Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassú a netem, ez a két...

Miért lassú a netem, ez a két lehetőség közül?

Figyelt kérdés
Vettem egy TP Link 300mbps wi-fi kártyát, h a 300-as netem átvigye, mert eddig csak 100-as hálókártyám volt. Beraktam a gépbe, telepítettem a drivert, de nagyon lassú 2mpbs-ot se éri el. A jelerősségnél is az utolsó oszlop kitöltetlen. Két dolog van, de nem tudom melyik lehet, az egyik, hogy egy régebbi monitorom van, és ahhoz külön átalakító kell, és amiatt csak ferdén tud állni az antenna a wifi kártyán. A másik, hogy az eddigi kábeles csatlakozás miatt, elég messze, majdnem 20 méterre a konyhaablaknál van a router, ha behoznám a szobába az megoldaná? Vagy inkább az antenna lehet a baj? Köszi a válaszokat!

2019. máj. 17. 14:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Hát ez a két lehetőség lehet, ami miatt még egy 90-et se ér el, de a monitort nem tudom megnézni, hogy ha egyenes lenne az antenna, akkor megoldaná-e, átkötni meg most nincs kedvem, hogy a távolság-e, gondoltam hátha van valami ötletetek :D.


Igen, asztali gép. A gigabit nem tudom mit jelent. :D


És akkor létezik, hogy egy N-es kártyára rávan írva, hogy 300mbps és képtelen arra, csak mondjuk 100-ra? Én amúgy azért vettem ilyet mert valami cikkbe olvastam, hogy van az ac-s- meg az n-es, de 300-at meghaladó netnél érdemes mindenképp ac-re váltani.

2019. máj. 17. 16:18
 12/19 anonim ***** válasza:

Hát, ez olyan, mint a bruttó meg a nettó. Hiába visz át elméletben 300 millió bitet másodpercenként, ha abból sok a sallang, veszteség.


gigabit = 1000 megabit (/sec)

2019. máj. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Tehát 1000 mbps wifi kártyát vegyek? Árukeresőn nézem, ha ezt wifi sebességre érted (mert van egy olyan, h lan sebesség, de gondolom nem az :D), akkor 1200-asok vannak 6500-7000 körül, usb-sbe. 7600-ért van egy Silverstone kártya. A netes pasas azt mondta meg fogom úszni 3000ből és hozni fogja a 300-ast, de akkor úgy néz ki nem, igaz? :)
2019. máj. 17. 16:57
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem wifi... azt írtad 100-as hálókártyád volt, mért nem veszel simán 1000-eset és használod vezetéken ahogy eddig?
2019. máj. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Szerintem kicsit összekevertem a dolgokat :D. Most nézem a hálózati kártya az lényegében ugyanaz, mint a wifi, csak abba csatlakozik a kábel, a másikból meg az anetnnák lógnak ki, igaz? Amúgy ugyanoda megy. Nekem most nincs külön hálózati kártyám, az alaplapon van integrált formában, mint a hangkártya, nem? Mert csak az alaplapba kell bedugni a kábelt.
2019. máj. 17. 17:44
 16/19 A kérdező kommentje:

Viszont akkor itt az-az ac, n különbség már nincs, mert ha jól látom az csak a vezeték nélküli szabványnál játszik. És ez megfelelő lehet, igaz?


[link]

2019. máj. 17. 17:50
 17/19 A kérdező kommentje:
Mostmár kezdem megérteni :D. Azt hittem, ha kártyát veszek, az mindenképp wifis lehet csak. De értem, köszi a segítséget :D. Csak még sose foglalkoztam ezzel, és kicsit sok nekem ez a fogalom, meg, hogy van hálókártyám, de mégse látom, gondolom akkor az integrált lehet, és kéne venni külön egy pcie csatlakozóst, és akkor visz nagyobb sebességet.
2019. máj. 17. 17:56
 18/19 A kérdező kommentje:
Még azon gondolkodtam, hogy max. azért akartam wifi kártyát, mert a laptopon meg a telefonon még gyengébb a sebesség, nem annyira zavaró, de kb. 40-nél többet nem lehet mérni. Ha az asztaliba lenne egy erős wifi vezérlő, az nem hatna ezekre az eszközökre, olvastam, h valami hotspotot lehet létrehozni meg ilyenek. Vagy azok miért ragadtak meg ilyen alacsonyon?
2019. máj. 17. 18:03
 19/19 anonim ***** válasza:

"Most nézem a hálózati kártya az lényegében ugyanaz, mint a wifi, csak abba csatlakozik a kábel, a másikból meg az anetnnák lógnak ki, igaz?"

Igen.


Hát én nem tudom neked milyen hálókártyád van, ha alaplapba dugod be, akkor arra integrált, igen.


Igen, a vezetéknél tudni fogja a megadott értéket majdnem maximálisan.

2019. máj. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!