Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az emberek miért választanak...

Az emberek miért választanak fizetős programokat ha vannak teljesen professzionális eszközök melyek ingyenesek még kereskedelmi használatra is?

Figyelt kérdés

Például:

Photoshop - Gimp

3DS max - Blender

Unity, Shiva3D stb - Blender


Most hirtelen ezek jutottak az eszembe.


Sőt a blender olyan nagy tudású,hogy az hihetetlen.


2013. máj. 16. 14:13
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
10%

Másik kedvencem:

[link]

2013. máj. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 tabaki ***** válasza:
Süsd meg, nem lehetett volna egyszerre belinkelni? Az elsőt megnéztem a város másik végén drótos neten, hazajövök, és vár az újabb. Ezt már holnapig meg nem nézem.
2013. máj. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
De addigis, lenne egy kérdésem. Milyen ingyenes képszerkesztő programmal lehet megnyitni egy .abr vagy egy .eps fájlt.
2013. máj. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 tabaki ***** válasza:

EPS: Inkscape

ABR: Hogy megnyitni mivel tudod, őszintén szólva fogalmam sincs. A Gimp Brushes könyvtárába téve viszont alapból használhatod. Hogy egyéb kedvenceim ismerik-e, ahhoz át kéne kapcsolnom Windowsra. Ha érdekel, utánanézek.

2013. máj. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Ne fáradj. Bocs, de tényleg kíváncsi voltam , hogy az ingyenes programokkal lehet-e kezdeni valamit ezekkel a kiterjesztésekkel.


Tulajdon képpen én az EPS-t azt a CorelDraw-val tudom megnyitni, pontos neve EPS-Beágyazott PostScript. Ezeket azért szeretem mert ezek nagy felbontású képek állatokról, vagy bármiről kivágott formátumban. Olyan mintha fehér háttér előtt lettek volna lefényképezve majd körbevágták őket, és így körbevágva jelennek meg ha beemeljük őket......

Az .abr fájlokat PhotoShophoz találták ki. Ecset eszközök. Számomra azért érdekesek, mert ezek is lehetnek akár állatok is vagy bármi más dekoráció.Figurális ábrák, tetoválás, vagy csak szimpla ecset képek. Szóval gazdag a kínálat. Én inkább fekete-fehér nyomdaképekhez hasonlítanám....

Szóval csak teszteltelek, ne vedd zokon.

Tenisz nyelven szólva: előny a fogadónál...:)

2013. máj. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 tabaki ***** válasza:

Ennek a huzakodásnak máris lett két hasznos hozadéka a számomra.

Az egyik: Én a Coreldrawwal az ősidőkben nyomultam, már el is felejtettem, hogy a világon van -- most megvilágosodott, hogy legalább az EPS-en keresztül ebben az irányban is át lehet vinni az Inkscape-grafikákat a professzionális területre (a másik az Adobe Illustrator, amelyik több-kevesebb döccenővel, de közvetlenül olvassa az Inkscape-fájlokat). Ha már úgyis használod, esetleg nézd meg, hogy a Coreldraw nem kezeli-e az SVG-t. Mivel lassanként feljövőben levő formátum, látok rá esélyt, hogy igen.

A másik: Álmomban sem gondoltam volna, hogy a PS-ecsetek ennyire könnyen vihetők be a Gimpbe. Eddig abszolúte nem foglalkoztatott a kérdés, csak a kedvedért kerestem rá... Három hasznosabbat máris bespájzoltam, köszi.

Jó éjszakát, szia.

2013. máj. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Igen kezeli a Corel az SVG - Skálázható vektorgrafika néven.

Ez a grafikus szerkesztőjében van, én leggyakrabban a PhotoPaint részét szoktam használni...

Örülök, ha tudtam újat mondani. Számomra is meglepő, hogy az ingyenes programokkal is lehet boldogulni. De ez így van jól.

Mindenki találja meg a saját igényeinek megfelelő programot. Én a PhotoShopot abszolút nem is használom, csak az .abr fájlok miatt szereztem be egyet,kipróbálásra...

Végezetül szerintem sokkal érdekesebb a programok lehetőségeinek, funkcióinak ezen a fórumon való megbeszélése, mint az, hogy ki hogyan jut hozzá. Azzal szerintem nem is érdemes foglalkozni, lényegtelen...

Jó éjt.

2013. máj. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Egyébként az igaz, hogy olyan programot(programokat) használok, amelyeket nem fizettem ki. Viszont az is tény, hogy ezek közzül egyiket sem loptam.

Az nem lopás, ha valaki fájlmegosztó oldalról programot, vagy bármi mást letölt. Mert azt valaki(valakik) megosztották, azaz mások számára elérhetővé tették.

Ha a tor**ntezés lopás lenne, akkor mind a 200-300 ezer felhasználó tolvaj aki például beregisztrált a magyar ncore oldalra, vagy bármelyik más hazai oldalakra? Ma Magyarországon több 100ezer ember tagja valamelyik fájlmegosztó közösségnek, akkor ők mindannyian tolvajok?

Azon lehet lovagolni, hogy jogtalanul használom mások szellemi tulajdonát, de ettől még nem leszek tolvaj.

A tolvaj az aki bemegy egy üzletbe, és kijátszva az eladó figyelmetlenségét zsebre vág egy szoftvert, vagy egy zsömlét. De az az ember aki ki sem mozdul a szobájából, azt hogy nevezhetjük tolvajnak? Maximum jogtalan szoftver használónak.És akkor még ott vannak a wa*ez oldalak.Az egy külön téma. Azok nem is titkolják, hogy pénzszerzés a céljuk, ösztönöznek az alacsony letöltési sebességükkel, hogy legyek prémium felhasználó. De ezt inkább nem is ragozom tovább.

Manapság iskola után hazamegy egy 13 éves gyerek, és 10 perc alatt letölthet egy több mint 100 ezer forintos programot, este meg már fel is töltötte az azzal a programmal szerkesztett videóját a "jutyubra". Ezt nem tudja megemészteni a mai 50 év köröli generáció. És rásütik a 13 éves gyerekre, hogy tolvaj, pedig csak jogtalan szoftver felhasználó.

Ezt most nem azért írtam hogy egy újabb vitát provokáljak, csak szerettem volna egy két fogalmat a helyére tenni.

Egyébként szívesen segítek bárkinek ha keres valamilyen programot.....

Üdv. Mindenkinek!

2013. máj. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Ja, egyébkén nyugodtan mehetnek a piros pacsik, ezt a felhasználónevet pont ezért hoztam létre....Ja. Bocs..:)
2013. máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 tabaki ***** válasza:

"Az nem lopás, ha valaki fájlmegosztó oldalról programot, vagy bármi mást letölt."

De.


"jogtalanul használom mások szellemi tulajdonát, de ettől még nem leszek tolvaj."

Pedig bizony, pont ettől.


Ha a haveromat küldöm be azért a bizonyos zsömléért, ugyan miért ne lennék részese az akciónak? Te is tudod, hogy ezek nem jogtiszta progik, az illető a másét kínálgatja oly nagylelkűen.


Ami a lepacsizást illeti, én is fölösleges igyekezetnek tartom, nem is nekem köszönheted. A párbeszéd hasznosabb (lásd fentebb), bár a te kérges lelkeden a jelek szerint nemigen fog.


A videóid helyesek, és jó pont, hogy láthatólag sokat vacakoltál vele. A munka akkor is becsülni való, ha egyébként megvan rólad a véleményem... Szerintem az ilyen próba-szerű dolgokról bízvást áttérhetsz komolyabbakra, ha már egyszer a technikai tudásodból telik rá.

Az a leszóródás jópofa, nem is tudnám pontosan leutánozni, legfeljebb némiképp hasonlót ellesni valami Blender-tutoriálból. Legalábbis láttam már ilyesmit, csak nem fogott meg annyira, hogy foglalkozzam vele, de hátha a kivagyiságom előbb-utóbb bizonyításra sarkall, bár azt gyanítom, hogy a tied valmi beépített effekt, jóval egyszerűbb, mint az én megoldásom lenne. A többi szépen megoldható Gimp-Inkscape-Blender kombinációval...


Addig is illendő, hogy én is mutassak egy próbát, mert nem fair, hogy tőled kiprovokálom, közben meg habókra osztom az észt. Igaz, teljesen más műfaj, mint a tieid. A teljes klip még várat magára, amíg nem szerzek egy embernek való gépet:

[link]

2013. máj. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!