Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom feltelepíteni...

Miért nem tudom feltelepíteni a Windows 10-et? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok

3 hónapja kb vettem egy számitógépet tanulásra, az eladó elmondása szerint Windows 10 volt a számítógépen, de feltelepített rá egy aktivált windows 7et hogy könnyedén tesztelhessen nagyobb játékokat pl gta 5.

Mivel lejárt elég rég a windows 7 támogatása, és most is lejárt elég sok alkalmazás a windows 7 rendszerről ezért szeretnék váltani windows 10-re de nem sikerül a telepítés.

Ahányszor próbálom a mediacreationtoollal feltelepíteni eljut odáig hogy újraindul, majd a windows 10 logónál kikapcsol.

Miután beinditom a számitógépet a Windows 7ben ez a hibaüzenet jelenik meg:

0xc1900101-0x20017

SAFE_OS BOOT

néztem youtubeon egy videót, hogy a windows setupot elinditva válasszam ki, hogy ne telepítsen drivereket hasonló de így sem sikerült feltelepíteni.

Mit tegyek? Mit javasoltok? Valakivel volt ilyen?

Ennél a PC-nél sokkal gyengébb számítógépeim is voltak amik gond nélkül el vitték a windows 10-et úgy hogy windows 7/8-ról telepítettem fel.


2023. okt. 20. 07:30
1 2
 1/12 P.O.C. ***** válasza:
100%
Ne az épp futó rendszer alól indítsd a telepítést. A Media Creation Tools -al csinálj boorolható pen drive -ot és arról bootolva telepítsd fel tiszta telepítéssel.
2023. okt. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

megcsináltam.

Biosban kiválasztottam pendrive.

Bejött a windows 10 logója aztán kikapcsolt a számítógép

2023. okt. 20. 08:05
 3/12 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam azon, hogy lehetséges lenne az, hogy a CPU-m túlságosan felmelegedik és épp akkor jut el arra a hőfokra, hogy kikapcsoljon a rendszer?

Mostanában azt tapasztaltam, hogy a CPUm hamar túlmelegszik és akár 90c-re is felmegy.

Lehet, hogy ettől van?

2023. okt. 20. 08:07
 4/12 anonim ***** válasza:
11%
Jobb, ha nem is próbálkozol vele, mert a végén még sikerül. A win7 az utolsó használható windóz, a 10 egy kalap kaka, a 11 még rosszabb. Az, hogy már nem támogatott, a gyakorlatban semmit nem jelent. Az újabb windózoknál is le kell tiltani a frissítéseket, mert lassítják a rendszert, új bugokat okoznak, rosszabb esetben úgy tönkretehetik, hogy csak a formázás és újratelepítés oldja meg. A biztonsággal jönni értelmetlen, mert a hackerek számára az összes windóz átjáróház. A több száz vagy több ezer biztonsági résből egy frissítés talán egyet ha javít, de erre sincs garancia a Micro$oft szaván kívül. Szóval maradj a 7-nél!
2023. okt. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 P.O.C. ***** válasza:
Mi a pontos konfig? A tápot se hagyd ki.
2023. okt. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2/ "Biosban kiválasztottam pendrive."

Na ezt már itt elrontottad.

Így kell: [link]

A hardverhibát (melegedés) javítsd először.

2023. okt. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 P.O.C. ***** válasza:
93%

"..A win7 az utolsó használható windóz.." :D


Hát én nem tudom miféle géphasználati szokásai vannak a magadfajtáknak. De én az utána következő Windowsokkal is szépen elvoltam, semmi bajom sem volt a használatukkal. Nem tudom miféle irracionális elvárásokat támasztasz egy operációs rendszerrel szemen, de attól hogy valaki nem tud úszni még nem a víz lesz hülye.


"Az, hogy már nem támogatott, a gyakorlatban semmit nem jelent."


De jelent. Semmi nem fejlesztenek már rá. A legtöbb újabb szoftvert csak mókolás útján lehet rárakni. Vagy abszolút sehogy se. AZ újabb hardverekhez nem kapsz driver támogatást.

Azon kívül nincs biztonsági hibajavítás, frissítés. Könnyebben zombit csinálnak a gépedből, lenyúlhatják bankkártya adataidat, stb.


"Az újabb windózoknál is le kell tiltani a frissítéseket, mert lassítják a rendszert, új bugokat okoznak, rosszabb esetben úgy tönkretehetik, hogy csak a formázás és újratelepítés oldja meg."


Ez megint baromság. Nem tudom, hogy használja az a gépét akinél ez előfordul. Eléggé vérpistike stílusban szerintem. A Windows 7 óta egyszer volt olyan frissítésem, ami tényleg észlelhető problémát okozott, de arra is megoldást találtam 1 órán belül. Belassul? Számítógépet használj bakker ne 15 éves abakuszt.


"A biztonsággal jönni értelmetlen, mert a hackerek számára az összes windóz átjáróház."


Ez megint f.a.szság, amit semmivel nem tudsz alátámasztani. Ha így lenne már mindenki bankkártyacsalás áldozata lenne. A közösségi oldalakon sokkal több adatot kiszivárogtatnak az emberek magukról, mint amennyit egy ilyen kétes végkifejletű támadással kinyerne a hacker a gépekből. Nem érné meg neki a a rápazarolt idő.

2023. okt. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Nem tudom miféle irracionális elvárásokat támasztasz egy operációs rendszerrel szemen, de attól hogy valaki nem tud úszni még nem a víz lesz hülye."

Pl. azt, hogy:

- jelezzen, ha merülőben van az aksi

- ne éheztesse ki a drivereket (nem ad nekik elég erőforrást, ezért előfordul, hogy a hang akadozik, vagy a kattintást nem veszi be)

- gond nélkül lehessen vele futtatni bármilyen arra az oprendszerre készült programot

- biztonságos legyen

- ne omolhasson össze bármelyik pillanatban

- ha letiltottam a frissítéseket, ne bírálja felül a tudtom és beleegyezésem nélkül

- ha nem tiltottam le, én dönthessem el, hogy a frissítés letöltése után mikor akarom újraindítani a gépet

- legalább néha jelenjen meg olyan frissítés, ami egy gépen sem okoz bajt

- legalább saját magával legyen kompatibilis

- lehessen benne fájlt keresni külső szoftver nélkül, és találja is meg

A fentiek ellenkezőjét már mind tapasztaltam win10-nél, bár nem mindegyiket minden gépen.


"A legtöbb újabb szoftvert csak mókolás útján lehet rárakni. Vagy abszolút sehogy se."

Ez win10-nél is így van, csak annál ez a régi szoftverekre is igaz.


"AZ újabb hardverekhez nem kapsz driver támogatást."

Sajnos ez igaz, én is ezért kényszerülök win10-re. Egyébként ha nem játszanék, Linuxot használnék.


"Azon kívül nincs biztonsági hibajavítás, frissítés. Könnyebben zombit csinálnak a gépedből, lenyúlhatják bankkártya adataidat, stb."

Ezt egy up-to-date vindóznál is bármikor megtehetik.


"Ez megint baromság. Nem tudom, hogy használja az a gépét akinél ez előfordul. Eléggé vérpistike stílusban szerintem. A Windows 7 óta egyszer volt olyan frissítésem, ami tényleg észlelhető problémát okozott, de arra is megoldást találtam 1 órán belül. Belassul? Számítógépet használj bakker ne 15 éves abakuszt."

Minden gép belassul, csak ami korszerűbb, az alapból gyorsabb. Illetve 1-1 frissítésnél még nem biztos, hogy érzed, de pl. a céges gépem, ahol nem tudom letiltani a windows update-et, jóval többet lassult, mint a sajátom. Amúgy ha csak itt a számítástechnika kategóriában szétnézel, rendszeresen írnak ki arról kérdéseket, hogy az utolsó vindóz frissítés óta nem indul a gépük. A híroldalak tech rovataiban is visszatérő téma, hogy éppen mit csesztek el a legújabb frissítéssel.


"Ez megint f.a.szság, amit semmivel nem tudsz alátámasztani."

Aki egy kicsit is ért az informatikához, és nem Micro$oft fanboy, az alá tudja ezt támasztani. Persze egy jó vírusirtó (értsd: nem M$ Defender) sok mindentől megvédhet, de 2023-ban szomorú, hogy erre még szükség van.


"A közösségi oldalakon sokkal több adatot kiszivárogtatnak az emberek magukról, mint amennyit egy ilyen kétes végkifejletű támadással kinyerne a hacker a gépekből."

Ez nem oprendszerfüggő, de az ilyesmi is a vindózfanatikus, mindig minden frissítést telepítő, vírusirtót nem használó emberek szokása.

2023. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 P.O.C. ***** válasza:
90%

"- jelezzen, ha merülőben van az aksi"


Szerintem ez inkább a laptopgyártó nyomora, hogy nincs erre megfelelő megoldása. Egyébként volt egy laptopom aminél pont a Windows 7 közölt hülyeségeket a töltöttség állapotáról. Windows 8.1 alatt már jól működött.


"- ne éheztesse ki a drivereket (nem ad nekik elég erőforrást, ezért előfordul, hogy a hang akadozik, vagy a kattintást nem veszi be)"


Hát ehhez is kb. Core 2 Duo szint kell 4 GB RAM -al. Annál korszerűbbeknél nem is emlékszem történt-e ilyen Windows 10 -el.


"- biztonságos legyen"


A biztonság legalább háromnegyede a felhasználón múlik, ha vérpistike stílusban használsz egy rendszert, bármelyikkel megszívhatod.


- ne omolhasson össze bármelyik pillanatban


Sosem omlott össze a Windows 10 még nekem, csak hardverhibás gépeken.


- ha letiltottam a frissítéseket, ne bírálja felül a tudtom és beleegyezésem nélkül


Hivatalosan erre esélyed sincs. Amúgy van rá szoftver ami tényleg képes rá.


- ha nem tiltottam le, én dönthessem el, hogy a frissítés letöltése után mikor akarom újraindítani a gépet


Beállíthatod az alkalmas időpontokat, ha mindig skippeled jó hogy előbb utóbb agresszívebb lesz.


- legalább néha jelenjen meg olyan frissítés, ami egy gépen sem okoz bajt


Nekem nem szokott velük gondom lenni, egy volt az évek alatt ami összeakadt a NOD32-vel majd kék halál. De csökkentett módba meg lehetett oldani. Egyébként hibák elkerülhetetlenek szerintem. Míg Linux Mint -nél is volt olyan nálam hogy lefrissítettem, majd többé nem indult el Kernel Panik üzenettel.


- lehessen benne fájlt keresni külső szoftver nélkül, és találja is meg


Ez szokás kérdése. Én sosem használtam a Windows saját fájlkezelőjét így az sem érdekel mit tudnak. A DOS korszakban megszoktam Volkovot majd utána a Windows/Total Commandert , szóval azóta se érdekelnek.

2023. okt. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Szerintem ez inkább a laptopgyártó nyomora, hogy nincs erre megfelelő megoldása."

Két különböző márkájú laptopnál is tapasztaltam.


"Hát ehhez is kb. Core 2 Duo szint kell 4 GB RAM -al. Annál korszerűbbeknél nem is emlékszem történt-e ilyen Windows 10 -el."

Történt, annál jóval korszerűbb gépeken, bár csak 1-1 gépen volt hang- illetve egérdriver-kiéheztetés.


"A biztonság legalább háromnegyede a felhasználón múlik, ha vérpistike stílusban használsz egy rendszert, bármelyikkel megszívhatod."

Bőven elég a maradék egynegyed. Linuxszal sokkal nagyobb biztonságban vagy, és nemcsak azért, mert kevesebb vírus célozza a linuxos gépeket.


"Sosem omlott össze a Windows 10 még nekem, csak hardverhibás gépeken."

Akkor nem túl sokat használod. Egy ilyen Micro$oft fantól ez meglepő.


"Hivatalosan erre esélyed sincs. Amúgy van rá szoftver ami tényleg képes rá."

Dehogynincs. Szolgáltatások -> Windows update -> Tulajdonságok -> Indítás típusa -> Letiltva. Csak éppen ha úgy tartja kedve a winfosnak, sutyiban visszaállítja. Egyébként nem ez az egyetlen dolog, amire ez igaz, bármi egyebet is átállíthat csak úgy magától.


"Beállíthatod az alkalmas időpontokat, ha mindig skippeled jó hogy előbb utóbb agresszívebb lesz."

Nem igaz, a céges gépen egy egyszer sem skippelt frissítés közölte pont a héten, hogy márpedig ő most újra fogja indítani a gépet, ha tetszik nekem, ha nem.


"Nekem nem szokott velük gondom lenni, egy volt az évek alatt ami összeakadt a NOD32-vel majd kék halál."

Nem azt mondtam, hogy minden gépen bajt okoznak, hanem hogy mindig van olyan gép, amin bajt okoznak. Vagy az is előfordulhat, hogy olyan funkciót tettek tönkre, amit te soha nem használsz.


"Egyébként hibák elkerülhetetlenek szerintem. Míg Linux Mint -nél is volt olyan nálam hogy lefrissítettem, majd többé nem indult el Kernel Panik üzenettel."

Na ja, csak nem mindegy, hogy nagy ritkán becsúszik valami hiba egy frissítésbe, vagy minden frissítésben van valami hiba.


"Ez szokás kérdése. Én sosem használtam a Windows saját fájlkezelőjét így az sem érdekel mit tudnak. A DOS korszakban megszoktam Volkovot majd utána a Windows/Total Commandert , szóval azóta se érdekelnek."

Oké, neked nincs rá szükséged, de attól még alap egy oprendszernél, hogy ilyet tudjon.

2023. okt. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!