Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Ubuntu-t milyen gyakran...

Linux Ubuntu-t milyen gyakran szoktatok újrateelpíteni, ha hardcore-ban van terhelve a rendszer?

Figyelt kérdés

Python-ban csinálok/tervezek csinálni adatelemzést, amihez váltottam Linuxra tavaly októberben és már kezd nagyon behalnia rendszer. Na mondjuk giga mennyiségű progit, segédprogit, kiterjesztést telepítettem, Docker felzabálta párszor az egész HDD-t, folyton egyszerre 10+ ablakkal netezek, memoria fullon kihasználva stb


Rendszer gyakran belassul, megfagy, telepítések akadoznak stb



2020. febr. 18. 06:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Mennyi RAM van a gépben? (Idemásolhatod a terminálból ennek a kimenetét: free -h)

Mekkora a root partíció és mennyire van tele? (df -h)

2020. febr. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Facebookon van Linuxos csoport, az elég aktív.
2020. febr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

total used free shared buff/cache available

Mem: 3,7G 888M 2,1G 349M 726M 2,2G

Swap: 2,0G 905M 1,1G


Ennyi RAM-on van ami itt fenn olvasható.

Szabad hely most már van bővena partíción mert leformáztam végülis és újratelepítettem.


De attól nem árt ha tisztában vagyok a dolgokkal, a jövőre való tekintettel ugyebár...


Vélemények a RAM-tól?

2020. febr. 21. 20:52
 14/22 anonim ***** válasza:

>"Docker felzabálta párszor az egész HDD-t"

Ezt nem is igazán értem. A HDD-t?

>"Szabad hely most már van bővena partíción mert leformáztam végülis és újratelepítettem"

Attól, hogy formázod és újratelepíted, önmagában még nem lesz több hely a root partíción. Azért írtam a lemezméretet, hogy a root nem lett-e túl kicsinek particionálva a telepítés elején, hogy esetleg már alig tudja tartani az alacsony töredezettséget. (-> "giga mennyiségű progit, segédprogit, kiterjesztést telepítettem")

Amúgy 3,7 GB nem rossz, de mondjuk egy Firefox a 10+ ablakkal (füllel?) ezt is fel tudja zabálni. Annyi látszik még, hogy majdnem 1 GB-ot kirakott swap-re, vagyis tényleg kihasználod rendesen a RAM-ot. Ugyanezt írasd majd ki a 10+ füles netezés vagy más "hardcore" terhelés alatt is. (Főleg Mem sor, total és used.)


Javaslok a tálcára tenni egy hardver monitort, azzal élőben is figyelheted a proci és RAM terhelést.

[link]

(A memory beállításoknál a "user" színét állítsd valami többitől eltérőre, mert az a leginkább lényeges.)

2020. febr. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A "df -h" kimenetéből igazából elég annyi, hogy ahol a "csatol.pont"-nál csak egy per (/) jel van, a mellett hány százalékot ír.
2020. febr. 22. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

14-es:


Hogy a Docker hogyan zabál fel mindne szabad helyet a merevlemezen arról itt - is - olvashatsz:


[link]


Ezenkívül úgy formáztam le, hoyg nem partícionáltam semmit és egyetlen 250 Gigás partíció van, ez jelenti aze gész merevlemezt, ezen vana rendszer és minden. Azért cisnáltam így mert fontos adatot nem akarok ezen tárolni - nagyon régi gép -, azokat külső merevlemezre mentem azonnal. Tehát 250 Giga hellyel gazdálkodhat a Linux Ubuntu és most Docker-t nem tettem fel...


Amit a RAM-ról írtál emgfogadom mindneképpen.


A hardware monitort pedig mihamarabb felteszem, amit ajánlottál.

2020. febr. 22. 10:23
 17/22 A kérdező kommentje:

Ugyanezt írasd majd ki a 10+ füles netezés vagy más "hardcore" terhelés alatt is. (Főleg Mem sor, total és used.)


Mindenképpen ki fogom és bemásolom ide.:)

2020. febr. 22. 10:26
 18/22 anonim ***** válasza:
Köszi a linket, ez új volt nekem. :)
2020. febr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Íme a memoria keményebb terhelés alatt:


total used free shared buff/cache available

Mem: 3,7G 2,3G 113M 691M 1,3G 485M

Swap: 2,0G 144M 1,9G

2020. márc. 9. 20:02
 20/22 anonim ***** válasza:

javaslom a gnome felület helyett a KDE használatát.

kb 600 mega ramot fog fogyasztani a gnome 1 gigájával szemben.

leírhatnád,hogy a swapot hogy sikerül megtöltsed,mert nekem eddig egyszer sikerült,amikor a blendernek kevés volt a 16 giga ram.

docker alatt a gnome gyorsíndító sávját érted,vagy telepítettél külön valamilyen dockert?

2020. márc. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!