Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 11 hardver követelmé...

Attilav kérdése:

A Windows 11 hardver követelményei az új világrend (NWO) miatt ilyen magasak ?

Figyelt kérdés

Szerintetek lehetséges hogy a microsoft a windows 11-nek azért szabott magas, a legszegényebbek által nehezen teljesíthető, hardver követelményeket mert az új világrend agendájának való megfelelés a célja vele ?

Nézzük meg részletesebben: TPM2.0 és SecureBoot, előbbi a jobb beazonosíthatóságot és online szolgáltatásokból való végleges kitiltást segíti elő, utóbbi pedig a nyílt forrású rendszerek elleni hadüzenet. A 8. generációs intel, és azzal ekvivalens AMD processzor megkövetelése pedig a szegények mély lenézésére utalhat.

Semmi sem indokolja ezt a magas proci követelményt, a biztonságosságról hadoválnak, de aki nem elég óvatos az az új procik hardveres védelme ellenére is ugyanúgy belefut a netes csalásokba, hülyeség ellen nincs orvosság.

Hogy a magasra tett követemény ordas kamu, arra bizonyíték hogy maga a microsoft tette lehetővé néhány registry bejegyzéssel annak kijátszását, és vígan fut a rendszer akár C2D-n 3. 4.ik generációs core procikon. Tehát a rendszer nem használja az új procik utasításkészleteit. Nyilván most még csak a beetetés időszaka van, azért engedik kijátszani a követelményeket, de 1-2 éves távlatban simán elképzelhetőnek tartom, hogy kiiktatják a telepítőből a követelményellenőrzés átugrásának lehetőségét. Sőt akár az is elképzelhető hogy futásidőben ellenőrizni fogja a rendszer milyen procin fut, és ha az nem felel meg a követleményeknek simán nem bootol be. Tehát hiába kerülnénk ki parancssoros telepítéssel diskpart-al, dism-el bcdboot-tal a telepítési követelményellenőrzést. Joga van e ezt megtenni egy PC-s operációs rendszerek piacán gyakorlatilag monopolhelyzetben lévő cégnek ? Nem tekinthetünk úgy a microsoftra, mint ahogy sokan a facebookra tekintenek szintén monopol helyzete miatt, mint kvázi közszolgáltatást nyújtó cégre ? Ezesetben pedig meg kell felelnie elég sok EU-s, vagy akár tagállami monopólium ellenes, fair trade szabálynak. Rákényszerítheti az EU a microsoftot a hardverkövetelmények ésszerű szintre csökkentésére ?



2023. okt. 21. 00:04
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
81%

"sokkal több hasznos szolgáltatás is fut a háttérben":


És mivel a játékokat illegálisan használtam, illetve a freeware játékokat furcsa oldalakról töltöttem le, ezekkel a "hasznos szolgáltatásokkal" akkor is tele volt a gépem, csak akkor még nem a M$ kémkedett, hanem az orosz hackerek.

2023. okt. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
69%
Már vártam, hogy mikor kerül elő az "M$" kémkedése...
2023. okt. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
80%

"Már vártam, hogy mikor kerül elő az "M$" kémkedése..."


Most azon gúnyolódsz hogy valakinek nem tetszik hogy ez a tetű cégóriás információkat gyűjt a felhasználókról?


Mit gondolsz miért engedi pl hogy az aktiválás nélküli Windows példányok is működjenek?

2023. okt. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
16%
Aki szerint "valahol meg kell húzni a határt" is egy hülye érv. Ameddig bizonyítottan a rendszer amúgy simán elfut régebbi hardveren is, addig ez genyóskodás. Ha olyan régi a simán csak nem támogatja és nem is műkedni. A probléma az amikor nem arról van szó hogy képtelen futni rajta mert olyan utasitaskeszketet használna aki nincsen. Hanem direkt bele nyúlnak külön dolgoznak rajta hogy régebbi hardveren ne fusson.
2023. okt. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
84%
#23 Elismerem, nem tudjuk, hogy pontosan miket gyűjtenek, de azt kétlem, hogy pl. a meglátogatott webhelyek köztük lennének, amíg erre nem adok engedélyt. Más esetben kifejezetten hasznos is lehet, rávilágíthat egy problémára anélkül, hogy be kéne jelenteni. Akinek ez nem tetszik, még mindig használhat többnyire mást is. Az sem tiszta, miért nem engedik, hogy a Win 11 régebbi hardvereken is fusson. Az újabb (nem feltétlenül erős) processzorok hardveres védelme lehet az oka, de annyira nem értek hozzá.
2023. okt. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
69%

"Akinek ez nem tetszik, még mindig használhat többnyire mást is."


Használhat persze. De maga az elv ahogyan fogalmazol nem a mi vagy a te érdekeid szolgálja. Lehet éppen ezzel neked nincsen semmi problémád, de a felhasználók "dolga" hogy a kritikával és az esetleges elégedetlenkedéssel kikényszerítsék egy szoftverkészítőtől hogy úgy működjön a terméke ahogy elvárják. Ez kb a Gyurcsány "lehet menni" szövege . Hát hogyne. Persze. Mint tudjuk hogy van más lehetőség . De mennyivel jobb lenne ha ezt lehetne használni jobb feltételekkel. Semmi szüksége egy ilyen giga vállalatnak hogy te és a hozzád hasonlók úgymond megvédjék. Szerintem teljesen rossz irányból közelíted meg a dolgot. Nem mi vagyunk értük hanem ők vannak miértünk.

2023. okt. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%
Én nem próbáltam túl sokféle adatküldést megakadályozni, de mi az, amit nem lehet kikapcsolni, vagy megkerülni? Ha van ilyen, az valóban elítélendő, ha nincs rá nyomós okuk.
2023. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem próbáltam túl sokféle adatküldést megakadályozni, de mi az, amit nem lehet kikapcsolni, vagy megkerülni? Ha van ilyen, az valóban elítélendő, ha nincs rá nyomós okuk."


Nem ez a lényeg, nem kikerülni vagy megkerülni szeretnék az emberek. Az a normális ha alapból megkérdezi és csak akkor képes bármilyen adatot gyűjteni ha valaki megengedi. Ezzel a mentalitással te önként ülsz a f@asznak a rosszabbik oldalára. Itt nem trükközni akar senki, hanem egyszerűen csak normális viszonyban működjenek a dolgok.

2023. okt. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
69%
Akkor honnan veszed, hogy kémkedik?
2023. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
26%
És miért érdekelné, hogy a mondjuk 1 milliárd felhasználó mi a ***t csinál éppen? Ezért tartanának fenn szerverparkot, és erőforrásokat? Össze sem tud kötni a személyeddel, ahogy a Google sem. Akkor sem, ha a neved az email-címed, főleg ha gyakori név.
2023. okt. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!