Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » WINDOWS 7 magyarra frissítés...

WINDOWS 7 magyarra frissítés problem? Telepítettem a win7 angol nyelvű változatát, egy számomra még újabb gépre (AMD ATHLON II) azóta nincs internetkapcsolat! Miért?

Figyelt kérdés

Szeretném magyarítani, de NET nélkül ugye nem tudom letölteni az MS-től nyelvi csomagot. Keveset tudok angolul, sajna. Viszont a régebbi gépemnél nem volt ilyen akadály!!!


Biztos van itt pár fiatal akinek még úgy hasít az esze, hogy segíteni tudna egy öreg fószernek, ugye?


Üdv! :)



2014. máj. 14. 19:06
1 2 3
 11/22 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ha tényleg ezek a géped adatai, akkor szerencsére ennek van Windows 7 támogatása.

Itt mindent megtalálsz hozzá: [link]


Gigabites Realtek gyártmányú hálózati kártya van benne, ezt a Windows 7 nem szokta felismerni, csak a régebbi 10/100- asokat. Ezért is mondtam, hogy fontos a driver telepítés. (De ha már ott vagy ne csak a hálózati kártya drivert rakd fel, hanem mindent ha lehet különösen fontos a VGA és a Chipset, mert amit a Windows alapból rendel hozzá csak egy általánosabb driver, nem képes ugyan arra teljesítményre és funkcionalitásra). Fontos hogy az operációs rendszerednek megfelelőt tölts le, másképp semmit se fog érni! Tehát ha 64-bites Win7 akkor azt, ha a 32-bites akkor azt.


A gyártók oldalán általában tömörített formában szoktak fent lenni a driverek (zip). Nem azért mert olyan sokat lehet rajta tömöríteni, hanem azért mert így egyszerűbb kezelni, mivel a driver telepítő sok fájlból áll.

A te eseted kicsit más, de nem sokkal. Mert ez egy önkocsimagoló fájl, tulajdonképpen nem csinál mást, mint kicsomagolja a driver fájlokat külső tömörítő program nélkül. Az Extract to -nál beírt könyvtár szerkezetet, a program automatikusan létrehozza, de te is létrehozhatsz a drivereknek mappákat és a "..." gombbal kitallózhatod neki. Teljesen mindegy hova, célszerű egyből a pen drive -ra. A kicsomagolt driver fájlok között lesz, egy setup.exe vagy install.exe esetleg autorun.exe fájl, amivel meg tudod kezdeni a telepítést, a program bekonfigurálja magát a Windows -ba automatikusan, neked nem kell foglalkozni vele, csak nyomogatni a továbbot.

2014. máj. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszi, P.O.C!


Szerintem így már menni fog ez a "tökölés"! :)


Thank You So Much!

2014. máj. 15. 09:07
 13/22 A kérdező kommentje:
Amúgy már jártam a gigabyte honlapján, (pontosan ilyen alaplapról van szó) le is töltöttem a cuccokat, csak nem tudtam mit kell vele vacakolni.... de ahogy most leírtad, így már szerintem bingó! (Y) :) :)
2014. máj. 15. 09:17
 14/22 A kérdező kommentje:
Még valami: A cég akitől vettem a gépet, adott hozzá egy CD-t amin rajta is van a driver-csomag, 32 és 64 bites win7-re, egyaránt. De tényleg ez az angol nyelvű telepítés kibaxik velem! Nem kicsit! :D "Extracting files" meg hasonló kibontások. :D nem veszi be az OS... :(
2014. máj. 15. 09:30
 15/22 P.O.C. ***** válasza:
Erre nem tudok mint mondani, ehhez ott kellene lennem. Esetleg ha készíts róla pár képet, ha tudsz.
2014. máj. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, P.O.C.!


A te türelmes és "gyógypedagógiai" tanácsaid alapján sikerült megoldani a problémát! Én balga, azt hittem, hogy csak úgy magától felkúsznak a driverek, és nem figyeltem az exe. fájlokra!Csak ennyi volt a bibi, végül is. :D

Most fogom a fejem rendesen, hogy ilyen ostoba voltam. :D


Sokat segítettél, a megfelelő időben! Köszönet!!!!

2014. máj. 16. 18:46
 17/22 A kérdező kommentje:

Éss máris újra a segítségedet kérném, (vigyázat, ez is röhejes lesz!) ;)


Ehhez az lpt porthoz kéne driver:


ITE 887xpci multi-i/o


Viszont a netről nem tudom leszedni, mert folyton valami baromságba boltom. Szerinted hol keressem? Ráadásul a vírusírtó is trójait jelezget néhol emiatt! :D

Egy régi nyomtató miatt rakattuk a gépbe ezt a párhuzamos portot, és ha már belerakták akkor nem szeretnék átalakító kábelt venni helyette.... :)

2014. máj. 16. 19:02
 18/22 P.O.C. ***** válasza:

Nem sok esély van, túl régi a hardver, már Vista driver sincs hozzá. Amit a Google hoz, mind csak ilyen átverős vírusoktól és adware -ektől hemzsegő oldal.

Sajnos USB átalakítót kell beszerezned.


[link]

2014. máj. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, már sikerült megoldani ezt is. Végre hasít az "új" gép mindennel együtt!
2014. máj. 19. 21:13
 20/22 A kérdező kommentje:

Hát már megint kérdezek....:D


A "tartalék vinyó" (slave) miért pörög fel állandóan?

Meguntam, hogy mindig beindul és letiltottam az eszközkezelőben....

De akkor is felpörög az oprendszer indításakor, ha le van tiltva!

Ráadásul az én gépemen is, és a barinőm gépén is ugyanez a helyzet, pedig a két gép még csak nem is hasonlít egymáshoz! :) Láma kérdések, tudom... :(

2014. máj. 24. 05:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!