Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az emberek miért választanak...

Az emberek miért választanak fizetős programokat ha vannak teljesen professzionális eszközök melyek ingyenesek még kereskedelmi használatra is?

Figyelt kérdés

Például:

Photoshop - Gimp

3DS max - Blender

Unity, Shiva3D stb - Blender


Most hirtelen ezek jutottak az eszembe.


Sőt a blender olyan nagy tudású,hogy az hihetetlen.


2013. máj. 16. 14:13
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Mert ami olcsó (ingyen van) az gagyi. Ez régről jön. A másik, hogy van az a közösség, ahol nem azzal vagy menő, hogy tudsz képet szerkeszteni, hanem hogy tudsz photoshoppolni.

Egy harmadik indok lehet, hogy a cég aki megengedheti magának, hogy megvegye a szoftvert és hozzá a támogatást, azt nem érdekli, hogy te jól tudod használni az ingyenes alternatívát a megvett progihoz keres embert.

2013. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Antimod ***** válasza:

Igen, ehhez még hozzátenném, hogy a "hozzá nem értő" cégeket (és megdöbbentően sok ilyen van) óriási hazugságokkal is rá lehet venni arra, hogy méregdrágán vegyenek meg Photoshopot például arra, hogy egyszerűbb grafikákat szerkesszenek. Innentől kezdve pedig alapkövetelmény lesz, hogy a munkaerő értsen a szoftverhez (jó eséllyel ő lesz az egyetlen ilyen a cégen belül), no meg persze a nyomda, a partnerek is PSD-t kérnek és küldenek.


Lehet még példálózni, a közismert Office-szal (Microsoft vs. alternatívák) például.

2013. máj. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

A gimbpről tudk nyilatkozni:


Nálam ott vágta el magát, hogy fél órás szerkesztgetés után random elfelejti észrevenni az egérkattintást. De mármint frankón. Tehát se a menü nem nyílik meg se semmi más parancsot nem vesz be, de nem fagy ki. Senkivel sem találkoztam még akinél ezt produkálja, de nálam itt vágta el magát.


Openoffice és társai: Üzleti felhasználásra nem alkalmas, nem 1 és nem 2 olyan word doksit kapok amit hibásan jelenít meg. Értem én, hogy alap funkciókra alkalmas, de amikor ki kellene nyomtatnom egy fejlécezett pontosan beformázott üzenetet amit kaptam, és nem úgy fog kinézni az gáz.


A fenti programok felhasználói felületével sem vagyok amúgy maradéktalanul elégedett.


Nem az ingyenes és free programok ellen vagyok, másod os-nek linux mint-elek, ha tehetem inkább azt használom, de bizony sok esetben az ingyenesek csak látszólag adják ugyanazt a funkcionalitást és kompatibilitást mint a fizetős társaik.

2013. máj. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

Nos, én csak PhotoShop-ot használok rendszeresen és egy biztos: A GIMP jó, de nagyon messze áll tőle...

G.

2013. máj. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:

A kérdés nagyon költői. A válasz nem lesz az.

Az emberek azért választják a fizetős programokat, mert ingyen is le lehet tölteni őket. Akik meg erre képtelenek azok meg kígyót békát hajigálnak az előbbiekre.....

2013. máj. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Szerintem nem árulok el nagy titkot, hogy létezik nemzetközi tor***t kereső oldal, majdnem bármilyen programot belehet szerezni onnan, egyébként sima google keresővel is működik a dolog.

Az egyik programomat USA-ból, Brazíliából, Törökországból, Kanadából, Japánból, Franciaországból, Lengyelországból szedte össze a kliensprogram.......

Sokan inkább kötekednek másokkal, mint ....

2013. máj. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Jujj nah ki van itt?!

Tessék Minecraftzombinak szót fogadni, reggel mindenki lopja a zsömlét, vagy Minecraftzombi leírja itt is, hogy a nem telik rá, akkor ellophatod!

2013. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Igen, igen. A csúnya bácsi már megint erre kószált, és jót derült ismét.:)
2013. máj. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

Egyébként az irigység a negyedik fő bűn.


[link]

2013. máj. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 tabaki ***** válasza:

"de amikor ki kellene nyomtatnom egy fejlécezett pontosan beformázott üzenetet"

Ezt megkapod az eltérő verziójú Wordöktől is, kivált, ha két gépen nem ugyanazok a betűkészletek. Mellesleg pontosan definiált szerkesztésnél én nem tapasztaltam ilyesmit.

Gimp: Hááát... nincs érvem, nálam működik. Másik hozzászólónak: Igen, messze van a PS-tól. Az ára is...


@Minecraftzombi:

Irigysééég? Azt hiszed, más nem tudna lopni? Ez akkora etvasz, hogy büszkén kell illegetned magad? Majd a tudásodat irigylem, azzal villants.

2013. máj. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!