Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Akik sok linux disztrót...

Akik sok linux disztrót kipróbáltatok! Végül melyik disztrónál maradtatok mindennapi használatra és miért?

Figyelt kérdés

2022. dec. 15. 15:40
 1/10 anonim válasza:
81%

Ezeket próbáltam eddig: Ubuntu, Mint, Debian, OpenSUSE, Fedora, Arch, Gentoo, EndeavourOS.


Végül a Debiannál maradtam, a következő okok miatt:


-Stabil és megbízható, és ha valami új dolog kell ami nincs benne a stable-ben, arra ott vannak a FlatPak-ek meg a backports-ok

-Nem cég áll mögötte, hanem internetes nonprofit szervezet

-Már 29 éves múltja van

-Nem bukkannak fel random bugok, nagyon jól kiforrott rendszer

2022. dec. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fedora. Stabil, megbízható, mégsem annyira visszamaradott mint a Debian. Valahova az Arch féle rolling disztró és a Debian féle stabil de időszakos kiadás közé tenném. 19 éve létezik, és erre alapszik a Red Hat Enterprise Linux (RHEL). Linux atyja, Linus Torvalds is ezt használja.
2022. dec. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Debian, Ubuntu, Kubuntu, Mint, Manjaro, Fedora


Maradtam a Minten (Xanmod kernellel). Ezt találtam a legkezesebbnek és mivel mainstream, nagyon sok hozzá a leírás, illetve az Ubuntus és Debianos leírások is általában 1:1-ben alkalmazhatók. Nincs kedven nagyon sokat mókolni egy napi használatú asztali PC-n vagy laptopon.


"Projekt" gépeken használok Debiant, a NAS-om OpenMediaVault és médialejátszóm LibrELEC (de tervezek áttérni Debianra egy hasonló módon működő Jellyfin klienssel).

2022. dec. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%

Visszatértem Windowsra.

Katasztrofális volt, hogy minden egyes release után random dolgok romlottak el amik korábban működtek.

2022. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Linux Mint (Cinnamon)


Lustaságból.


Nem szeretek bütykölni napestig a rendszeren.

2022. dec. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50-60 disztrót kipróbáltam (feltelepítve a gépemen lévő mellé) végül mindig az eredeti maradt: PCLinuxOS MATE (már 9 éve) Mindent tud, ami nekem kell és minimális gond van vele.
2022. dec. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tom Benko ***** válasza:
79%
Arch. Stabil, egyszerű, kézreálló, barátságos, és mindig üde a lehellete.
2022. dec. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vagy 50-et próbáltam. Nagyon sokáig ubuntus voltam, aztán mintes, és most már jó pár éve manjarot használok.


Okok:


Nagyon stabil és megbízható.

Rolling release, nem kell újratelepítgetnem.


Alapjáraton imádom a linuxot, szerintem egyszerű. Ha akad probléma, az interneten biztos, hogy van megoldás rá. Könnyá frissíteni, gyors és vírusmentes, mindennapi használatra nekem tökéletes.

2022. dec. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Rolling release, nem kell újratelepítgetnem."


Ezt mondjuk nem értem, a nem rollingot sem kell újratelepíteni csak fél-1 évente kap nagyobb frissítést, aminek metódusa ugyanaz mint a rendszeres frissítés.

2022. dec. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"és most már jó pár éve manjarot használok.

Okok:

Nagyon stabil és megbízható."


Manjaro?


Ha neked megfelelő, akkor hajrá, de azért érdemes megjegyezni hogy a Manjaro nem épp a legstabilabb, pláne nem megbízható. Nem valami kompetens személyzet áll mögötte, annyi biztos. Nézzük pár ilyen esetet amiből ez látszik:


- Több alkalommal elfelejtették frissíteni az SSL tanúsítványt. Ez egy elég fontos biztonsági hiányosság, főleg ha az ISO fájlt a weboldalukról töltöd le.


Forrás: [link]


- A Manjaro Pamac csomagkezelője egy bug miatt elérhetetlenné tette az Arch AUR-t. Gyakorlatilag egy hiba miatt az összes Manjaro felhasználó DDoS-olta az AUR szervereket.


Forrás:

[link]


- Aztán volt egy időszak, amikor zárt forráskódú Office alkalmazást telepített fel a Manjaro alapból. Ez se tetszett annyira a Linux közösségnek.


Itt egy bővebb lista ha valakit érdekel:


[link]


Mindenki eldöntheti, hogy mit használ. De nekem ennyi bőven elég volt, hogy Manjaro-t ne telepítsek többet. Van sok más disztribúció ami jobb a Manjaro-nál.


Itt egy bővebb lista i

2023. jan. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!