Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az oka ennek a mostani...

Mi az oka ennek a mostani bitcoin happynek?

Figyelt kérdés
2019. máj. 11. 09:29
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:

"Jon a felezes, intezmenyi befektetok, jon a valsag"

Az embereknek nem ezek számítanak, hanem az árfolyam (meg rajtuk kívül van kevés geek, aki fizetni akar vele, már ahol lehet). Ha bika piac van, akkor néhányan még beszállnak a haszon reményében (és persze újra előmásznak az ilyen befektetésre rábeszélő emberkék is), a 2018 év eleji fiaskó ellenére (azóta sokan óvatosak vele, vagy kerülik). Az intézményi befektetők is 2017-es lemez. Az intézményi befektetők, akik egyébként a Bitcoin futuresbe fektetnek a tőzsdén (már amelyik még komolyan veszi), ami nem igazi Bitcoin vásárlás, tehát a Bitcoin futures ennek megfelelően nem is növeli a BTC értékét.


"de arany helyett bitcoint vesznek mar az emberek mert jobb technologia"

Ez egy vicces összehasonlítás. Miért, mi az arany technológiája? Az egy anyag. Persze, lehet arról álmodozni (még majd 10-20 év múlva is) hogy a Bitcoin egy elterjedt fizetőeszköz és értékhordozó lesz (aminek komoly akadályai vannak), de nem állok senki álmainak útjába. Álmodozni szabad.

2019. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:
Az arany esetében inkább tulajdonság a jobb szó. Bitcoinra is alkalmazható ez a szó
2019. máj. 20. 17:17
 33/57 anonim ***** válasza:

"Miért, mi az arany technológiája?"


Nehezen tarolhatosag, atlag ember szamara oszthatatlan, ellenorizhetetlen a valodisaga, nem transzportalhato digitalisan. Elvault technolgia a postagalambok idejeben volt utoljara haszna. Jelenleg radiohullamokkal es az internettel tovabbitunk informaciokat ebbe a bitcoin illeszkedik.

2019. máj. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
A tulajdonság szerintem is jobb szó. Az, hogy ki melyik tulajdonságokat emeli ki, az már attól függ hogy melyik vásárlására akarja rávenni az embereket. Most pl. hogy Bitcoin bika piac van, megjelentek a Bitcoin vásárlására buzdító emberek. Aztán medve piac esetén, amikor megint esik, ismét eltűnnek ezek az emberek.
2019. máj. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:
Hát igen aki a szakmai utána nézés helyett elhiszi a szélhámosok meséit. Szakmailag jelenleg belépési pont várását ajánlják. állítólag lesz még egy pont amikor bemegy a 3300 alá is s akkor érdemes hosszútávra bevásárolni. De ezt már csak az olvashatja el, aki nem lusta utána informálódni.
2019. máj. 28. 16:07
 36/57 anonim ***** válasza:

Sokan mindenfélét írnak és tanácsolnak. Ha hinni kell én azoknak hiszek akik azt mondják, hogy az emberek mozgatják a főleg befektetési célú vásárlásaikkal és eladásaikkal ezeknek a digitális pénzeknek az árfolyamát és ezért nehéz megmondani, hogy mikor mitől lesznek annyira lelkesek, hogy sok pénzt beleoltanak, vagy mikor és mitől lesznek elkeseredettek, hogy az összes befektetett pénzüket kivonják.

Amit most látok és bárki leolvashat a grafikonról: A kereskedés volumene elérte és kicsit meg is haladta azt az időszakot, amikor majdnem 20 ezer volt 1 Bitcoin. Szerintem most sokan ismét beletesznek házat, kölcsönt, kutyát és macskát, ész nélkül nyomják bele megint a pénzt. Azt már láttuk, hogy az embereket nem érdeklik a tanácsok, hogy csak annyit tegyél bele amennyinek nem fáj az elveszítése. Hogy mikor jön el a vége azt nem lehet tudni de akármelyik pillanatban lehet, de az is, hogy még emelkedni fog egy darabig. Viszont a vége mindig csalóka, ezért nem fognak időben kiszállni. Mindig az tudja, hogy mi volt a legideálisabb pont a kiszálláshoz, aki elindította lefelé a lavinát, mondjuk egy nagybefektető, aki úgy dönt hogy nem kockáztat tovább, hanem hirtelen kiveszi a pénzét. Akkor elég gyorsan lent találhatják magukat az átlagemberek.

Amit látok még, hogy vannak új toplistás kripto kereskedő oldalak, amik bónuszt adnak azoknak a felhasználóknak, akik a közösségi médiában reklámozzák őket (mert ugye a közösségi médiák és a kereső cégek már nem mutatnak kriptós reklámokat). Ez is hajthatta most az árfolyamot. Ki nyer megint nagyot? A nagybefektetők és a "bank" (ami alatt a kereskedő platformokat értem, akik most a nagy volumenű kereskedések után nagy jutalékokat zsebelnek be). Lényegében ez egy jó nagy befektetési lehúzós hálózat.

Gyengébbek, vagy kötekedők kedvéért most nem arról van szó, hogy önmagában a kriptók jók-e vagy rosszak. A lehúzós nyerészkedő rendszer ami köréjük kiépült, az egyértelműen rossz és most éppen ezt a gépezetet láthatjuk működés közben, ismét. Ezzel csak azt érik el és ennek az lesz a vége, hogy valamikor a jövőben tényleg betiltják a kriptókat, de addig is a nagybefektetők és a váltók jól megszedik magukat (az átlagemberek pénzéből).

2019. máj. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 A kérdező kommentje:
Pedig aki nem száll ki amikor vesztességes az nem bukik. Ha olyan pénzzel játszik amit nem hagyhat bent és nem várhatja meg amíg felmegy a tízszeresére akkor viszont mindenhol magasan kockáztat, nem csak a kriptóban. Ha egy cukrászdába fekteti be a pénzét és nem várhatja meg amíg felfut akkor ugyanúgy vesztességgel tud csak kiszállni s bukni fog. Vagy ha az teszi amit írsz, nem jár utána, hogy hogyan kel csinálni, és beleteszi mindenét akkor szintén bukni fog. Nem tudom, te hol olvasol a kriptóról, de én még sehol sem olvastam azt, hogy minden vagyonunkat, esetleg még hitelt is bele kell rakni... És azt se olvastam sehol se, hogy mélyponton kell kiszállni amikor ép vesztességes.
2019. máj. 28. 19:45
 38/57 anonim ***** válasza:

Fordítva értelmezted. Éppen ezaz, hogy nem azt mondják, hogy mindenüket bele kell rakni (én sem ezt írtam), hanem a tanács ennek az ellenkezője szokott lenni. Azaz, mindenki annyit tegyen bele, annyit kockáztasson, aminek az elvesztése nem okoz gondot.

De! A valóságban a jó tanácsra sokan nem hallgatnak és nagyon sok pénzt beletesznek mert úgy gondolják, hogy akkor sokat is nyerhetnek. Nem kevés ilyen ember van. Aki még 2017-ben minden pénzén Bitcoint és egyék kriptókat vett. 2018 elején tele volt a panaszaikkal és a kétségbeesésükkel sok fórum, páran öngyilkosok lettek.

Tavaly itt a kérdésekben írt egy magyar válaszoló, aki leírta, hogy hitelt vett fel és azon Bitcoint vett, amikor 20 ezer dolláros árfolyam közelében volt a Bitcoin. Ő egy példa mindkét dologra. Túl nagyot kockáztatott, ráadásul a holtpont előtt tette bele a pénzét mert gondolom arra számított (amit akkor mindenkitől hallani lehetett), hogy 2018-ban már 40 ezer dollár lesz egy Bitcoin. De hirtelen megfordult a tendencia és esni kezdett az árfolyam. Nyilván tartotta (amúgy akkor kivehette volna kis veszteséggel), mert azt gondolta, hogy kis korrekció után ismét meredek növekedés lesz és hamar eléri a 40 ezer dollárt az árfolyam. De csak lejjebb és lejjebb ment az árfolyam. Azt nem tudom, hogy végül visszaváltotta-e a pénzt, vagy azóta is várakozik-e, hogy legalább újra 20 ezer dollár legyen a Bitcoin árfolyam. Szóval, mondani egyszerű, hogy olcsón veszel, drágán eladsz és irány a Ferrari szalon, de a gyakorlatban ez másként működik. Csúnyákat lehet bukni a tőzsdézéssel, akármivel is tőzsdézik valaki. Ha pl. 3-4 évig nem megy vissza az árfolyam? Vagy már úgy tűnik, hogy soha? Vagy ha hitelt vett fel, akkor már legalább 3x-os agy 4x-es befektetéskori árfolyamra lenne szükség, hogy nullszaldós legyen a kamatok miatt? Nem egy szimpla ügy.

2019. máj. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
Igaz, hitel esetén lehet túlzás a 3x, vagy 4x, de a 2x nem, (hiteltől, kamattól függ), meg ugye infláció, ami valójában sokkal magasabb reálinfláció szokott lenni (pl. mondanak 3%-os inflációt, de mondjuk, ha ingatlant akar rajta venni, akkor már 30-50%-al több pénzre lesz szüksége az eltelt pár év alatt). Nagyobb összeget elég cinkes sokáig befektetésben (pozícióban) hagyni, hacsak nem az eredeti összegnek az eltelt idővel arányos többszörösét kapja vissza.
2019. máj. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:
Az a hibaaz irásoddal, hogy ez mindennel igy van. ha tökmagot vesz s nem tudja drágábban eladni, bukik. Ha a ruletszalonba viszi a pénzét s nem nyer, bukik. Ha félkaru rabloba dobja be a pénzét, bukik. ha vállalkozásba fekteti s elszur valamit (pl. nem tanul elötte) bukik. Ha az összes pénzét fekteti be akkor mindenét bukja, ha csak egy részét akkor a maradékkal ujrakezdheti. Van aki öngyilkos lesz amikor semmi pénze se marad, van aki nincstelen s abbol a helyzetből lesz milliárdos. csak azt nem értem, hogy jön ide a bitcoin, amikor az ezer ilyen lehetőségből egy. Bitcoin nélkül is lehet valaki nincstelenül milliárdos és öngyilkos is lehet úgy hogy több milliója van. És van aki ahelyett hogy milliárdos lenne a semmiből öngyilkos lesz amikor több millija van. mert ne felejtsuk el, a bitcoin a legnagyobb mélyponton is csak az ötödére esett le, tehát aki 20 millis házát fektette be az nem nincstelen volt hanem 4 millija volt. Sokan pedig csak álmodoztak arrl, hogy 4 illis tőkével kezdjenek egy vállalkozást de ehelyett 100 000-rel kellett elkezdeni, mert csak annyijuk volt, vagy ép semmivel, mert szo szerint semmijuk se volt. Ők most csodálkozna néznek arra aki öngyilkos lesz amikor 4 millin ül. mondjuk én is csodálkozva hallgatom ezt hogy valaki 4 millil forintal a zsebébe öngyilkos lesz. Vannak könyvek el lehetne olvasni, hogy hogyan kell 4 millio befektetéssel egy boltot elkezdeni, elvezetni. ja kell elötte fél millot befizetni egy tanfolyamra azt el kell végezni. S 3. millióval kezdeni. Abból is elmegy pár százezer egy szoba bérlésre amíg nincs hol laknia. és dolgozni kell, nem is keveset míg egy boltot sikerre viszünk. emberünk viszont öngyilkos lesz mert dolgozni kéne. Szerintem a legjobb az, ha erre most nem mondok semmit, szerintem az utolsó mondataim önmagukért beszélnek. Talán annyit, hogy ha mindenki öngyilkos lenne mert dolgozni kell a pénzért akkor kihalna az emberiség. Ha csak azok lennének öngyilkosok akiknek dolgozni kell a pénzért, de 4 millió Ft van a zsebükben akkor persze nem halna ki az emberiség, akkor nagyon sokan maradnának.
2019. máj. 28. 20:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!