Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy Ewent EW7014 dokkoló...

Egy Ewent EW7014 dokkoló képes-e klónozni linux operációs rendszert is? ez valóban működik a gyakorlatban? Ha nem milyen módszert válasszak ami biztosan működni fog?

Figyelt kérdés
Egy HDD-n jelenleg linux van, egy ubuntu. Egy SSD-re akarom klónozni a teljes rendszert. Az SSD fájlrendszere NTFS. Kell-e ezt formázni linux fájlrendszerre avagy sem, gondolom nem.

2023. febr. 3. 09:04
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#10: Igen pontosan. Vagy is én úgy gondolom, hogy végig ment. Nem követtem teljesen az egész folyamatot, de szerintem nem állt meg problémával. A végén beállítottam azt, hogy állítsa le a számítógépet, ha végez. Ez meg is történt, gondolom ha hiba van, hibaüzenettel vár és nem kapcsol ki. Esetleg lehetséges az alaplapon kellene állítani valamit a BIOS-ban, hogy tudjon róla bootolni?


Róla van szó: [link]


A BIOS elég régi rajta, 0402-es verizó és 0413-as a legfrissebb, persze óvatosan ezekkel a szavakkal, mert már az is vagy 1000 éves! :D Nem látok benne olyan állítást a verziófrissítéseknél ami SSD-re vonatkozik. Persze akkoriban azért nem igazán volt ez elterjedt, ez időben jelentek meg. De a BIOS-ban látszódik és felismeri. Azt nem tudom, mennyire gyakran tudják kezelni az SSD-t ezek a régi alaplapok. Mindenképpen frissítem a BIOS-t, mert tettem bele egy jóval erősebb processzort a mostaninál, és jelenleg csak csökkent órajelen működik, meg a memóriát bővítettem, de azzal nem volt gond.


Az ACHI móddal nem hiszem, hogy gond lenne, mert SATA-s HDD volt benne és jól kezelte, egy 250GB-os Seagate. Nagyon jó lenne kivenni az egyenletből ezt a HDD-t, mert az SSD + új proci + memória klasszisokkal gyorsabbá tenné.


Ötlet?

2023. febr. 4. 13:09
 12/12 A kérdező kommentje:
Az SSD pedig egy pár éves alap 120 GB-os Kingston A400-as.
2023. febr. 4. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!