Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy PC-n lévő excel fájlt...

Egy PC-n lévő excel fájlt lehet-e online szinkronizálni úgy,hogy adott esetben az okostelómon is el tudjam érni a fájlt,még hozzá mindig annak legutoljára módosított formájában?

Figyelt kérdés

Tehát van egy excel fájlom a gépen (Office 2007 amúgy),amit én vezetek is szépen.És én valami felhőbe fellőném,de a lényeg hogy nem akarom majd minden módosítás után újra fellőni oda,hanem csak egyszer,és aztán a felhőben elérhető úgymond másolat is mindig módosuljon úgy,ahogy az origi fájlt továbbra is módosítgatom PC-n.


Az egyébként nem lényeg hogy az okostelómon is tudjam módosítani a fájlt,azon mindig csak megtekinteni akarnám.


Megoldható ez?


Egyébként egy megoldást már majdnem találtam,a Google Táblázatokat.Az majdnem pont olyan mint egy "igazi" excel,csak az a baj hogy azért végül is mégse,mert a keresője sokkal fapadosabb mint a PC-s excelé,meg az is bosszant benne hogy minden egyes megnyitáskor a tetején nyílik meg,nem pedig ott ahol utoljára módosítottam (míg az PC-s excel ezt is tudja).Szóval ezért mégsem az igazi,és ezért gondoltam arra hogy inkább mégiscsak a PC-s excelemet módosítgatnám tovább.


Amúgy mivel a gugli nekem is a barátom,egy ilyet már találtam.Ez az lenne amit én szeretnék? [link]


Ja és talán mondanom sem kell,de persze ingyenes megoldás érdekel!



2021. okt. 15. 21:11
1 2
 1/12 Argloss ***** válasza:
100%

Ha Microsoft vonulaton mégy, akkor Windows 10-ben alapból van OneDrive alkalmazás. Belépsz az MS fiókodba, beállítod milyen mappákat szinkronizáljon a "felhőbe", telefonon meg megnyitod mondjuk az Office alkalmazással.

Ha Google vonulaton mégy, akkor letöltöd gépre a Google Drive alkalmazást, belépsz a google fiókodba, beállítod melyik mappát szinkronizálja a "felhőbe", telefonon meg megnyitod a Google Drive-ból.

2021. okt. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"telefonon meg megnyitod mondjuk az Office alkalmazással."


Amihez annyi kell még hogy gondolom le kell töltenem a Google Áruházból a Onedrive-ot a telóra is igaz?

2021. okt. 15. 22:12
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja meg az hogy ha jól értem mindehhez még ezt a bizonyos PC-n lévő excelt át kell raknom az eddigi E:\ helyéről a C:\Users\felhasználónév\Onderive mappába igaz?
2021. okt. 15. 22:17
 4/12 Argloss ***** válasza:

Nem kell telefonon több alkalmazást letöltened. Androidon legalábbis egész biztos, hogy bele van építve a OneDrive funkcionalitása is az Office alkalmazásba.

Igen, számítógépen az lesz a legegyszerűbb, ha áthelyezed a fájlt a OneDrive mappába.

2021. okt. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De akkor hogy nyitom meg telefonon?Hogy találom meg a fájlt rajta?
2021. okt. 16. 01:01
 6/12 Argloss ***** válasza:

Hmm, ilyen bonyolultan fogalmaztam volna?

Az Office alkalmazás nem csak a telefonodon lévő fájlokat tudja mutatni, hanem azokat is amik a OneDrive fiókodban vannak, sőt más felhős tárhelyeken lévő fájlokat is. Ennek nyilván feltétele, hogy a programon belül be kell jelentkezned az adott felhős tárhelyre. Felül a mappa ikon lesz a barátod, utána meg a kezdőlap, mert kilistázza a legutóbb megnyitott fájljaidat.

Töltsd le, próbáld ki, nézz YouTube videót róla, ha nem egyértelmű, hogy mit kell nyomni.

2021. okt. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"nézz YouTube videót róla, ha nem egyértelmű, hogy mit kell nyomni."


Jajj kérlek csak ezt ne,nyilván ha találtam volna róla akkor nem lennék itt.


Egyébként hidd el,alakul ez.OK,tehát Onedrive-ot nem kell a telóra telepítenem.De valamilyen Office-t azért csak ugye?Ha igen,ebből a listából te konkrétan melyiket ajánlanád? [link]

2021. okt. 16. 09:30
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja egyébként Android 7 van a telómon,ez nem tudom számít-e bármit is.
2021. okt. 16. 09:38
 9/12 Argloss ***** válasza:

Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint és mások

[link]


Csak ezt. Ebbe bele van építve minden lényeges dolog. Tudod vele szerkeszteni is a fájlokat.

2021. okt. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi,sikerült.


Még egy valami,hátha erre is tudod a választ: azt amúgy hogy lehetne beállítani az androidos Officeban,hogy ott én csak megnyitni tudjam a fájlokat,de szerkeszteni nem?


1x feldobta tippként de én hülye a nagy kapkodásban kinyomtam :-( És azért jönne jól,mert amilyen kicsi egy telefon kijelzője annyira könnyű feleslegesen belepiszkálni a fájlba még akkor is,ha csak navigálni ill. lapozni akarnék rajta.

2021. okt. 17. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!