Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Torrentezéskor a "system"...

Torrentezéskor a "system" folyamat 100%-ban kihasználja a processzorom. Használhatatlan a gép. Miért csinálja ezt? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb. két hete kiraktam erről a problémáról ugyan úgy egy kérdést, de nem sikerült megoldani. Sokan mondtátok, hogy a vírusírtó csinálja, így letöröltem. Nincs egy vírusírtó se a gépemen, a windows defender ki van kapcsolva, a tűzfalat is kikapcsoltam egy teszt erejéig. Sajnos egyik próbálkozásom se járt sikerrel.


Feltöltöttem egy kis videót, ahol látszik a problémám. Ahogy a letöltési speedem nő, azaz 0ról indulva, ahogy lépked felfelé megánként, egyre nagyobb a "system" folyamat használata. Csökkent a letöltési sebességem is, hiszen régebben 11-13 mb/s -el töltöttem, most már csak 7-ig megy, ott már 100%on a poci, és többel nem tölt.


Újra telepítettem a gépet, azóta csinálja ezt.


Valami tipp? Driverek tudtommal mind jók, gamer gép, szóval nem az erővel van gond.

Lehet letöltöttem egy vírust? Ha erre tippeltek, tudtok ajánlani valami jó ingyenes vírusírtót, ami esetleg megtalálja, és törli?


Köszi szépen előre mindenkinek! Ha bármi infó kell még, akkor nyugodtan kérdezzetek!

Zsolt



2021. jan. 27. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Nála is csinálja néha torrentezésnél vagy filmnézésnél. Nekem a pc valamiért átállítja az energiagazdálkodás sémát teljesítménycentrikusra, ami 100%-on pörgeti a processzort. Én úgy oldottam meg, hogy a teljesítménycentrikus sémában a maximális processzorhasználatot 100-ról 40%-ra állítottam. De sajnos ez csak tüneti kezelés. Nem jöttem rá, hogy miért csinálja, pedig már egy ideje ez van. Régebben állandóan ezt csinálta, mostanság már nem olyan sűrűn jelentkezik ez a hiba
2021. jan. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, értem mit mondasz. Ez persze használhat, és tényleg nem halna megy a proci, de akkor meg kb 1mb/s -el töltene.

Ha a torrenten belül limitet rakok a letöltési sebességre, akkor minden rendben. Ha eléri a 7mb/s-et, akkor már használhatatlan a gépem, mert 100%.

2021. jan. 27. 18:42
 3/10 anonim ***** válasza:
Én 7Mb/s internetet már nehezen tudom elképzelni. Nálam 100Mb/s van. Sokaknál meg 1000Mb/s. És az 5400-as HDD-det is SSD-re cserélhetnéd a torrent alatt (is).
2021. jan. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hali! Nem Megabit, hanem megabájt /s -et írtam, 120megabites a netem, osztva 8-al, kijön, hogy kb. 15mb/s -el töltök.

Van SSD, arra is próbáltam tölteni, a torrent azon van, arra is töltöttem, de ugyan úgy rossz.

A HDD-m 7200rpm-n megy.


Nem az a probléma, hogy lassan tölt, hanem az, hogy 100% a processzor, és használhatatlan a gépem. Ha nem terhelné maximumra a processzort a "system" folyamat, akkor tölteni rendesen, 15mb/s -el.

2021. jan. 28. 09:20
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

SI !

Majd tanuljátok felső tagozatban:


Kis m = mili

Kis b = bit

Nagy M = Mega

Nagy B = Byte


A hdd-n egy töredezettségmentesítést futtass.

Tehát te mili bit per secundum ról beszélsz.. :)

2021. jan. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Akkor én tévedtem, bocsánat.


Éppen most futtatok. Az SSD-n is futtattam, meg utána egy optimalizálást, és az létezik, hogy eddig 60MB/s- volt a fájlolvasási sebesség, most meg 3500MB/s?

2021. jan. 28. 10:49
 7/10 A kérdező kommentje:

Most néztem, hogy a videó kimaradt.. Bocsánat.

https://www.youtube.com/watch?v=TLK4acGxV-M

2021. jan. 28. 16:12
 8/10 Turismo ***** válasza:

Szia!

Elsőkörben kipróbálnék egy másik torrent szoftvert megnézni, hogy viselkedik vele. Ha a böngészőben töltesz le egy nagyobb fájlt akkor is ugyanez a jelenség? Írtad, hogy új rendszer van fent lehet, hogy azt is ki lehetne egy másikat próbálni. Egyébként az automatikus frissítés (rendszer) is szokott ilyen dolgokat produkálni.

Remélem tudtam segíteni!


Üdvözlettel: Turismo

2021. jan. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hali! Ez már a második torrent szoftver, amit kipróbálok, mindkettőnek több verzióját is próbáltam.

Böngészőben, Steamen, sehol máshol nem jelenik meg ez a probléma, csak a torrentnél.

Windows 10 Home 64bit volt fent, most szintén ugyan az van. Direkt ugyan azt a rendszert raktam fel, csak szerettem volna megválni a feleslegesen letöltött dolgoktól, azért telepítettem újra.

Kikapcsoltam a Windows Updatet is, nem változott semmi.

Vírusírtó nem foghatja a gépet, mivel nincs.

Régebben a Panda Dome vírusírtót használtam, nekem megfelelt. Újra telepítés után megint feltelepítettem a Pandát, de csak 14 napos trial verzió volt. Ahogy lejárt, töröltem a Geek.exe nevű programmal, amit barátom adott, mert ez kiírja mindenhonnan a rendszerből. Minden programot kiír, és töröl, de a Pandát csak "kiírta" mindenhonnan, törölni nem törölte. Jogosultságom nem volt eltávolítani a mappát, de egy pár napja sikerült egy program segítségével. Lehet, hogy a Panda még megmaradt valahol, és fogja a torrentet? Tudtommal semmi fájlja nincs már meg.

2021. jan. 29. 17:48
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi segítségnyújtást mindenkinek! A probléma megoldódott. Ahogy az előzőben leírtam, barátom törlő alkalmazásával töröltem, a Geek.exe-vel. Ez kiírta a rendszerfájlokból, de nem törölte a fájlokat. Nekem az uninstall nem sikerült, töröltem amit tudtam, de sok fájl megmaradt. Letöltöttem pár napja a Start Unlockert, ezt ajánlom azoknak, akiknek "Forduljon engedélyért xy-hoz." probléma van. Sikerült törölnöm az egyik mappát, a probléma nem oldódott meg. Most tüzetesen átnéztem a teljes gépet, és mindenhonnan töröltem a Panda Securty -t, vagy Panda Dome mappákat. Ezzel a probléma megoldódott. A vírusírtóm a háttérben dolgozott, úgy, hogy semmi nem tudtam erről.

Köszi szépen mindenkinek!!

2021. jan. 29. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!