Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fotó utómunkához és videószerk...

Fotó utómunkához és videószerkesztéshez szükséges programok magas szintű ismerete - de melyek ezek?

Figyelt kérdés

egy álláshirdetésben szerepelt ez, ahol social media oldalak kezelését várják el.

egy egyetem social média felületeit kéne gondozni.


fotó utómunkához és videószerkesztéshez szükséges programok magas szintű ismerete - de milyen programok tartoznak ide? (ők nem részletezték)


az állást nem tudom nyilván megpályázni, de szeretnék fejlődni ezen a területen, és azért kérdezek rá, hogy tanuljak.

köszi.


ápr. 23. 11:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Fotó utómunkához olyan szoftver kell, amivel egy fotót - vagyis digitális pixelgrafikus kép - tulajdonságait tudod módosítani, tudod retusálni.

Ilyen képszerkesztők például az ingyenes, nyílt forrású Gimp, a fizetős Adobe Photoshop vagy a Corel Photo Paint.


A videószerkeztéshez szükséges szoftver meg feltehetőleg valamilyen non-lineáris videószerkesztőt takar - ilyesmik például az ingyenes, nylt forrású Kdenlive, az Opnshot/Shotcut, az ingyenes Blackmagic Davinci Resolve, a fizetős Adobe Premiere, vagy a Magix Vegas Pro.

ápr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

köszi szépen!

tudnál tanácsot adni, hogy ezeknek a programoknak az alkalmazását hogy tudom egyedül megtanulni?

jó lenne tanfolyamra menni, vár nem tudom, ezt hol oktatják, de pénzem jelenleg nincs erre.

ápr. 23. 13:03
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Az „ipari szabvány” az Adobe Photoshop. A professzionális szinthez nem elég a menüpontok ismerete, használata. Azt a szakterületet is magas ismerni kell, amelyben a képeket felhasználják.

Magam pl. 72 óta foglalkozom nyomdai képfeldolgozással. A Photoshop mellett azt is kell tudnom, mi az eltérés az UCR és GCR színbontási mód között. Mi a festékterülés. Hogyan tudok színprofilt készíteni a színbontó géphez, nyomógéphez, nyomtatást helyettesítő eljáráshoz.

Ismernem kell a magas-, mély- és ofszetnyomtatás sajátosságait is. Mi a ppi és mi a dpi? Nyomtatási eljárás számára milyen dpi szükséges. És így tovább.

ápr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%

#3: Jelen esetben (gyanítom erről a hirdetésről van szó: [link] ) nem kell ennyire belemélyedni - nem nyomdászt/kiadványszerkesztőt/alkalmazott grafikust keresnek, pusztán olyat, aki képes az egyetem közösségi média felületeire fogyasztható tartalmat kreálni.


Kérdező: az "alapokat" simán elsajátíthatod ingyenes online tananyagokból - például Gimp-hez létezik magyar nyelvű szakkönyv:

[link]

vannak a Youtube-on oktatóanyagok dögivel.

ápr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
4. Én csak példálózva hoztam fel a nyomdászat ismeretét. Nyilván aki más célra dolgoz fel képeket, annak ahhoz kell értenie. A program alkalmazása a kisebb falat.
ápr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

4

igen, erről van szó!

köszönöm a segítséget, kedves vagy.

ápr. 23. 13:57
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

Nem akarlak lelombozni, de az 1 éves OKJ-s grafikusin azért az első pár órán tájékoztattak minket, hogy nem ér fel az egyetemi képzéssel (akik ugye nap mint nap ezt tolják) az, hogy mi kéthetente megjelenünk egy hétvégére. A tanfolyam félútján a csoport fele le is morzsolódott, év végére további pár. Emellett is kemény autodidakta meló megtanulni (mert kell), de full egyedül hát sok sikert és kitartást.


Amúgy az Adobe család három programját oktatták akkor. Photoshop, Illustrator és InDesign. Önmagában a Gimp meg PS az kevés. Mert ha kérnek egy vektorgrafikus munkát, akkor a PS az nagyjából a 0-val egyenlő, mivel az pixelgrafikus felület. Illustrator. Ha kéne egy magazin-szerű megjelenítés, akkor majd PS-ben egymás mellé ollózod a 30 oldalt? Nem, InDesign.


A videoszerkesztés megint más tanfolyam volna, ami talán az Adobe Premiere Pro-ban merül ki, de ez iskolafüggő gondolom. Az Adobe Lightroom az megint egy másik történet, az igazából a klasszikus értelembe vett fotós utómunka, mert nem rétegekkel babrálsz meg manipulálsz szét a végtelenségig képeket.


Akkor most tartunk 5-6 programnál.


És akkor nem említettem még meg az elmúlt cirka 5000 év művészet történelmét, ami 20 tétel volt, vagy a másik 20 tételnyi szakmait. Ha kér egy antik görög, vagy barokk stílusú megjelenítést a másik? Hobbistaként a Google megmutatja, profiként már fejben rakod össze.


Meló, sok meló, nagyon sok meló, nagyon sok tananyag és tutorial. Hobbi Gimpesből meg Photoshoposból tengernyi van, de szakemberből kevesebb. Kicsit már olyan mint a kozmetikus meg fodrász, hogy minden panelház tövében van három. Vagy a hobbifotósok, már mindenki csinál magának egy XY Photography Facebook oldalt, csak mert vett egy használt Canon 1100D-t meg két könyvet.


Szóval ez egy összetett ÉS "szakirányosodott" téma, mert aki jó fotós videós az lehet nem profi Photoshopos és fordítva. Kicsit mindenből tudni lehetséges igen, de nem lesz elmélyült. Nagyon sokat tudni mindenből meg, sok sikert és kitartást. Ismétlem, nem eltántorítani vagy lelombozni akarlak, csak kicsit felvilágosítani, hogy ne legyen meglepi.

ápr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Szűkszavúbban ugyan, de lényegét tekintve ugyanazt írtam, mint a 7.

A feltételeknek olyan sokasága szerepel az elvárásoknál, hogy ha annak 90%-a nincs már meg, teljesen esélytelen vagy.


96 óta ügyködöm a digitális világban. a PS 2.6-os volt az első, nagyon gyenge gépen.

Azóta is napi szinten használom. Előfordul, hogy egy-egy ritkábban előforduló feladathoz megnézek oktatóvideót. De tudom, mit keressek, és nem alapszintű dolgokról van szó.

Illustratorban nagyon összetett színtani ábrákat készítettem, és sok más egyebet. De ott is pontosan kellett tudnom, mit miért teszek.

Ma már nem érkezik papír alapú anyag, csak digitális.

De amikor még reprodukciós fényképész voltam, majd később szkenner oparátor, volt olyan (alkalmazott) grafikus, aki azt mondta, nem hajlandó a technológiát megismerni. És ki kellet izzadnom magamból, hogy a fehér kartonon fehér temperát hogy válasszam el.

ápr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%
#7: Megint csak: nem kell túlzásokba esni - az említett hirdetésben nem offline kiadványszerkesztéshez keresnek alkalmazott grafikust. Szimpla, egyszeri közösségi médiát menedzselőt keresnek, aki jól tud fotót meg videót készíteni, szerkeszteni.
ápr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Feltehetően ott van még a Lightroom is ami kb. az utómunka első lépése.
ápr. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!