Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom feltelepíteni...

Miért nem tudom feltelepíteni a Windows 10-et? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok

3 hónapja kb vettem egy számitógépet tanulásra, az eladó elmondása szerint Windows 10 volt a számítógépen, de feltelepített rá egy aktivált windows 7et hogy könnyedén tesztelhessen nagyobb játékokat pl gta 5.

Mivel lejárt elég rég a windows 7 támogatása, és most is lejárt elég sok alkalmazás a windows 7 rendszerről ezért szeretnék váltani windows 10-re de nem sikerül a telepítés.

Ahányszor próbálom a mediacreationtoollal feltelepíteni eljut odáig hogy újraindul, majd a windows 10 logónál kikapcsol.

Miután beinditom a számitógépet a Windows 7ben ez a hibaüzenet jelenik meg:

0xc1900101-0x20017

SAFE_OS BOOT

néztem youtubeon egy videót, hogy a windows setupot elinditva válasszam ki, hogy ne telepítsen drivereket hasonló de így sem sikerült feltelepíteni.

Mit tegyek? Mit javasoltok? Valakivel volt ilyen?

Ennél a PC-nél sokkal gyengébb számítógépeim is voltak amik gond nélkül el vitték a windows 10-et úgy hogy windows 7/8-ról telepítettem fel.


2023. okt. 20. 07:30
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Újrapasztáztam a számítógépemet és viszonylag egy normálisabb számot ír a Speccy a CPU hőfokánál.

[link]

ez volna a gépem.

Nem egy mai darab de arra a célra megfelel(t) amire én használom leginkább.

Egyre inkább érezhető, hogy windows 7 már nem támogatott.

Legalapabb és legszembetűnőbb jel: Chromera sincsen már frissités.

Felvettem a kapcsolatot azzal akitől van a PC és elmondása szerint futott a gépen a Windows 10, úgy lett építve is hogy az lett feltelepítve, de leváltotta a Windows 7-re hogy játékokat teszteljen azon a rendszeren de nem telepített vissza Win 10-et hogy aki megveszi majd akarja a win7et meghagyja ha nem akkor updatel.

Kb 20x alkalommal updateltem már windows 10-re és eddig egyszer sem volt ilyen hiba üzenetem.

Ennél a PC-nél gyengébb laptopjaimra is telepítettem pendrive/media creation tool segítségével win10et és gond nélkül felinstallálódott és működött.

2023. okt. 20. 16:53
 12/12 A kérdező kommentje:
#6 megpróbálom Pendrive segítségével úgy ahogy a linked is mutatja
2023. okt. 20. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!