Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Ubuntu-t milyen gyakran...

Linux Ubuntu-t milyen gyakran szoktatok újrateelpíteni, ha hardcore-ban van terhelve a rendszer?

Figyelt kérdés

Python-ban csinálok/tervezek csinálni adatelemzést, amihez váltottam Linuxra tavaly októberben és már kezd nagyon behalnia rendszer. Na mondjuk giga mennyiségű progit, segédprogit, kiterjesztést telepítettem, Docker felzabálta párszor az egész HDD-t, folyton egyszerre 10+ ablakkal netezek, memoria fullon kihasználva stb


Rendszer gyakran belassul, megfagy, telepítések akadoznak stb



2020. febr. 18. 06:31
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Ezt a Docker-t telepítettem akkorkonténerezéshez: [link]


Hogy hogyan telt meg ennyie a swap azt nem tudom, youtube-ról ment video, mellette 8-10 böngészőfül megnyitva, és mellette letöltöttem még közben mikör emgnéztem a terhelést.


KDE-t megpróbálom majd amit javasoltál, szimpatikus megoldásnak tűnik.

2020. márc. 11. 07:10
 22/22 anonim ***** válasza:
A vm.swappiness-t állítsd be 1-re a sysctl.conf.d-ben, vagy ha igen bátor vagy, 0-ra is állíthatod, de ennyi RAM mellett nem javasolt.
2020. márc. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!