Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy régi pentium d 2 mag...

Van egy régi pentium d 2 mag 2 szál 3.0GHz processzorom 8gb ddr2 rammal milyen operációs rendszert érdemes rárakni?

Figyelt kérdés
Windows 7 vagy windows 8.1 vagy még esetleg a windows 10 is felmenne e rá?Más kérdés az,hogy mi támogatja még a windows 7-est bőngészők frissítései vagy vírusirtók ilyesmik vannak e még rá érdemes e még felrakni?És a windows 8.1-nek van e még valami támogatása a microsoft által vagy mint a windows 7-nél felsorolt dolgok támogatása?Egy ismerősömnek E8400 procival meg 8gb rammal láttam működő windows 10-et el lehetett vele lenni de itt ott nyögvenyelős volt pl bejelentkezés induláskor,vagy néha a youtube videóknál vagy mikor csinált valamit leginkább a processzor terhelődött és ezért volt lassú.De ezeket leszámítva el volt vele netezgetés film nézés zene hallgatás.

2021. szept. 19. 16:26
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
79%

"esetleg a windows 10 is felmenne e rá?"

Igen.


"mi támogatja még a windows 7-est bőngészők frissítései vagy vírusirtók ilyesmik vannak e még rá"

Igen.

Az XP-vel és a Vistával már vannak gondok, de Win7-re simán találsz antivirust, böngészőt, Office-t, miegymást. Sőt, a legtöbb játék is elfut rajta, bár azért csúcskategóriás 1-2 éves játékokkal ne próbálkozz ezen a gépen.


"milyen operációs rendszert érdemes rárakni?"

Én Linux Mint Mate-t tennék rá, de ez én vagyok, ami nekem tetszik, az nem biztos, hogy másnak is tetszene. ;)

2021. szept. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Jó a linux csak az a baj ezt a gépet elajándékozom egy idős hölgynek aki windowst már használt nem akarom a linux dologgal terhelni ezért is kérdeztem mit lenne érdemes felrakni csak netezés lenne rajta,meg néha esetleg videó telefonálás skyperől,szóval csak általános felhasználásra lenne.
2021. szept. 19. 16:36
 3/46 anonim ***** válasza:
50%
Windows 10 bőven jó
2021. szept. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Nem lesz egy idő múlva nagyon lassú szenvedős ezen a gépen?
2021. szept. 19. 16:46
 5/46 anonim ***** válasza:

Win 10 iszonyat lassú lesz vele, még a 7 sem igazán ajánlott, de azért bőségesen jobb mint a 10 egy ilyen régi procihoz.

Netburst alapu proci... amúgy sem számít erőgépnek, mellé meg rnegeteg utasításkészlet is hiányzik belőle.

2021. szept. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
63%

van egy ilyen procim, 3GB RAM-al (régi laptop): [link]


simán használható rajta a windows 10, igaz nem nyüstölöm, szóval hosszútávon nem tudom milyen

2021. szept. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
Az már Core alapokra épül.
2021. szept. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Most akkor mi legyen?Sok helyen a windows 8.1-et ajánlják ezekre a procikra de el megyeget vele a win 10 is azt írják de jó lenne ha nem lenne nagyon nyögve nyelős.
2021. szept. 19. 16:57
 9/46 anonim ***** válasza:

"Egy ismerősömnek E8400 procival meg 8gb rammal láttam működő windows 10-et el lehetett vele lenni de itt ott nyögvenyelős volt pl bejelentkezés induláskor,vagy néha a youtube videóknál vagy mikor csinált valamit leginkább a processzor terhelődött és ezért volt lassú."


Téged idézlek. Az E8400 sokkal gyorsabb proci mint akár a leggyorsabb Pentium D... Innentől meg na, annál sokkal rosszabbra száímthatsz mint amit a 8400-al láttál.

2021. szept. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
0%
Win 10 azt kész
2021. szept. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!