Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 frissítése Windows...

Windows 7 frissítése Windows 10-re? Megéri?

Figyelt kérdés

Bátyám ilyen it zseni, de ő nem akar "foglalkozni" ezzel a kérdésemmel.

Van egy régebbi gépem,de nem olyan régi mint a bátyámé (neki második generációs I5, 8gb ram, 250gb ssd van benne, nekem 4-ik generációs i7, 16gb ram, 500-as ssd).


Neki is Windows 7 van rajta, mindig újra akarja telepíteni már 10-re, de sosem csinálja mert lusta lementeni a dolgait róla.

Én olvastam hogy lehet frissíteni is úgy, hogy minden fájl meg minden megmarad. De ő azt mondja ez felesleges, nekem is ugyan az a agyon crackelt Windows 7 van a gépemen mint neki, azt mondja kitudja milyen vírusok meg mik vannak már benne. Mondta hogy 10-hez már lehet ebay-en venni 5 dollárért kulcsot ami működik és crack sem kell hozzá (ilyeneket tesz fel a haverjainak is...)


Szerintetek sem éri meg frissíteni a meglévő rendszert? Ha frissítem akkor a vírusok is átmennek az új rendszerre?


(a 7-es néha kiírja hogy nem eredeti, kb havi 1-2 alkalommal szokta, de aztán a következő újraindításnál már nincs gond vele)



2019. dec. 21. 15:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is vettem tavaly kódot, először jobb volt, de aztán egyre lassabb. Azóta debian van rajta.

Mielőtt valaki elkezd károgni, hogy a kód vásárlása illegális, nem az. Legalábbis németországban teljesen legális, hogy egy cég vesz volumen licenszet és árulja. Bár nem 5 dollár volt hanem 15 euro. Az usa szabályzását nem ismerem.

2019. dec. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Lehet frissíteni és érdemes is, aztán ha tényleg színültig van vírussal, majd újratelepíted.
2019. dec. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
22%

Nem szabad soha.


- A rendszer telepítés után nem adott képet, ha aktív volt az above 4G decoding, holott a 7, vagy épp bármilyen Linux gond nélkül működött.

- Belakás közben láttam, hogy az alap mappák nevei (dokumentumok, letöltések, stb...) angolok maradtak, nekem kellett magyarra kókányolni őket.

- Következőleg a rendszer megrekedt a leállításnál, így maradt a reset. Igen ám, csak utána meg indulni nem akart, ezt is jó móka volt helyretenni.

- Ezek után az értesítések szűntek meg feltűnni. Az oldalsávon többnyire megjelentek, de felugrani egynek sem sikerült. Követtem a M$ tanácsait, semmi. Próbálkoztam netes megoldásokkal, 2-3 napig segítettek, aztán megint nem volt felugró értesítés. Végül találtam egy reg fájlt, ami megoldotta a dolgot (mondanom sem kell, nem a M$ készítette vagy ajánlotta).

- Később a rendszer magától kezdett hangkimeneti eszközt váltogatni. Élmény volt, mikor a fejhallgató helyett elkezdett üvölteni a TV hangszórója este 11-kor.

- Legközelebb a feladatkezelő pusztult meg, a kihasználtsági grafikonok nem jelentek meg, sem az alattuk lévő adatok. Máskor meg csak félig működött, de akkor is olyanok voltak, hogy a Memória felirat helyett a processzor típusát írta ki, stb...

- A rendszer szerint ez még nem adott volna elég szórakozási lehetőséget, tehát a lomtár is sérültté vált. Fél nap alatt sikerült helyretenni.

- Amit nem látsz, az nem fáj. Gondolta a Windows, majd bejelentkezés után csak fekete képet adott, meg egy kurzort. Minden. Egyes. Alkalommal.

- Miután ráunt a feketére, váltott kékre, amin már legalább szöveg volt. Sőt, még variálta is ezeket, mivel hol a wdf01000.sys, hol az usbxhci.sys nem volt szimpatikus számára.


Mindezt 2 hónap alatt, és akkor még a 1909 fent sincs. De régebben volt olyan is, hogy 3TB adatom vált elérhetetlenné, mert a rendszer lehalt, de előtte azért még minden partíciót megjelölt úgy, mintha azon "alvó" rendszer lenne, ilyenkor meg szinte sehogy nem kapsz még olvasási jogot sem a meghajtón. Illetve a kérdést megelőzendő: Nem, a gépnek nincs hardveres hibája, és nem, ezeket nem én, és nem is a driverek okozták.

2019. dec. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Én Linuxra "frissítettem". Arra sokkal jobban megéri. A Windows 10 a legrosszabb Windoows, amit a Microsoft eddig kiizzadt.
2019. dec. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Tele lesz a win10 reklámokkal amit nem lehet letiltani, fizetünk a rendszerért de reklám is lesz.


Igy is mindent feltelepit spotify netflix játékokat, amit le kell tiltani ne fussanak a háttérben.

2019. dec. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

Cikk: [link]


Undorító amit művelnek ezek a h...k, most idén rakom vissza a Win7-t aztán vagy 8.1 vagy Linux lesz, ezen a rendszeren nem biztonságos lenni, tele van minden szeméttel, lehet hallani felpörög a HDD, win7-n sose volt ilyen, lehet majd ki nyírja a win10. De ez a hang probléma nálam is előfordul mostanában, fülesen hallgatok zenét de később filmet akarok nézni nincs hang a házimozin hiába állítom át hangszóróra akos is a füles szól, így sajnos ki kell huzam és a csatlakozó előbb utóbb tönkre megy. Start menübe azt látom 2 napja telepít valami alkalmazást. Csak az tetszik a win10-ben van alap vírusirtó meg sötét témát lehet be állítani.

2019. dec. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Akkor talán várok a frissítéssel, vagy bármivel is. 7-en is az alap Security Essentials-t használom én is meg a tesóm is
2019. dec. 21. 18:05
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Megéri váltani win10-re tiszta telepítéssel amíg teheted. Még elfogadja a 7-es aktiváló kódját. (hálókábelt húzd ki a telepítés idejére)

[link]

2019. dec. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Regi gepekkel maradhat a 7.

De az ujakra mar nincs is csk W10 driver. Vagy linux.

Epp most kinlodom en is fel a 10-es a felesegem uj gepere.

Majd kiderul hogy mennyire jo a 7-hez kepest.

2019. dec. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%
Én megvettem a Windows 10-et amikor megjelent, teljesen jó. Semmi reklám nincs, nem tudom miről beszél az elöző. Legutóbb 2017-ben volt újratelepítve, a nagy frissítések is simán felmentek, soha nem volt baj vele. Át állhatsz nyugodtan, amúgy is lejár lassan a Windows 7. Az, hogy pár ember nem ért ahhoz, hogy frissítsen és elrontja, nem a Windows hibája.
2019. dec. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!