pár dollár volt az értéke és csak 250-500 vagy 1000 dollárjuk bánta.

Ha ez az egész stratégia ilyen egyszerű lenne, akkor már tele lennénk dollármilliomosokal. Azaz nem, mert a kriptotőzsdék becsődöltek volna és sok nincstelen, de legalább kriptomilliomos lenne, ugyanis a kiszállókat (akik pl. Bitcoint váltanak Dollárra) a kriptotőzsdék és váltók az új beszállók pénzéből fizetik ki (végső esetben a tartalékukból, amíg az tart és csődöt nem jelentenek). Ezért is hasonlítják a kriptopénzeket piramisjátékhoz. Ahhoz, hogy néhányan nagyot nyerjenek, sok kisebb beszállónak veszítenie kell. A sokat hangoztatott "mindig nőni fog az értéke" ezért nem érdeke a kriptotőzsdéknek és a nagybefektetőknek sem (mert különben hogy válthatnák pénzre a kriptopénzüket, ha a tőzsdék csődbe mennek). Most is beindult a menet és sokan meg fogják szívni, mert ezt nem látják be. Most szállnak be megint az átlag emberek, utána az átlag bányászok megjelennek ismét (szintén újra emelkedő VGA árak lesznek), ezek mind egyre több összeget áldoznak a befektetésükre, utána ha pár nap alatt meredek zuhanásba kezd a kriptotőzsde (ami logikus következmény).

2019. máj. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:

Pedig valóban egyszerű, sokkal egyszerübb, mint gondolod.

Sorban válaszolok a kérdésidre:


1. Honnan tudhatod, hogy jókor szálltál be?

Onnan tudod, hogy többet ér a befektetésed mikor beszálltál.

Ezek nyilvános adatok, bármikor megnézheted mennyit ér ép.


2. Honnan tudhatod, hogy jókor szállsz ki?

Ugyaninnen, ha olyankor szállsz ki amikor többet ér mint amennyiért vetted akkor jókor szálltál ki, ha olyankor mikor kevesebbet akkor roszkor. De ezt elötte meg tudod nézni, igy nem a szerencsére van bizva hanem tudatos döntéseden is múlhat.



"Ezeket csak utólag fogod megtudni."

Mondom, tévedsz, kiszállás elött is megnézheted nyersz e vagy vesztesz ha kiszállsz.


"3. Ha már tudod, hogy a beszállásod után éppen alacsonyabb az árfolyam, akkor honnan tudod, hogy mikor lesz ismét magasabb? "

Felirod mennyit ért mikor beszálltál s megnézed mennyit ér most.

"Lehet, hogy csak 2 év múlva, ha addig el nem fogy a türelmed és inkább nem kiszállsz."

Ez még mindig a te döntésed.

"Lehet, hogy a legutóbbi tapasztalatokból kiindulva vársz 2 évet, mert legutóbb is 2 év volt, mire megint elkezdett nőni jelentősebb mértékben az árfolyam. De mi lesz, ha már a 3., vagy 4. év közben sem nő? Ha akkor fogy el a türelmed? Vagy akkor van szükséged pénzre?"

Akkor alapszabályt sértettél meg: olyan pénzzel szálltál be amit nem tudsz nélkülözni.


Ne felejtsük el, hogy a bitcoin nem valami isten vagy isteni hatalom, hanem befektetés és vállalkozás keveréke, ugyanugy feltételekkel és kockázattal. A különbség annyi hogy magasabb a kockázat és a lehetséges haszon.

De ha nyitsz egy fagyizót s 3 évig nem nyerességes és kiszálsz akkor mi van? Ugyanez, bukás. egy vállalkozás átlagos megtérülési ideje 4 év, ha 3 év után szálsz ki mert addig nem lettél milliomos az vajon mennyire bölcs döntés? Ja hogy szükséged van arra a pénzre 3 év után? De akkor minek szálltál be vele?


Az elmúlt másfél évben is csak az bukott aki vesztességgel szállt ki.

2019. máj. 12. 11:04
 24/57 anonim ***** válasza:

Ja, írtam, hogy ezeket az információkat mind utólag tudod meg és ezeket sorban igazoltad is. :)

Azaz utólag megnézheted, hogy ja, hát jókor szálltam be, ahogy utólag azt is, hogy áhh, jókor szálltam ki.

Vagy óóhh, maradhattam volna még pozícióban, hívhattam volna nagyobb margint, mert miután kiszálltam még feljebb ment 20%-al az árfolyam. Vagy ohh, francha, ha tegnap este 8-kor kiszállok, akkor nem buktam volna.

UTÓLAG, persze, visszanézheted az eseményeket.

2019. máj. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:

A vállalkozás az más. Ott különböző a megtérülési idő. Az enyém pl. már néhány hónapon belül hasznot hozott. De olyat is tudok, aminek 7-8 év a megtérülése, de akkor aztán elég rendesen, ha 7-8 év közben be nem üt a krach.

De ez nem vállalkozás, hanem tőzsdeivel hasonszőrű befektetés, kereskedés. De erre is megjegyeztem, hogy időben kell belépni és tartani a long pozíciót.

Most tényleg olyan apróságokon fogsz vitatkozni, hogy ha 2-3 év múlva mégis kell az a pénz akkor miért fekteted be? Mert honnan tudhatja bárki is, hogy 2-3 év múlva szüksége lesz a pénze akkor is, ha aktuálisan még jól áll? Pl válás, elveszíti a jó állását, világválság, egyéb. Ilyenen kell vitatkozni?

Csináld inkább a saját kritpopénzedet :)

2019. máj. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 A kérdező kommentje:
Mondom hogy kiszállás elött megnézhetjuk nyeressges lesz e. Vagy te arrol beszélsz hogy senki se látnok? Ez viszont vállalkozásra is igaz máskép egy se menne csődbe. Ha vállalkozás esetén nem csak utlag látnánk a sikert akkor mindenki milliárdos lenne aki vállalkozik. De valahogy mégse így van.
2019. máj. 12. 14:03
 27/57 A kérdező kommentje:
hasznot bitcoinnal mos hetek alatt is lehet hozni még honapok se kellettek hozzá.
2019. máj. 12. 14:04
 28/57 anonim ***** válasza:

Ezt szintén utólag tudjuk. De azt nem, hogy a jövő héten, egy hónap mólva, vagy egy év múlva mi lesz.

Most már ismerem a milliárdos lottószámokat is, akár nyerhettem is volna. Vagy ha tudom 8 éve, hogy 2017 év végén 20 ezer dollár lesz a Bitcoin árfolyama, akkor vettem volna vagy 100 BTC-t, de még 2017 év elején ha tudtam volna, hogy az XRP év végére már ostromolni fogja a 2 dolláros árfolyamot, akkor egy év alatt is megtöbbszöröztem volna a pénzemet.

Mondd ezt a "ó hát ez könnyű, csak akkor kell beszállni amikor alacsony az árfolyam sé akkor kiszállni, amikor magas" szöveget azoknak, akik mindenüket eladták, hogy Bitcoint vegyenek és mindenüket elbukták. Mert ez ilyen "nagyon egyszerű". Mint ahogy Móriczka elképzeli.

Na ez ilyen.

Az életben nem tőzsdéztél (akármit is mondasz) az is biztos. De szerintem még céged sem volt. Röhej.

2019. máj. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 A kérdező kommentje:

Mondd ezt a "ó hát ez könnyű, csak akkor kell beszállni amikor alacsony az árfolyam sé akkor kiszállni, amikor magas" szöveget azoknak, akik mindenüket eladták, hogy Bitcoint vegyenek és mindenüket elbukták.


Akik mindenket eladták azok alapvető dolgoknak ne néztk utána. Pl. hogy csak annyi pénzzel szabad tőzsdézni vállalkozni, kockáztatni bármiben vagy ép bitcoint venni amit tudunk nélkulözni. Érdekes, aki ezt be tartja az nem bukja el mindenét és ha lent van az árfolyam akkor ki tudja várni amig felmegy és ha sose megy fel akkor se bukja el mindenét csak azt minek az elbukásával nem roppan meg az élete. Ha te ugy tőzsdéztél hogy mindenedet felraktad s elbuktad akkor magadra vess de értelmes ember nem tesz ilyent.

2019. máj. 12. 22:03
 30/57 anonim ***** válasza:

"Mi az oka ennek a mostani bitcoin happynek?"


Jon a felezes, intezmenyi befektetok, jon a valsag de arany helyett bitcoint vesznek mar az emberek mert jobb technologia.

2019. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!