Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ti melyik böngészőt használját...

Ti melyik böngészőt használjátok és miért? (Windows)

Figyelt kérdés

A Win-t azért írtam oda, hogy a Safarit hagyjuk ki, Windowson az nem játszik.

Szóval sokáig Google Chrome-ot használtam, gondolom, a legtöbben közületek is azt használják, de az új gépemen kipróbáltam a Firefoxot és nekem sokkal jobban tetszik. Nem érzem lassabbnak, illetve nekem Chrome-ból nagyon hiányzik a "Warn on Close/Exit" funkció. Értem, hogy Ctrl+Shift+T-vel megnyit mindent, de ha gépelek (pl itt most ezt a kérdést GYIK-en), és nem ment az oldal automatikusan, mint a GMail, akkor hiába nyitom újra, ment a kukába az egész.

Ti hogy vagytok vele? Mit használtok és miért?

Az Operát és az Edge-t nem ismerem.



2020. ápr. 6. 18:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Firefox.

Miért váltanék, ha egyszerűen jó?

Multiplatform, nyílt forrású, független fejlesztésű --> ez azért egyfajta garancia a biztonságra. Képes blokkolni az ismertebb közösségi oldalak kémtevékenységét, az olvasási nézet meg kifejezetten kényelmes.

2020. ápr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy két böngésző ugyanazt a motort használja, még lehet teljesen különböző, tehát sem az Edge, sem az Opera nem Chrome.
2020. ápr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ! Mindenkinek ment a zöld! :)

Én nem vagyok programozó, mezei böngészésre kell, szóval most visszaváltottam, mert a Firefox-szal az egyik bajom (tudom, ez legyen a legnagyobb gondom), hogy a port.hu-t nem tudtam megnyitni, mert észlelte a reklámblokkolót. Tegnap újra elkezdtem a Chrome-ot használni, telepítve van az AdBlock és az AdBlock Plus is, mégse gond a port.hu-nak.

2020. ápr. 7. 10:35
 14/20 A kérdező kommentje:
Az Edge-nél is volt ilyen gondom (port.hu-val).
2020. ápr. 7. 10:42
 15/20 anonim ***** válasza:
Engem is zavar ugyanez, de ez sem tántorít el a Firefoxtól :) Annyira azért nem vészes. Amúgy is vannak etikai kétségeim ezzel kapcsolatban.
2020. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Azért nem kell szerintem őket sajnálni. Ahogy a youtube-on se sajnálok senkit, mert nem kap bevételt a reklámok után. Sokkal nagyobb etikai problémák vannak a mai világban szerintem... bár ez lenne a legnagyobb etikai kérdés, hogy adblockot telepítünk. Ebbe inkább ne menjünk bele.

Amúgy halkan jegyzem meg, hogy az adblocker teljesen legális kiegészítő a böngészők mellé. Nem kellett feltörnöm, meghekkelnem stb. Az böngésző áruházából letölthető. Just sayin'. :)

2020. ápr. 7. 18:08
 17/20 anonim ***** válasza:
Úgy vagyok vele, hogy használok reklámblokkolót, de ha egy oldal kéri, kikapcsolom. Eddig terjednek az aggályaim :)
2020. ápr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
uBlock jobb.
2020. ápr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Használtam én mindenféle böngészőt már, régi Opera-t imádtam én is a rengeteg beépített funkciójával és testreszabhatóságával. A váltás után nem tetszett, de az idő múlásával egy egész korrekt böngésző lett, bár a Firefox Quantum megjelenésekor váltottam rókára. Persze kipróbáltam a Vivaldit, Chromiumot, Chrome-t de ezeket annyit nem használtam.

Most, hogy nemrég kijött az új Edge, kipróbáltam és őszintén szólva egy szavam sem lehet. Gyors, stabilan fut, vannak jó ötletek (pl. a legutóbbi frissítéshez hozzáadott "Gyűjtemények" fül nekem kifejezetten tetszik).

Az meg elég elcsépelt szöveg már, hogy valami "Microsoftos szutyok". Persze az oprendszerük kéne a gépre (természetesen ingyen, mert hogyan máshogyan). Aki meg azzal jön, hogy a Linux mindenek felett, üzenném, hogy pont az MS az egyik legnagyobb támogatója a fejlesztéseknek, szóval ha ők nem lennének, azért sokminden más se lenne. Mondom ezeket úgy, hogy én sem vagyok odáig értük, de élből fikázás helyett azért érdemes tájékozódni és kísérletezni, hogy kinek mi tetszik.

2020. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
uBLOCK-ot használok a Chrome-ban és a Firefoxban is. És NEM, nem lassítja egyik sem az ESET Internet Securytit. És IGEN, mindent blokkol, de ehhez naponta frissiteni kell.
2020. ápr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!