Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van ez így ahogy van?

Miért van ez így ahogy van?

Figyelt kérdés

Mikor Notch a Minecraft játékot kezdte el megírni miért pont a Java -ban tette azt amiről minden (szerintem) értelmesebb programpzó tudja hogy nagy projektet nem lehet benne alkotni mert olyan lesz mint a Winfos. Erre jó példa az Apachefriends XAMPP, Minecraft, XDM, és valahány FTP és UPNP szerver, ezek is javában vannak írva, de nállam mindegyik szar annak ellenére hogy egy Debian hajtja mint szerver. Az FTP és UPnP az átkerült Pythonba mindjárt megszünt az összes probléma. Ez a Java vagy OpenJDK most valami nagyobb divatnak örveng vagy volt elég lóvéjuk hogy lefizessék a sulikat hogy a C# (egy másik utálatos nyelv szerintem) mellett a Java a másik választható nyelv? Hál istennek mostmár Python van. Válaszokat köszi.


--- Az idegbetegek kerüljenek bár bagoly mondja verébnek, most én is az vogyok :/ ---



2022. febr. 28. 13:16
 1/9 anonim válasza:
49%

Nem gondolta hogy nagy projekt lesz.


De amit a Javaról írsz az a pythonra is igaz attól még hogy visszaélnek vele.


(amúgy meg a Windows is sokal jobb mint aminek látszólag gondolod)

2022. febr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor meg tudnád magyarázni nekem hogy 23 nekifutásra miért nem hajlandó bootolni annak ellenére hogy még csak most lett volna 3 hónapos a telepítés. Mindössze egy MS Office, és egy Firefox volt rátéve egy nyomtatószoftver társaságában és már ott vagyunk hogy így hibajavítás úgy hibajavítás. Nem, nem azért mert Crackelt, eredeti kifizettem mind a 40000Ft ot gyakorlatilag a semmiért kétszer is... Visszaadni a pénzem meg nincs bátorságuk csak eladni a sz*rt...


Volt neked dolgod Windowsokkal egy teszem azt 50 fős irodaházban? Nem hinném, ha lenne tapasztalnád ezeket mind, a Windows játékon kívűl (bár arra se nagyon) semmi másra nem jó. Az tény van rá millió szoftver bár ennek 90% a kártevő, a stabilitása és biztonsága valahol a béka seggénél is lentebb van.


Valóban igaz pythonra is CSAKOGY ott nem történi olyan hogy egy nullException miatt kinyírja mondjuk a Windows rendszert, ott csak lefagy a parancsablak vagy grafikusablak asztán összeomlik az ablak és ennyi, nem a rendszert fagyasztja össze és nem fix hanem dinamikus a memóriakezelés és a processzorkezelés ezért sokkal stabilabban megy.

2022. febr. 28. 13:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#2

Nem én vagyok az #1-es, viszont...


Azért mert te nem tudsz windows-t használni, még nem lesz rossz. Évek óta - ha nem évtizedek óta - használok windows-t és linux-ot is.

Nem igazán volt gondom egyikkel se, és az is a tapasztalatom, hogy munkához jobb a linux, viszont személyes, otthoni felhasználásra a windows mindig jobb volt.

2022. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
69%

"Volt neked dolgod Windowsokkal egy teszem azt 50 fős irodaházban? Nem hinném, ha lenne tapasztalnád ezeket mind, a Windows játékon kívűl (bár arra se nagyon) semmi másra nem jó. Az tény van rá millió szoftver bár ennek 90% a kártevő, a stabilitása és biztonsága valahol a béka seggénél is lentebb van."


Volt, inkább választanám mint bármilyen *nixot. Nyomtattál már *nix rendszerrel?


A Windows NT igenis stabil, bár ideológiai gondjaim (Microsoft) vannak vele.


"nem fix hanem dinamikus a memóriakezelés és a processzorkezelés ezért sokkal stabilabban megy."


Ami pl. a minecraft esetében nem túl fontos, a pythonnal meg még lassabb lenne a játék.

2022. febr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4 Igen mai napig azzal nyomtatok és egyszerűen imádom, a mai napig nincs fent hozzá a driver és ahogy bekacsolom a nyomtatót már jelez is a gép hogy használatra kész, egy álom vele nyomtatni, gyors egyszerű és ami számomra fontos nem felejti el a beállításokat és a meghajtót így nem kell vele hatmillió órát szenvedni.


"Ami pl. a minecraft esetében nem túl fontos, a pythonnal meg még lassabb lenne a játék."


Esetleg Windowson. De Linuxon semmiképp se lenne lassabb és instabilabb csak jobb lenne és univerzálisabb.

2022. febr. 28. 15:32
 6/9 A kérdező kommentje:
#3 Anyám gépe 6 éves a windows 10 és 11 meg se moccan rajta a Windows 7 meg nem tud már korszerű böngészőt meghajtani (Facebookot nem tölti már be, az YouTube meg vinnyog hogy régi a gép) tettem rá egy Linux Mintet megy rajta minden és magyarázat nélkül tudja kezelni, tud zenét hallgatni tud normálisa facebookozni, alkalomadtán játszani is tud vele. Akkor melyik a jobb otthoni használatra? (Nem mindenkinek van tudod moidern gépe köztük nekem sem)
2022. febr. 28. 15:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ismételni tudom magam, ha nem tudod, hogy hogy kell használni, telepíteni, akkor nem a windows-zal van gond.

Én win7-et még 7-8 éves gépre is felraktam gond nélkül és rendben ment.

2022. febr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy hülyeségeket írkálsz. A Windows stabilitásával nincs különösebb gond, és munkára is teljesen alkalmas. Bár én is inkább Linuxot használok, de számos olyan szoftver van, ami csak és kizárólag Windowson működik.

Nem 50 gépet kezelek, hanem 450-et, meg egy tucat szervert, vegyesen Windows és Linux környezetben. Mindegyik jó a maga módján.


A XAMP-nak és az XDM-nek mi köze van a Javahoz? Azon kívül, hogy semmi?


Az a Javaban írt FTP és UPnP szerver (már ha igaz, amit írsz) nem azért volt rossz, mert Javaban írták. A Javat lehet szeretni vagy nem szeretni, de azért a Pythonnal ne hasonlítsük össze. A Python egy interpretált scriptnyelv, ami egy lassabb még a Javanal is, másrészt nulla visszafelé-kompatibilitással rendelkezik.


A NullPointerException nem nyírja ki a Windowst.

2022. febr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Annyival zárjuk le szerintem, ízlések és pofonok kinek mi tetszik, vált be, jelenesetben működik rendesen, de ezen vitatkozhatnánk 30 évig melyik a jobb Linux vs Windows vagy Java vs Python. Köszi a válaszokat mindenkinek ment a zöld pipa! Ha van valami bölcsességed még írjad nyugodtan, meghallgatunk :)
2022. febr. 28. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!