Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 11 hardver követelmé...

Attilav kérdése:

A Windows 11 hardver követelményei az új világrend (NWO) miatt ilyen magasak ?

Figyelt kérdés

Szerintetek lehetséges hogy a microsoft a windows 11-nek azért szabott magas, a legszegényebbek által nehezen teljesíthető, hardver követelményeket mert az új világrend agendájának való megfelelés a célja vele ?

Nézzük meg részletesebben: TPM2.0 és SecureBoot, előbbi a jobb beazonosíthatóságot és online szolgáltatásokból való végleges kitiltást segíti elő, utóbbi pedig a nyílt forrású rendszerek elleni hadüzenet. A 8. generációs intel, és azzal ekvivalens AMD processzor megkövetelése pedig a szegények mély lenézésére utalhat.

Semmi sem indokolja ezt a magas proci követelményt, a biztonságosságról hadoválnak, de aki nem elég óvatos az az új procik hardveres védelme ellenére is ugyanúgy belefut a netes csalásokba, hülyeség ellen nincs orvosság.

Hogy a magasra tett követemény ordas kamu, arra bizonyíték hogy maga a microsoft tette lehetővé néhány registry bejegyzéssel annak kijátszását, és vígan fut a rendszer akár C2D-n 3. 4.ik generációs core procikon. Tehát a rendszer nem használja az új procik utasításkészleteit. Nyilván most még csak a beetetés időszaka van, azért engedik kijátszani a követelményeket, de 1-2 éves távlatban simán elképzelhetőnek tartom, hogy kiiktatják a telepítőből a követelményellenőrzés átugrásának lehetőségét. Sőt akár az is elképzelhető hogy futásidőben ellenőrizni fogja a rendszer milyen procin fut, és ha az nem felel meg a követleményeknek simán nem bootol be. Tehát hiába kerülnénk ki parancssoros telepítéssel diskpart-al, dism-el bcdboot-tal a telepítési követelményellenőrzést. Joga van e ezt megtenni egy PC-s operációs rendszerek piacán gyakorlatilag monopolhelyzetben lévő cégnek ? Nem tekinthetünk úgy a microsoftra, mint ahogy sokan a facebookra tekintenek szintén monopol helyzete miatt, mint kvázi közszolgáltatást nyújtó cégre ? Ezesetben pedig meg kell felelnie elég sok EU-s, vagy akár tagállami monopólium ellenes, fair trade szabálynak. Rákényszerítheti az EU a microsoftot a hardverkövetelmények ésszerű szintre csökkentésére ?



2023. okt. 21. 00:04
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim válasza:
65%
Nekem Intel i7-en fut és nem tudok róla, hogy megkerültem volna valamit, nem is tudnék, mert csak öt elemit végeztem, nem vagyok valami hekker.
2023. okt. 21. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
83%
Semennyire nincs monopolhelyzetben, ráadásul telepíthetsz Win 10-et is gond nélkül. Hadd szabja már meg a hardverkövetelményeket tetszés szerint. Még örülhetsz is, hogy megelégszik egy most kb. 6 éves, 8. generációs processzorral, és nem kell vadonatúj gépet venned.
2023. okt. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
77%
Monopolhelyzetben? A macOS akkor micsoda? Nyílt forráskódú linix disztribúció? Arról pedig nem a víz tehet, ha nem tudsz úszni. Azt pedig már meg sem említem, hogy a magyar emberek számottevő részének tört windows van a gépén, felokosítva persze az ezzel járó dolgokkal, mivel még párezer forintot sem hajlandóak fizetni a licenszért.
2023. okt. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 Farkas999 ***** válasza:
87%
Ennél már csak az idegesítőbb, hogy a vezetékes telefonon nem jön be az internet :D
2023. okt. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
13%
Politika részlegre kellett volna ezt írnod, ott lett volna pár konteos társad a dologhoz.
2023. okt. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
89%
15: Ott volt tegnap, csak áttették ide
2023. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
26%

Egyébként a kérdés alapvetően jogos. A modern felhasználói szoftverek/operációs rendszerek nem fejlődtek annyit az elmúlt 15 évben, ami megindokolná a már -már brutális hardverigény növekedést.


Nemrég raktam fel winxp -t virtuális gépre.. és igazából szint ugyanazt tudja minden, leszámítva hogy a modern szoftverek lebegőpontos számokat használnak a megjelenítéshez + 4k a felbontás.


Mégis az akkor elfutott egy egymagos cpu -n 256mb rammal modern gpu gyorsítás nélkül.

2023. okt. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
87%
#17 Azt is vedd számításba, hogy az egy 32 bites rendszer. Ilyen esetén a Win 10 is elfut akár 1-2GB RAM-mal, gondolom sokkal több hasznos szolgáltatás is fut a háttérben. Ez a szinte ugyanazt tudja minden kb. az, ami autóknál az elvisz a-ból b-be...
2023. okt. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
69%

Alkalmazásokkal együtt mondom.


A 32 bit szinte nem jelent semmit ebből a szempontból. Maximum pár pointer mérete nagyobb.


Nekem jelenleg meg van nyitva két tab a chrome -ban (youtube, meg ez az oldal) + egy régi 512mb ram mellett is is futó boomer shooter.


Jelenleg ez így 3.5Gb memória. Az egyetlen dolog ami különbözik a 2007 -es szituációtól, hogy a youtube -on 1080p a videó 240p helyett, a felbontás pedig QHD -ra van állítva 1024x768 helyett.


"sokkal több hasznos szolgáltatás is fut a háttérben":


Jelenleg videót nézek, játszom meg ide írok. Nem kell nekem "hasznos szolgáltatás". Ja hogy kémkedik a gép, de az is kb olyan, mintha egy 160kg James Bond akarna betörni egy lakásba és mindent leverne az útjában.

2023. okt. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
69%
Mellesleg igen, a képernyő és a videó felbontása jóval nagyobb.. De erre elvileg ottvan a megoldásként a 6GB memóriával rendelkező és gyakorlatilag dedikált gépként működő modern videokártya, ami akkor nem volt.
2023. okt. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!