Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy Ewent EW7014 dokkoló...

Egy Ewent EW7014 dokkoló képes-e klónozni linux operációs rendszert is? ez valóban működik a gyakorlatban? Ha nem milyen módszert válasszak ami biztosan működni fog?

Figyelt kérdés
Egy HDD-n jelenleg linux van, egy ubuntu. Egy SSD-re akarom klónozni a teljes rendszert. Az SSD fájlrendszere NTFS. Kell-e ezt formázni linux fájlrendszerre avagy sem, gondolom nem.

2023. febr. 3. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem használtam még ilyen kütyüt klónozásra, de szerintem fontos kérdés lehet, hogy mekkora az SSD és HDD mérete, mert ha kisebb az SSD, akkor kérdés azt hogy kezeli le ez a szerkezet, akkor is, ha a foglalt mennyiség ráférne, hogy jelzi az estleges hibát stb.
2023. febr. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1: Hmm érdekes meglátás, erre nem is gondoltam. A HDD mérete 500 GB az SSD mérete 120 GB. Szerintem logikus lehet az amit mondasz, hogy ez problémát okozhat. Akkor marad egy bootolható Clonezilla ugye? Annál van valami amire figyeljek oda, mert buktató lehet? (Youtube videó alapján csinálnám) Vagy te mit szoktál használni?
2023. febr. 3. 10:10
 3/12 anonim ***** válasza:

Clonezillát szoktam, de jellemzően képfájlba nem 1:1-ben klónozok.

Amit csinálnék.

1, képfájlba mentés (a későbbi műveletek miatt, biztos ami biztos)

2, partíciók lekicsinyítése SSD méretére (azért legyen egy picit kevesebb)

3, lemez-lemez klónozás, lehet van valami kapcsoló is, amit be kell állítani, hogy akkor is megcsinálja, ha a cél kisebb, mint a forrás, ezt nem tudom fejből.

2023. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

félreértés elkerülése végett:

Clonezillát szoktam, de jellemzően képfájlba ( nem pedig 1:1-ben klónozok).

2023. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ez a videó megfelelő útmutatást ad arra, hogy jól csináljam?


https://www.youtube.com/watch?v=6hXKpnitzrw&ab_channel=TechIN

2023. febr. 3. 11:12
 6/12 anonim ***** válasza:

Valószínű nem fog úgy menni, mint írtam kisebb a cél, mint a forrás lemez, bár lehet valamit alkottak azóta a clonezillások.


[link]


ez elvileg a megoldás:

"start Clonezilla, expert, device-device, local, select -icds and finally the -k1 option"

2023. febr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a segítséget! Természetesen, ha más mód nem marad akkor megy egy tiszta telepítés. Azonban a sok beállítás, ez meg az miatt egyszerűbb lenne így. Ha működik, ha nem később be fogom írni mi is történt valójában.
2023. febr. 3. 13:03
 8/12 anonim ***** válasza:
[link] iso ból bootolva
2023. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#6: Mindent a leírtak alapján csináltam, kicsit más volt a sorrend amit írtak, de megtaláltam az összes változót és beállítottam. Logikus volt egyébként teljesen, főleg, ha magyar nyelvre állítottam volna még könnyebben ment volna a történet, de így sem volt gond vele.


Azonban egyszerűen nem volt hajlandó vele elindulni, a BIOS-ban látszódott pedig az SSD kiírta szépen. Mi lehetett a gond szerinted, miért nem tudott vele elindulni? Egyszerűen csak az alap BIOS kiírása után, proci, memória fent a bal felső sarokban a hosszúkás kurzor jel villogott és ennyi.


Az EWENt-el még eddig se jutott, az egyszerűen nem akarta elkezdeni a klónozás folyamtát, pedig többször próbáltam. Szóval valószínűleg maradni fog a tiszta telepítés.

2023. febr. 3. 21:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Mármint a klónozás végigment, de az ssd -ről nem bootol?
2023. febr. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!