Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben van lehetőség több...

Excelben van lehetőség több egymásra hivatkozó cella számítási irányát könnyen "megfordítani"? részletek lent:

Figyelt kérdés

Nem arra vagyok kíváncsi, hogy egy matematikai műveletet milyen logika mentén kell megoldani visszafelé, hanem arra, hogy az Excelben van-e arre külön művelet, hogy amit eddig A-ból B irányba csinált, azt csinálja meg B-ből A-ba?


Pl: A cellában 10, B cellában 5, C cellában meg =A*B és kiadja, hogy 50...


Na én arra vagyok kíváncsi, hogy hogy lehet megoldani például azt, hogy ha beírom a C cellába, hogy 50, majd beírom a B cellába, hogy 5, akkor kiadja, hogy az A cellában 10 van, vagy ha beírom az A cellába, hogy 10, akkor kiadja, hogy a B cellában 5 van.


Tehát a művelet megfordítása a kérdés, hogy lehetséges-e az Excelben anélkül, hogy egy például 6-10 egymásra hivatkozó cellák esetén magától találja ki, hogy kell megoldani visszafelé?



#Excel #számolás #hivatkozás #Excel számítás #Excel képlet #Excel visszafejtés
2023. júl. 17. 02:26
 1/6 A kérdező kommentje:

*Utolsó mondat javítás:


Tehát a művelet megfordítása a kérdés, hogy lehetséges-e az Excelben anélkül, hogy például 6-10 egymásra hivatkozó cella esetén ne nekem kelljen egyesével végig kibogoznom, hogy mi mire hivatkozik és visszafejteni a műveleteket?

2023. júl. 17. 02:28
 2/6 anonim ***** válasza:
Elvileg a Solvernek ez a funkciója.
2023. júl. 17. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Farkas999 ***** válasza:

Nem lehet a "számítási irányt" megváltoztatni. Új cellába, új műveleteket kell beírnod és a régi képleteket törölnöd a körkörös hivatkozás elkerülése miatt.

6-10 egymásra épülő képlet esetén mindegyiket módosítanod kell.

2023. júl. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs.
2023. júl. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszomat kiegészítve: ha megvan a függvény C-oszlopban, akkor Goal seek/Célértékkeresés a What If-analysis/Lehetőségelemzésen belül bőven elé. C-t beállítod célcellának, megadod a célértéket, a modosuló cella pedig A lesz.

A Solver, amit elsőre említettem, az egy kicsit összeteted számításokra használható.

2023. júl. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tehát ha A+B=C

C=50

A=?

B=?

😁

2023. júl. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!