Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8.1-re frissítettem a...

Windows 8.1-re frissítettem a Microsoft áruházon keresztül. Egy esetleges újratelepítés hogy működik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb. egy hónapja vásároltam egy új laptopot, amihez megvettem a Windows 8-at. Használtam a gépet kb. 3 hétig, amikor is úgy döntöttem, hogy frissítek ingyenesen a 8.1-re. El is nyerte a tetszésemet. Szóval most az lenne a kérdésem, hogy ha esetleg a Win elszállna, újratelepítés hogy működjön? Felrakjam ismét a 8- at ami nekem DVD-n megvan, és ezután ismét elérhető lesz az Áruházban a frissítés 8.1-re, vagy a jelenlegi 8.1 rendszeremet "le tudom menteni" DVD-re, hogy legközelebb egyből ez menjen fel?

2014. ápr. 4. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:

-

Akár mindkettő út járható azokból, amit leírtál. Én a 3.-ra gondoltam, miszerint beszerezni a 8.1 telepítő lemezét. Mivel megvan neked a 8 és gondolom számlát is tudsz bemutatni róla - nem tudom, csak ez lenne a logikus - talán sokkalta olcsóbban kapsz 8.1-et. Talán a kereskedőt kérdezd meg, ahonnan származik a lemez.


-

De amúgy persze. Ha esetleg majd újra kéne valamikor rakni a gépet, felteszed a 8-at és ugyanúgy rá tudsz bármikor frissíteni a 8.1-re, hiszen az az ő frissítése. Ingyen jár hozzá, mint egy service pack. Mert végül is az.


-

És le is lehet akár menteni a gépedről a teljes 8.1-et. Egy esetleges 8 telepítése után közvetlenül frissíts a 8.1-re, esetleg csináld meg hozzá az összes rendszerfrissítést és készíts egy klónt a rendszer partícióról. Ezután már csak vissza kell töltögetni a 8.1-et olyan esetekben, ha újra akarod telepíteni a géped, vagy más gépet. A visszatöltés megvan néhány perc alatt.

2014. ápr. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A Microsoft is ad elvileg 8.1- hez telepítőt, ha frissítettem, láttam az oldalon. :) Akkor rendben van. :) Nem tervezem gyakran újrarakni a gépet, de az ördög nem alszik.
2014. ápr. 11. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!