Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az oka ennek a mostani...

Mi az oka ennek a mostani bitcoin happynek?

Figyelt kérdés
2019. máj. 11. 09:29
1 2 3 4 5 6
 41/57 A kérdező kommentje:
Most egy pillnatra elgondolkoztam ezen az egészen. Én jelenleg dolgozom valahol. És vannak ingoságaim amit el tudnék adni, kb az emlitett 4 millió össze is jönne. tehát megtehetném, hogy azok közé tartottak, akik dolgoznak s 4 millió Ft van a zsebükben. Akkor legyek öngyilkos?
2019. máj. 28. 20:22
 42/57 anonim ***** válasza:

"Az a hibaaz irásoddal, hogy ez mindennel igy van. ha tökmagot vesz s nem tudja drágábban eladni, bukik. Ha a ruletszalonba viszi a pénzét s nem nyer, bukik. Ha félkaru rabloba dobja be a pénzét, bukik. ha vállalkozásba fekteti s elszur valamit (pl. nem tanul elötte) bukik. Ha az összes pénzét fekteti be akkor mindenét bukja, ha csak egy részét akkor a maradékkal ujrakezdheti."


Ez nem a hibája az írásomnak, hanem a tanulsága, részben.


Ne keverjük össze a befektetési fajtákat. Van az egyik típusú befektetés, amire neked személyesen erős befolyásod van (saját vállalkozás, vagy a tanulásodba fektetett idő és pénz) és van az a típus, amire nincs befolyásod (valaminek az árfolyamának alakulása, vagy veszel 100db lottószelvényt, stb.).


Az öngyilkosságos dolgot meg nem ijesztgetésként írtam, hanem megtörtént események. Hogy kinek mi számít veszteségnek az egyéni. Lehet, hogy aki ezt a kiutat látja, ott van a háttérben mentális labilitás is, nem tudom. De ha dolgozol, akkor tudod, hogy mennyi értéke van a munkának és mennyit kell dolgozni az említett 4 millió forintért. Azt a munkával töltött időt és összeget biztos nem tennéd fel gondolom egy roulette asztalnál. Valaki feltette, felteszi, aztán vagy nyer, vagy nem.

De ha kapsz vállalkozóként egy megrendelést, aminek a költsége 4 millió forint, de 12 milliót fizetnek ha kész és szerződést is írtok erről, akkor szinte kockázatmentesen keresel 8 milliót (ezt most leegyszerűsítettem és adókkal stb. nem számoltam).

2019. máj. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:

Ja értem, nem akarok tanulni, nem akarok dolgozni, sőt annyira lusta vagyok, hogy a bitcoinról se olvasok el semmit, csak belefektetem mindenemet s amikor tudás és munka nélkül nem keresek pénzt hanem bukom, akkor öngyilkos leszek.

nem sajnos nem értem.

Ezt a labilis személyiség részt se értem. Ha labilis a személyiségem, nem akarok dolgozni, munka nélkül akarok pénzt akkor nem jobb ötlet azt amim van szétosztogatni azok között akik megbecsülik, s utána lenni öngyilkos? Minek ide bekavarni a bitcoint vagy bármit?

2019. máj. 28. 20:54
 44/57 A kérdező kommentje:
Sőt tovább megyek, én itt innen megmondom, hogy ha valaki tanulás, utána járás és munka nélkül fektet be valamibe, az jó eséllyel el fogja bukni. Mondjuk ez pont a bitcoinra nem igaz, mert azzal minimális tudással meg lehet csinálni, hogy befektetsz s nem csinász semmit csak addig vár mig nem ér tizszer annyit s akkor kiveszed. És nem kell hozzá évekig tanulni majd nem kell hozzá utána évekig napi 12 órát dolgozni mint egy vállalkozásnál. ehhez képes öngyilkosságra inkább a vállalkozóknak van okuk, hissz sokkalta sanyarú sorsuk van, ráadásul a garantált vállalkozás is csak mese, nekik úgy lóg ott állandóan a kockázat hogy elbukjak a pénzüket, hogy közben napi 12 órát dolgoznak, évekig, előtte meg évekig tanultak. Szóval nem értem akkor ők miért lesznek öngyilkok? ja bocsánat most én tévedtem, közölök is lesznek. Mint pl. Csézy párja a villában. Csak néhány 10 milliója maradt s nem akart tesco párizsit zabálni mint az ország két harmada hanem inkább főbelőtte magát. És ez se a bitcoin miatt volt. Én pedig megeszem a tesco párizsit és nem lövöm főbe magam. Biztos nagyon stabil személyiség vagyok.
2019. máj. 28. 21:01
 45/57 anonim ***** válasza:

"Most pl. hogy Bitcoin bika piac van, megjelentek a Bitcoin vásárlására buzdító emberek."


Nem buzdito emberek jelennek meg hanem a bitcoin topikok ahol ugyanaz van elmondva mint az elmult 10 ev barmely idoszakaban amikor egy bitcoin topik nyilik, csak a tenyek a technologiarol.

2019. máj. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:
én pl. arra buzditok most mindnekit hogy agyja el, minnél többet, hogy leessen az árfolyam és bevásárolhassak.
2019. máj. 29. 13:19
 47/57 anonim ***** válasza:
16%

"mert ugye a közösségi médiák és a kereső cégek már nem mutatnak kriptós reklámokat"


De mutatnak, csak a scam ICO-k nincsenek, ami nagyszeru hir.


"bónuszt adnak azoknak a felhasználóknak, akik a közösségi médiában reklámozzák őket"


Nekem egy ilyen se jott szembe, de biztos toplistasak, top 1000? Aranyra es reszvenyre viszont szinte mindegyik oldal ilyen.


"Ki nyer megint nagyot? A nagybefektetők és a "bank""


Nem, az nyer aki sikeresen fektet be. Ugyanolyan szazalekban nyer vagy veszit aki 10 dollart mint aki 100 milliot fektet be. Ugyanaz mint az arany es reszvenybefektetes. A "bank" meg itt lenyegesen kevesebbet vesz le mint egy reszvenybefektetesen.


"A lehúzós nyerészkedő rendszer ami köréjük kiépült"


Nem epult ki semmi, csak baromsagokat beszelsz. Egy arany vagy reszvenyeladason tobbszoroset nyeri a brokerceg.

2019. máj. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 A kérdező kommentje:
Csak a felelősségét próbálja másokra kenni. Úgy beszél, mintha fegyvert fogtak volna rá, hogy fektessen be.
2019. máj. 29. 13:57
 49/57 anonim ***** válasza:

Szokásos Bitcoin mániás ember: Én beszélek (de ha már itt tartunk, írok) baromságokat? Amikor máshol azt írtad, hogy külső hordozó egységen tárolhatók a Bitcoinok? :) Most biztos le akarod tagadni, ott is elkezdted kimagyarázni és terelni, hogy de mert így meg úgy.

Az új reklámozási trükkökkel, amiket írtam, érdekes módon egyrészt már találkoztam, másrészt elég volt megnézni az ismert kripto-árfolyamos oldalakat, ott a toplistában legfelül lévő top trader oldalakat és azok ajánlatait (az egyik trader oldal grátisz user csalogató akciója a napokban, 29.-én járt le).

Igen, ilyenkor megjelennek a Bitcoin hajrá emberek, mint te is. Amikor medve piac volt, érdekes módon nem voltál túl aktív, de most, hogy bika piac van, újra harcba szállsz a Bitcoinért. Úgy látom, hogy Kallos is hamarosan újra beizzítja az YT csatornáját és ismét gyártja a videókat.

Tényeket közölnek a hozzátok hasonlók és a blogok, vlogok? Elég eltorzított, sajátos tényeket. Ezek nagyjából csak annyit szajkóznak a laikusoknak, hogy mert a techológia és mert a matematika és mert ez az új arany (semmi köze az aranyhoz, az egy anyag és az arany piaca is máshogy működik), ezért már több százezer dollár lesz az árfolyama.

Ez elég veszélyes, mert 2017-ben is sokan megették, hogy 2018-ban már a 20 ezernek is a duplája, vagy triplája lesz a BTC árfolyam és ez megőrjített sok embert, akik beszálltak, nem kevesen túl sokat kockáztatva.

A kérdezőnek igaza van abban, hogy a felelősséget az emberek sokszor magukon kívül keresik akkor is, ha a saját hibájuk miatt történt velük valami baj (mint az említett behülyített emberek), hiszen miért nem csak a vagyonuknak csak egy nagyon kis részét tették fel, ahogy sokan tanácsolni szokták? A valóságban viszont nem ilyen egyszerű, hogy csak az egyik, vagy csak a másik a hibás.

De nem hibáztatlak és azokat sem, akik reklámozzák, tolják a Bitcoin marketinget. Ez az elfogultság. Mint amikor valaki az autók esetében erőlteti a Honda (vagy más márka) a legjobb autó szöveget, közben azt hiszi, hogy ő sokkal jobban ért a Hondákhoz és általában az autókhoz, mint bárki más, beleértve a sokszor pártatlan szerelőket.

2019. jún. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

Csak a miheztartás végett: én nem veszítettem a Bitcoinon. Vettem és adtam is el, kis értékben (kis kockázattal), nyertem is, tehát nem valami sértettség féle, vagy felelősséghárítás beszél belőlem.

Nem is tennék rá nagy pénzeket, mert előfordulhat, hogy utána meredeken zuhan az értéke és nincs kedvem várni, amíg egyszer visszamászik az árfolyam, mert inkább biztosabb, megtérülőbb akármibe teszem a (több) pénzemet. Persze, lehet magyarázni, hogy egyszerű, mert akkor kell venni, amikor alacsony és akkor eladni akikor magas az árfolyam, de más botjával könnyű verni a csalánt.

A felelősség mindenkié. Azoké is, akik befektetnek, azoké is, akik létrehozták, azoké is, akik reklámozzák (az is önmagában már reklám, ha beszélnek róla, mint itt).

Szóval, fegyvert nem fognak senkire, ez eleve abszurd :)

De a kapzsiság nagyon erős kényszerítő erő és ebből a tulajdonságból sokaknak jutott. Így jártak. #minekmentekoda

2019. jún. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!