Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megéri windows mellé linuxot...

Megéri windows mellé linuxot tenni?

Figyelt kérdés
Ha igen miért és ha nem miért nem?
2021. jan. 4. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Telepítsd inkább helyette ;)
2021. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha ez a kérdés felmerül akkor nem éri meg. Ha linuxot akarsz használni akkor használd azt. Ha érdekel az is és néha elszórakoznál vele akkor telepítsd egyet a Win mellé. De megéri? Mi azt honnan tudjuk? :D
2021. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy van-e értelme, vagy teljesen felesleges. Igazából nem ismerem a linuxot és nem tudom, hogy vannak-e olyan funkciói, amelyek jobbak a windowsenal.
2021. jan. 4. 21:37
 4/12 anonim ***** válasza:

ha egyáltalán nem ismered, én nem raknám fel

egyrészt valószínűleg belefutnál egyből a kezdők problémájába, hogy itt pár dolog máshogy működik (pl.: alkalmazások telepítése)


az hogy jobb-e, azt így hirtelen nem lehet megmondani, ez használat közben jön rá az ember, persze nem egyből


ha akarsz a linuxal picit ismerkedni, akkor ezt meglehet oldani 3 féleképpen is:

- egy nem/alig használt gépre felrakni

- ha van elég erős géped, akkor pl. virtualboxba felrakni

- live linux-ot bebootolni (kb. mindegyik az), ami azt jelenti, hogy pendrivera ráteszed pl. rufus-al, majd bebootolsz és már ott is előtted a rendszer

2021. jan. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez igazából tőled függ, hogy szerinted neked megéri-e.

Vannak objektív előnyei a Linuxnak, mint pl. a vírusmentesség, a könnyű és gyors frissíthetőség, a sok ingyenes program...

De az, hogy te mennyire vagy hajlandó megismerni a Linuxot, kihasználni a lehetőségeit, a te hétköznapi workflow-od mennyire tudja megkönnyíteni a Linux, stb. ezek mind rajtad állnak.

A Linux előnyei nem igazán akkor érezhetőek, ha felteszed, és úgy használod mint egy Windowst, hanem akkor, amikor nekiállsz és átformálod a saját igényeid szerint.

2021. jan. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Feltettem egy régi gépre és valóban problémákba ütkötem. Pl a firefox semmitnem hajlandó betölteni. Wifi van. Chrome-ot nem tudok rárakni a világért sem. Most jött kb 20 frissítés, de egy párnál azt írja, hogy sikertelen, úgyhogy marad a win10. Rengeteg kínlódás lenne megtanulni kezelni és lehet számomra nincs is olyan tulajdonsága ami jobb mint a windows. Sokat kezelek wordöket pdf-eket. Letöltögetek. Tehát inkább maradok a jól beváltnál. De azért a gépen rajta hagyom hátha egyszer nagy unalmamban neki ülök.
2021. jan. 5. 10:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Melyik disztrót tetted fel?
2021. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
18.2, mert a 19-et nem töltötte be, csak egy M betű volt középen és semmit nem csinált.
2021. jan. 5. 12:44
 9/12 anonim ***** válasza:
Ubuntu? MX? Vagy micsoda?
2021. jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ubuntu 16.04 alapú. Linux mint 18.2 sonya cinnamon.
2021. jan. 5. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!