Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az oka ennek a mostani...

Mi az oka ennek a mostani bitcoin happynek?

Figyelt kérdés
2019. máj. 11. 09:29
1 2 3 4 5 6
 51/57 A kérdező kommentje:
Ott kezdődik a gond amikor valaki csak spekuláció akar nagyot szakítani. Ez úgy megy hogy keresünk munkával nagy összeget, egy részét befektetjük, s vagy még több pénzünk lesz, vagy elveszítjük, de még mindig sok pénzünk lesz így az öngyilkosság fel se merül. De ez h feltesszük mindenünket s ha nem jön be akkor megöljük magunkat??? Ezzel lényegében az életünket tettük fel szerencsejátékon. Úgy látszik, van akinek megéri a kockázat. Vagy csak ennyire büdös a munka. Nyilván nehezebb a remélt haszonnak legalább egy részéért megdolgozni, hogy bukás esetén is maradjon elég pénz.
2019. jún. 1. 13:53
 52/57 anonim ***** válasza:

"Amikor máshol azt írtad, hogy külső hordozó egységen tárolhatók a Bitcoinok?"


Ugy latom azt sem tudtad felfogni, a privat kulcs tarolodik, de olyan modon, hogy nem lehet kinyerni az eszkozbol csak egyszer, igy amig ez nem tortenik meg barmennyiszer tovabbadhato fizikilag a privat kulcs es ezzel a bitcoin tulajdonjoga mintha aranytombot cserelgetnel, halozat es aram nelkul.


"új reklámozási trükk"


Nincs semmi reklamozasi trukk, keress ra a forexre es maris jon 1000 reklam, hogy fektess a tozsdebe. Nagy trukk.


"Amikor medve piac volt, érdekes módon nem voltál túl aktív, de most, hogy bika piac van, újra harcba szállsz a Bitcoinért."


En amikor van topik akkor irok valaszt ha latok ilyen embereket mint te akik baromsagokat beszelnek. Teljesen mindegy milyen piac van. Pont te vagy aki elojon ilyenkor, mert ilyenkor elont teged FOMO (fear of missing out).


"több százezer dollár lesz az árfolyama"


Megint hulyeseget beszelsz, szerintem 7 ezer dollar a realis arfolyama jelenleg. A befektetesi aranynal minden tulajdonsagaban jobb, az ipari felhasznalasa meg evrol evre csokken az aranynak, mert nincs olyan felhasznalasa ahol nem valthato ki massal.


"sokan megették, hogy 2018-ban már a 20 ezernek is a duplája, vagy triplája lesz a BTC árfolyam"


Engem pont nem erdekel az arfolyam, tok jo a 7 ezer es az 5 ezer is. A technolgia a lenyeg hogy egyre jobb legyen es legyen egy olyan korszeru eszkoz ami korlatos es digitalisan letezik, lehet benne vagyont tarolni, kozponti szereplo nelkul, senki nem akar aranytombokkel a zsebeben rohangalni vagy szantofoldeket venni. A bitcoin az egyetlen ami tudja ezeket.


Erdekes, hogy a lakasarak 5 ev alatt 200%-kal nottek, megse vagy ott azokban a topikokban hogy veszelyes ez a novekedes. Azon 20 milliot nyert mindenki akinek sajat lakasa van 50 milliot akinek elnek a nagyszulei es 20 milliot buktak tobbszazezren Magyarorszagon is (akinek nincs lakasa pl. alberletben lakott) megse vekengsz a lakasaras topikokban, hogy veszelyes.


"tehát nem valami sértettség féle, vagy felelősséghárítás beszél belőlem"


Pont az beszel beloled, hogy a fejedet vered a falba, hogy nem vettel belole idoben eleget, meg hogy tul koran szalltal ki, tipikus FOMO hozzaallas. Ha azt is felismerned, hogy az emberek 20%-a 50 milliot orokol a kisnyugdijas nagyszuleiktol lakas formajaban mar megorultel volna az irigysegtol.

2019. jún. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 A kérdező kommentje:
Ezzel a lakás részével vitába szállnék. padlóra küldték az országot s sokan kerültek bajba s ezért a lakásokat tömegével adtál el, ez pedig levitte a lakás árakat. Utána pedig csak magukhoz tértek az árak mostanra.
2019. jún. 12. 08:30
 54/57 anonim ***** válasza:

Regen a havi fizetesbol majdnem 1 nm lakast lehetett venni, 5 ev alatt 3x-os ar. Kulvarosi lepukkant panel garzon 25 millioert akkor ezek szerint a forint inflalodott el, plusz egy ok egy veges deviza bevezetesere ahol nem tortenik ilyesmi.


Kisnyugdijasok 30 millios lakasokban laknak 80 ezres nyugdijjal. 60 millio orokseg a nagyszuloktol. 2 unoka van, fejenkent 30 millio.

2019. jún. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:

#52: Akkor egy kicsit megvédem magamat, ehhez azt hiszem jogom van:

Szóval, "FOMO hozzáállás" - Gratulálok, találtál egy új elemet, amit beépíthetsz a kis bugyuta érvrendszeredbe, legalább a gyér szókincsed bővül. De nem nyert:

1. Egy ismerősöm két éve örökölt több 10 millió forintot. Van a rokonságomban, aki szerencsejátékon, nyereményjátékon nyert. Pénzt, nyaralást, autót. Nem érdekel, mert semmi közvetlen közöm hozzá. Én is örököltem már régebben (igen, én is benne vagyok a 20%-ban). Sőt, jól is keresek az általam ismert legbiztosabb befektetési formával. Nekem viszont volt már eddig néhány irigyem és ez a rosszabbik eset, mert azok ártanak.

2. Nem csak Bitcoin van a világon, amivel hasonlóan nagyot lehetett az elmúlt 10 évben nyerni. Nem sajnálkozok a kis kedvenced (BTC) miatt. Amit nem tudhatok előre, azt nem is szoktam bánni.


Szóval megint projekción kaptalak és végig magadból indultál ki. Kis FOMO Frodo :)


U.i.: Érdekes módon, mindig eltűnsz, amikor alacsony a BTC árfolyam (tavaly szinte nem is voltál), de amikor fellendül, akkor itt szívod mások vérét. Szerintem te vered a fejed a falba, amikor éppen esik. Depi, stb. Csak nem egy kis befektetésecske, amit félt a kis FOMO Frodo? :)


Kérdező: Nem te kérdezted a 11 ezres kérdést is?

2019. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 A kérdező kommentje:
sőt az autoitos is én vagyok
2019. júl. 3. 19:53
 57/57 anonim ***** válasza:

"Egy ismerősöm", "Van a rokonságomban" ahogy irod ismeros meg rokon, meg eleve szerencserol irsz a FOMO nem nem jon elo szerencsen mulo dolgokon.


"Nem csak Bitcoin van a világon"


Vegre rajottel erre, legalabb 1 lepest sikerult tenned a megfelelo iranyba.


"Amit nem tudhatok előre, azt nem is szoktam bánni."


De ezt tudtam, pont ezert utott be a FOMO, mert mar evek ota talalkoztal a bitcoinnal es banod azt ahogy cselekedtel.


De nyugodj meg nincs semmi problema, mindig van valami amivel jol lehet keresni, nem kell ezen stresszelned evekig.


"tavaly szinte nem is voltál"


Voltam, csak nem volt Bitcoin topik nyitva, mert ilyenkor szoktak kerdeseket felrakni a temaban.

2019. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!