Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom elaltatni Win10-ben...

Hogy tudom elaltatni Win10-ben parancsikonnal a laptopot?

Figyelt kérdés

Ha csinálok egy ilyen parancsikont, állandóan hibernál. Azt meg nem akarom mert akkor nem indul el vezeték nélküli bill vagy egérrel csak bekapcsoló gombbal. A start menüből elalszik, de parancsikonnal nem! Már letiltottam a hibernálást a registribe, és az alvó parancsikonra mostmár semmit nem csinál. eddig jutottam


C:\Windows\System32\rundll32.exe powrprof.dll, SetSuspendState 0,1,0


mindenhol ezt írják de ez csak hibernál... 2015 be irták ezt, valószínű onnan másolják a friss cikkírók is.


Azért szeretném mert tvről megy a laptop és nehéz billentyűzettel startmenübe elaltatni. Win7 óta a windows gomb megnyomás után nem lehet nyilakkal odajutni a leállításhoz, csak win+c ami elő hoz egy második start menüt... agyrém



2022. nov. 5. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


innen a powercfg-s parancs megjavítja neked

2022. nov. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem jó, ezt már megtettem, letiltja a hibernálást így arra az "alvó" parancsra mostmár semmi nem történik. Viszont találtam egy ügyes kis programot, ezzel megoldottam. [link]


nircmd.exe monitor async_off

Csak windows könyvtárba kell másolni és működik. 😀

2022. nov. 6. 00:54
 3/8 anonim ***** válasza:
shutdown /h
2022. nov. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szirty ***** válasza:

"nircmd.exe monitor async_off"


Ezzel készenlétbe küldöd a monitort. A gépet nem.

2022. nov. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 CspCsj ***** válasza:

#2:

Akkor már miért nem: "nircmd standby"

2022. nov. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5: igazad van, de azt is kipróbáltam, hibernálás. Ez a monitor lekapcsolás egyben alvó állapot is mert ugyanaz történik mint alvásnál, leáll a ventilátor is. :)
2022. nov. 7. 05:25
 7/8 CspCsj ***** válasza:

Csak nem Surface laptopod van?

Azon a hagyományos Standby helyett, Modern Standby van...

[link]

2022. nov. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7: ASUS VivoBook S15 S513 OLED -em van oled nélkül mert összetörték :D i7-es 11. generációs, 70 ér szereztem. Rá van dugva a nagy TV-mre és nem akarom kinyitogatni hogy megnyomjam a bekapcsolót. Elvileg ennek is modern standby-ja van. Működik pl a net rádió, de mégis ki van kapcsolva félig. Egyébként meg 35w-ot fogyaszt, rohadt jó.
2022. nov. 7. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!