Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 11 hardver követelmé...

Attilav kérdése:

A Windows 11 hardver követelményei az új világrend (NWO) miatt ilyen magasak ?

Figyelt kérdés

Szerintetek lehetséges hogy a microsoft a windows 11-nek azért szabott magas, a legszegényebbek által nehezen teljesíthető, hardver követelményeket mert az új világrend agendájának való megfelelés a célja vele ?

Nézzük meg részletesebben: TPM2.0 és SecureBoot, előbbi a jobb beazonosíthatóságot és online szolgáltatásokból való végleges kitiltást segíti elő, utóbbi pedig a nyílt forrású rendszerek elleni hadüzenet. A 8. generációs intel, és azzal ekvivalens AMD processzor megkövetelése pedig a szegények mély lenézésére utalhat.

Semmi sem indokolja ezt a magas proci követelményt, a biztonságosságról hadoválnak, de aki nem elég óvatos az az új procik hardveres védelme ellenére is ugyanúgy belefut a netes csalásokba, hülyeség ellen nincs orvosság.

Hogy a magasra tett követemény ordas kamu, arra bizonyíték hogy maga a microsoft tette lehetővé néhány registry bejegyzéssel annak kijátszását, és vígan fut a rendszer akár C2D-n 3. 4.ik generációs core procikon. Tehát a rendszer nem használja az új procik utasításkészleteit. Nyilván most még csak a beetetés időszaka van, azért engedik kijátszani a követelményeket, de 1-2 éves távlatban simán elképzelhetőnek tartom, hogy kiiktatják a telepítőből a követelményellenőrzés átugrásának lehetőségét. Sőt akár az is elképzelhető hogy futásidőben ellenőrizni fogja a rendszer milyen procin fut, és ha az nem felel meg a követleményeknek simán nem bootol be. Tehát hiába kerülnénk ki parancssoros telepítéssel diskpart-al, dism-el bcdboot-tal a telepítési követelményellenőrzést. Joga van e ezt megtenni egy PC-s operációs rendszerek piacán gyakorlatilag monopolhelyzetben lévő cégnek ? Nem tekinthetünk úgy a microsoftra, mint ahogy sokan a facebookra tekintenek szintén monopol helyzete miatt, mint kvázi közszolgáltatást nyújtó cégre ? Ezesetben pedig meg kell felelnie elég sok EU-s, vagy akár tagállami monopólium ellenes, fair trade szabálynak. Rákényszerítheti az EU a microsoftot a hardverkövetelmények ésszerű szintre csökkentésére ?



2023. okt. 21. 00:04
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%
#40 Tudod például nekem nem a gaming az első ötletem, ha bármilyen szgépről is van szó. Azt pedig felesleges is leírnom, hogy bármilyen játék futtatható szinte bármin, már amennyiben meghaladja a páratlan képességed azt a szintet is. Asdlol.exe has stopped working...😂
2023. nov. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%
Te írtad hogy aki bármennyire is ért az informatikához az nem windows-t használ. Tök mindegy miről van szó. A játék is egy program. Tudom hogy futtatható csak nem mindegy milyen sebességgel. Egy nagy gépigényű windows-ra írt játékot vagy egyéb programot, nem fogsz tudni minden esetben használhatóan futtatni egy teljesen más op. rendszeren. Saját magadnak mondasz ellent és bárki aki kicsit is ért az informatikához az kinevetne amikor ilyen baromságokat mondasz. Aki kicsit is ért az informatikához az mindig a célnak legjobban megfelelő programot vagy rendszert igyekszik használni hacsak nem akarja szívatni magát. Kérem képezze magát!
2023. nov. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%
#42 Hova képezzem magam tovább? Egy félévem van hátra a mérnökinformatikus bsc elvégzéséig. "A játék is egy program. Tudom hogy futtatható csak nem mindegy milyen sebességgel. Egy nagy gépigényű windows-ra írt játékot vagy egyéb programot, nem fogsz tudni minden esetben használhatóan futtatni egy teljesen más op. rendszeren." Ezen már tényleg csak nevetni tudok. Tudod, ennek semmi köze a hardverigényhez, és léteznek ám más érdekes dolgok is.
2023. nov. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod, ennek semmi köze a hardverigényhez, és léteznek ám más érdekes dolgok is."


Nem mondta senki hogy a hardver igényhez van köze... Az állítás az volt hogy nem fog a legtöbb esetben olyan sebesseggel futni mintha natívan menne azon a rendszeren amire írták. Magyarul továbbra is mellébeszélsz és tereled a témát. Valahogy nem jön át az hogy te egyetemre jársz, azért írtam hogy képezd magad.


Sok érdekes dolog létezik, de te épp melyik érdekes dologról beszélsz?

2023. nov. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%
Például az operációs rendszer egy nagyon érdekes dolog, ha úgy tetszik, a szavaiddal élve at is egy "program". És ha valamit nem az adott oprendszerre fejlesztenek, akkor nyilvánvalóan nem fog rajta megfelelően működni. Úgy gondoltam, hogy ez számodra is egyértelmű dolog, de ezek szerint nem az.
2023. nov. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%

? Na, miért nem volt nekem ez egyértelmű? Erről beszéltem én is. Ezért mondtam hogy azon állításod miszerint "aki egy kicsit is ért hozzá az nem Windows-t használ" így önmagában egy baromság.


Még el is szóltad magad amikor leírtad hogy:


"Tudod például nekem nem a gaming az első ötletem, ha bármilyen szgépről is van szó."


Tehát te magad is értetted hogy mire vonatkozott a kritika, viszont most meg játszod a hülyét és rám akarod kenni hogy én nem értem...


Beszéljél még a pitypang hibridek apomiktikus szaporodásáról, annak is kB ennyi köze lesz a témához mint a mellébeszélésednek.

2023. nov. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudtam, hogy a mellébeszélés mértékegysége is kilobyte.:D "Ezért mondtam hogy azon állításod miszerint "aki egy kicsit is ért hozzá az nem Windows-t használ" így önmagában egy baromság." Nekem ez a véleményem, én így gondolom, ennyi. Nem tény, vélemény. "Tehát te magad is értetted hogy mire vonatkozott a kritika, viszont most meg játszod a hülyét és rám akarod kenni hogy én nem értem..." Elkövettem valóban azt az érvelési hibát, hogy feltételeztem némi háttértudást részedről, valóban világossá vált, hogy nem kellett volna. Ezzel az erővel azt is magyarázzam el, hogy miért ne tankolj dieselt a benzines autódba?
2023. nov. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

"Nem is tudtam, hogy a mellébeszélés mértékegysége is kilobyte.:D"


Még valami szellemes frappáns válasz? :D Ezen amúgy röhögtem, köszi. Lopom.


"Nekem ez a véleményem, én így gondolom, ennyi. Nem tény, vélemény."


Ja..jaa.. hát akkor én is csak a véleményem mondtam. Szerintem egy nem teljesen átgondolt kijelentést tettél. Mondhatni blődséget. De megmagyarázni nem tudtad, csak mellé beszéltél. Nekem ez a véleményem, mi is akkor a problémád? Hát akkor minden oké. A kritikám szempontjából teljesen tökre mindegy hogy tényt vagy véleményt mondtál, arra reagáltam.


"Elkövettem valóban azt az érvelési hibát, hogy feltételeztem némi háttértudást részedről, valóban világossá vált, hogy nem kellett volna. "


Újabb konkrétumok nélküli bölcsességet sütöttél el.. Te vagy az aki folyamatosan érvelési hibákat követsz el.


"Ezzel az erővel azt is magyarázzam el, hogy miért ne tankolj dieselt a benzines autódba?"


Nem, azt kellett volna elmagyarázni miért nem ért az informatikához az aki adott program futtatására windows-t használ, mert azon a leg egyszerűbb és azon jár a leg kevesebb szívással. Ha maradunk az autós példádnál ez olyan mintha egy autószerelő szerinted akkor értene a szereléshez ha egy csavarhoz mindenképpen fakanalat szeretne használni, az oda való célszerszám helyett. (Lehet hogy valahogy sikerül azzal is, én nem állítom hogy nem, csak sok értelme nincsen azzal vesződni)

2023. nov. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
"mert azon a leg egyszerűbb és azon jár a leg kevesebb szívással." 😂😂😂 Igen, pontosan, azok számára, akik nem értenek máshoz. Ebben mi a nem érthető?
2023. nov. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%

"mert azon a leg egyszerűbb és azon jár a leg kevesebb szívással." 😂😂😂 Igen, pontosan, azok számára, akik nem értenek máshoz. Ebben mi a nem érthető?"


Minden érthető, itt az egód már nyilvánvaló valóságtagadásra késztet ha olyan abszurdumot állítasz és teszel mellé röhögve sírós fejeket hogy minden Windowsra írt szoftver ugyan olyan jól fut egy teljesen másik op.rendszeren.

Ez az a szint ahol valóban felesleges veled tovább vitatkozni, hiszen innentől kezdve magad sem gondolod komolyan amit állítasz csak trollkodsz.

2023. nov. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!