Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux alól hogyan írjam ki...

Linux alól hogyan írjam ki pendrive-ra a win.10-et?

Figyelt kérdés
Egy HP 245 G8 laptopom van, amelyre szerettem volna tisztán telepíteni egy linux mintet. A probléma a driverekkel van, bluetooth, wifi nincs és nem is lehetséges letölteni. így aztán letötltöttem egy win10 iso-t, de nem tudom mivel írjam ki. A lemezképíróval, ami alapértelmezetten az ubuntu-n van nem írja ki. Unetbootinnal próbáltam elvileg ki is írta, de mégsem tudok vele bootolni. Rufust meg nem bírom linux alatt leszedni.
2021. júl. 21. 10:11
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Jelenleg egy ubuntu 20.04-en vagyok tisztán, a régi laposomban pedig egy linux mint 19 van. A woeusb-t nem bírom rávarázsolni az ubuntu-ra egyszerűen nem települ. Az inditólemezkezelő pedig bele sem teszi nekem, amit szeretnék. Egyszerűen nem rakja bele a win10 iso-t. A woe-usb pedig elvileg telepítve van, mégsem érem el. :)


https://www.youtube.com/watch?v=HjF0WlIP4hM

2021. júl. 21. 10:26
 2/28 anonim ***** válasza:
2021. júl. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ez egy rossz link!
2021. júl. 21. 10:54
 4/28 A kérdező kommentje:
Azt hiszem végül megtaláltam, nem is olyan egyszerű feltenni a woe-usb-t.
2021. júl. 21. 11:13
 5/28 A kérdező kommentje:
2021. júl. 21. 11:13
 6/28 anonim ***** válasza:
Ki van csukva, hogy egy friss Linux ne vinné a Bluetooth-t és a Wifit. Ott valami beállítási gond lehet, vagy nem jó disztrót telepítettél. Mi a hiba? lspci látja az eszközöket?
2021. júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

A #2 -ben JÓ link van..!


(Az #5 -ben van hibás leírás, mert ádám-évától kezd, hogy hogy kell linuxot frissíteni... jóhogynem a pc összerakásától mutatja a folyamatot.. :) )

2021. júl. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
2021. júl. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Elnéztem, valóban jó a link! Igazából tényleg nem lehet, egyszerűen nincs illesztőprogram. Nincs wifi adapter, a bluetooth meg alapból nem megy. Keresett drivereknél nem dob fel egyetlen lehetőséget sem. Az ügyfélszolgálatot is hívtam nem lehet megoldani, egyszerűen nem támogatja.
2021. júl. 21. 13:29
 10/28 A kérdező kommentje:
A telepítő pendrive-ot végül a woeusb-vel írtam ki. Már csak bootoltatni nem tudom valamiért, hiába választom ki a bios-ban. Már kiírtam a pc-fórumra, remélem hamarosan választ kapok.
2021. júl. 21. 13:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!