Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy különleges eset :D?

Egy különleges eset :D?

Figyelt kérdés
Windows 7 Ultimate van a laptopomon és a testvérem facebookozott és belökött egy oldalt és azóta a gép meghalt bekapcsolom csak azt adja ki hogy 25 ezer birság van stb ez most mit jelentsen? segitesek?
2012. dec. 25. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
vírus
2012. dec. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2012. dec. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]


ez volt az akkor ez ien virus ?...

2012. dec. 25. 19:20
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


[link]

Az antivíruscég által W32/Revetonnak nevezett vírus eltávolításához szükséges lépések megtalálhatók az F-Secure oldalán.

[link]


[link]

2012. dec. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 lindmayer ***** válasza:

hoppá

pont ma találkoztam én is evvel az apám gépén, amin viszont xp van

igen

ez egy vírus sikerült megoldani apámmal eggyüt(félreértesek elkerülése végett ő ért hozzá jobban)

megoldás 2 lépcsőben

1\a bejelentkezel

gyorsan a start futtatásra kattintasz és beírod msconfig

és persze entert nyomsz

ekkor megjelenik rendszerindító alkalmazás, ez amiatt kell, mert ennek az alkalémazásnak nagyobb priorítása van, mint a vírusnak(legalább is az xp-n így lehet)

persze ekkor felugrik egy másik kis hibaüzenet\ablak, ami jelzi, hogy egy program nem indul el, ezt hagyjuk békében

vagy ha túl gyors, akkor

2\b: letöltesz egy ubuntu-t: [link] biztos ami biztos 32 biteset, és ezt a progit: [link]

a progival és legalább egy gigás pendrivval ráteszed a linuxot; róla bootolsz és a(felugró ablakban, kiválasztod bal oldalt a magyar nyelvet, és aztán az ubuntu kipróbálására) merevlemezen a következő helyen: C:\Users\felhasználónév\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\ mappában csinálsz egy szövegfájlt aminek a neve indit.bat, és benne az szerepel, hogy msconfig

figyelem: a linuxon nem fogsz c meghajtót találni, kicsit másképp kezeli a merevlemezeket

elindítod a windowst, és bejelentkezel, és remélhetőleg nem ugrik fel vírus(ezt nem próbáltam ki, de ha ezt próbálod ki, akkor szólj, engem érdekel)

1\c kiveszed a merevlemezt és egy másik gépre csatlakoztatva létrehozod azt a fájl, amit az 1\b-ben kell

2: letöltöd ezt a vírusírtót: [link]

az ingyeneset

telepíted

frissíted az adatbázist

és a gyors vizsgált megtalálja a vírust

ezután azért érdemes teljes vizsgálatot végezni

2012. dec. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 lindmayer ***** válasza:

elfelejtettem írni, hogy az egyes lépést azért kell megcsinálni, hogy tudjunk mást is csinálni a géppel

ha meg rá tudjuk csatlakoztatni egy mási gépre evvel a vírusírtóval ugyancsak meg lehet találni a vírust(teljes vizsgálat)

2012. dec. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!