Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft Office 2019 telepíté...

Microsoft Office 2019 telepítés: komponensek kiválasztására legyen lehetőség, hogyan? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A Microsoft Office 2019 program miképpen telepíthető fel úgy, hogy telepítés előtt legyen lehetőségem a komponensek kiválasztására?

Alapértelmezetten elindul a setup, végigfut a csík (mindent felrak), majd a telepítés utolsó lépéseként kéri a termékkulcsot.

Szeretném kiválasztani hogy milyen komponenst nem szeretnék kérni.



2022. nov. 13. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Office 2013 óta nincs ilyen lehetőség a programban.
2022. nov. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 CspCsj ***** válasza:

1.

Microsoft szerint nem:

[link]


2.

Azonban a hivatalos Office Deployment Tool segítségével meg lehet próbálni, bár ez elvileg a Vállalati kiadásokhoz van: (és nem klikkelgetős, hanem parancssoros és még XML fájlt is át kell írni)

[link]


Ha nagyon elkeverednél, akkor itt (alul) Johan Löhr a hozzászólásában leírja nem Vállalati verzióhoz is:

[link]


3.

Ha mégis inkább klikkelgetnél, akkor van egy nem hivatalos (orosz) program:

Office C2R (Click To Run)

[link]

(mivel a vírusirtók bejeleznek rá, megbízható helyről szerezd be, pl. a fenti magyar oldalról)

Telepítés után első futtatáskor megadhatod a termékkulcsot és aktiválódik.

2022. nov. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Reménykedtem hgoy van egyszerűbb mód is (például valami "custom" kapcsolóval indítani a setup-ot vagy hasonló. :)

Áttanulmányozom ezt.

2022. nov. 13. 18:28
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha még visszanézel, pár kérdésem lenne.

Ahol leírják az XML fájllal kapcsolatos tudnivalókat, ott írja az illető:

"Once the configuration file contains all desired settings, you can start the ODT. Launch the setup.exe from the downloaded ODT archive."

"ODT" alatt mire gondol és a setup.exe = az Office install médián található setup.exe fájllal?


<Updates Enabled="TRUE" Channel="Broad" />

Ehelyett mit lehet még választani és ez a szó a széles net-hozzáférésre utal vagy arra hogy milyen típusú Office-hez keressen frissítéseket?


<!-- <Property Name="AUTOACTIVATE" Value="1" /> -->

Ennek hatására a telepítés elején elkéri a kulcsot tőlem?

<Display Level="None" AcceptEULA="TRUE" />

Ez csak a licensz-szerződésre vonatkozik akkor elvioleg.

2022. nov. 13. 19:16
 5/8 CspCsj ***** válasza:

1.

ODT = Office Deployment Tool

(önkicsomagoló, amin belül van egy setup.exe fájlja, amivel telepítheted)


2.

Az Office telepítőt tartalmazó helyt pl. a SourcePath="D:\" értéke adja.

(ha ISO fájlod van, akkor először duplaklikk, hogy virtuális meghajtóba "tegye")


3.

Updates Enabled = frissítés legyen-e

Channel = frissítési csatorna (kb. mennyire korai és gyakori legyen)

[link]


4.

Office kiadást a Product ID mezőben választhatsz, pl.:

Product ID = "ProPlusRetail"

[link]


5.

Autoactivate=1 értelemszerűen megpróbálja automatikusan aktiválni, de termékkulcsot a hivatalos leírás sem említ.


6.

Display level = None, ekkor telepítés közben nem látszik felhasználói felület (ablak)

AcceptEULA = True, automatikusan elfogadja (átugorja) a felhasználási feltételeket

2022. nov. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A 2019-változathoz is megtalálható az ODT? Amikor letöltöttem a "officedeploymenttool_15726-20202.exe" programot, kiderült hogy 2016. változathoz való.

2022. nov. 14. 17:11
 7/8 CspCsj ***** válasza:

#6:

Szerintem nincs külön.

Érdekes, hogy a letöltött ODT fájlon belül 2019-es és 2021-es configuration.xml fájlok vannak.

A kedvedért kipróbáltam egy virtuális Win10-ben a hivatalos Office 2019 Pro Plus kiadást az említett ODT-vel.

ODT: [link]

Office 2019 telepítőmédia: [link]


- A letöltött ODT fájlt futtattam, ami kicsomagolt pár fájlt a kiválasztott mappába.

- A letöltött 2019-es Office telepítőt virtuális meghajtóba tettem. (elvileg simán duplaklikk, ha rákérdez akkor társítsd a Windows Intézőhöz)

- A 2019-es XML fájlot átírtam és más néven mentettem.

Ezeket írtam bele:

1. "en-us" helyett "hu-hu" a magyar nyelv

2. Volume (Vállalati) helyett Retail

3. Channel-t kitöröltem

4. ExcludeApp sorokat beszúrtam, hogy mi nem kell


<Add OfficeClientEdition="64" >

<Product ID="ProPlus2019Retail">

<Language ID="hu-hu" />

<ExcludeApp ID="Access" />

<ExcludeApp ID="OneNote" />

<ExcludeApp ID="Publisher" />

<ExcludeApp ID="OneDrive" />

<ExcludeApp ID="Groove" />

<ExcludeApp ID="Lync" />

<ExcludeApp ID="Teams" />

</Product>

<Product ID="VisioPro2019Retail">

<Language ID="hu-hu" />

</Product>

<Product ID="ProjectPro2019Retail">

<Language ID="hu-hu" />

</Product>

</Add>


- Végül powershell-t nyitottam (parancssorral is biztos működik) az ODT kicsomagolt mappájába (a mappa nevén Shift+jobbegérgomb > Powershell-ablak megnyitása itt), és futtattam a következő parancsot:

setup.exe /configure configuration-Office2019ProPlus.xml

(ez az átírt XML fájl neve)

- Gond nélkül végigment...

2022. nov. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, kipróbáltam, közben rájöttem hogy a verziókra feleslegesen kérdeztem rá, azért kételkedtem csak akkor, mert próbáltam a letöltött ODT tool-t futtatni valamilyen paraméterrel és - ott - mintha valamilyen 2016-os Office Deploiment Tool-nak nevezte volna magát.


Nagyon köszönöm a segítséget, a telepítés is frankón ment az xml fájl alapján és nagyon örülök neki, hogy nem kellett feltennem csomó, számomra szükségtelen alkalmazást.

2022. nov. 16. 05:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!