Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan médialejátszó...

Van olyan médialejátszó szoftver, amivel letöltés nélkül le tudom játszani a youtube vagy más online videókat anélkül, hogy használnám a böngészőket?

Figyelt kérdés

Tegnap elromlott a flashplayer, reggel még semmi baja nem volt, délután pedig már úgy szaggatott minden bögészőn, hogy nézhetetlenek lettek a videók. Próbáltam frissíteni, újratelepíteni, de semmi nem oldotta meg a problémát.

Megpróbáltam a gépemen lévő videóprogramokkal (Bsplayer, Windows media player, Nero showtime) lejátszani az online videókat, de egyikkel se sikerült. Leszedtem egy ilyen célra javasolt programot is, a VLC playert, de azzal is befürödtem.

Ismertek olyan progikat, amikkel le tudom játszani az online videókat? Böngészővel nem tudom rendesen megnézni őket.

Egyébként Windows XP-t használok, valamint Explorer és Firefox böngészőt.



2014. máj. 9. 10:09
1 2 3
 11/22 csacsi2 ***** válasza:

Gyengébb gépeken a jelenlegi verzióju Flash player nagyon erőforrás zabáló.Nézd meg hogy a processzor használat nem túl magas -e! amennyiben a hardveres gyorsítás nem támogatott akkor azt ki kell kapcsold! Videokártya driver fel van telepítve? frissítsd le újabb verzióra! amennyiben nem bírja válassz kissebb felbontást. HD lejátszáshoz mostanában igen ezős gép kell!

firefox->súgó-hibakeresési információ->grafika rész:

"Ezzel a grafikus illesztőprogrammal nem engedélyezett az együttműködés. Próbálja meg frissíteni a grafikus illesztőprogramot 10.6 vagy újabb verzióra."

Kapcsold ki a böngészőben (!) és a Flash player (!)->settings -ben a hardveres gyorsítást.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__3..

A flash player újabb verzióira jellemző, hogy nem buffer-eli be a teljes tartalmat, így közben szaggat. YT -ra használd az autobuffer-t, várd meg míg betölti és utána játszd le!

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__43..

röviden

-Frissítsd a videokártya driver-t

-hardveres gyorsítást a böngészőben és a Flash Player-ben (fontos mind 2!!!)

-Plugin containert Firefoxnál kapcsold ki

-Használd az autobuffer-t

Sajnos napok óta nem jó a [link] -oldala ezzel nem tudok mit tenni...)

itt lenne:

YouTube Auto Buffer & Auto HD

[link] scripts/show/49366


[link]

[link]


Mostanában a YT-b alapjáraton megpörgeti a processzort, nem tudom miért kell ilyen rosszul optimalizálni egy oldalt...

2014. máj. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 csacsi2 ***** válasza:

Másik lehetőség hogy régebbi verziójú flash playert használsz:

[link]

2014. máj. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 csacsi2 ***** válasza:

Utánnajártam és így elérhető az userscript.org (:8080 -al)

[link]

2014. máj. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Megcsináltam a javasolt módosításokat, időnként így is bele-bele szaggat, de már fényévekkel jobb, mint előtte.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, külön köszönet jár azért, hogy utánajártatok a problémának és leírtatok minden lehetséges megoldást, ami végül segített is.

2014. máj. 12. 10:04
 15/22 A kérdező kommentje:
Az utsó mondatot egy kissé félrefogalmaztam: a külön köszönet részben elsősorban csacsi2-re gondoltam, te néztél rendesen utána a problémának és adtál hatékony segítséget.
2014. máj. 12. 10:09
 16/22 A kérdező kommentje:

A flashplayer frissítette magát és megint elromlott, ráadásul most már hiába csinálom meg a csacsi2 által javasoltakat, nem használ, a régebbi verziók sem működnek. Most még rosszabb a flashplayer, mint ezelőtt volt.

Van valakinek ötlete, hogy ilyenkor mit lehet tenni?

2014. máj. 19. 12:14
 17/22 csacsi2 ***** válasza:

Az új Flash player nagyon terheli a gépet. Szedd le és telepítsd a régebbi verziót majd tiltsd le az automatikus frissítést!

Ezen az oldalon részletesen beállíthatod!

[link]

[link]

nézd meg az ütemezett feladatoknál nem fut-e frissítő szolgáltatás és tiltsd le!

hozz létre jegyzettőmbbel egy szöveges fájlt amit ments el UNICODE -formátumban a c:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash\mms.cfg

Helyre! Fontos unicode formátumban és "mms.cfg" névvel/kiterjesztéssel mentsd!!!

Tartalma:


ProtectedMode=0

AutoUpdateDisable=1

AVHardwareDisable=1

OverrideGPUValidation=1


indítsd újra a böngészőt és ellenőrizd hogy a settings -ben a hardveres gyorsításnál ne legyen pipa!

[link]

2014. máj. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 csacsi2 ***** válasza:

Amennyiben sehogy nem jó frissítsd le a videokártya driver-t, vírusellenőrizd a gépet!

Takarítsd ki a gépet a szeméttől

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__52..

ezek után sem jó végezz a gépen stabilitás tesztet (aida64) lehet túlmelegszik!

2014. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki, bejött a régebbi verzió újratelepítése és a cfg fájl, úgyhogy megint kösz szépen, csacsi2!

Te vagy az ász!

2014. máj. 19. 18:12
 20/22 Adamka1119 válasza:
cseréld le a gépedet
2014. szept. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!