Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben ezeket hogy lehet...

Excelben ezeket hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés

Nem volt még informatika óránk, e-learning keretében csináljuk ezeket. Igazándiból már az értelmezésnél leragadtam.


-Alkosson egy szabályt, ami alapján csoportosítani tudja a táblázat rekordjait (legalább 4 csoportot képezzen)! A szabályt egy táblázatban írja le az eredeti táblázattal azonos munkalapon! Egészítse ki az eredeti táblázatot egy oszloppal, ami azt tartalmazza, hogy az egyes rekordok melyik csoportba tartoznak!

-Fogalmazzon meg 6 kérdést a táblázat adataival kapcsolatban (legalább 4 kérdésben szerepeljen feltétel is)! Válaszoljon a kérdéseire függvények segítségével! A kérdések és a válaszok is az eredeti táblázat munkalapjára kerüljenek!

-Új munkalapra készítsen egy összesítő kimutatást, amiben van legalább egy drill-down szint! A munkalapra helyezett szövegdobozban 2-3 mondatban fogalmazza is meg, hogy mit tud leolvasni a kimutatásból!


2014. szept. 14. 13:21
 1/1 anonim ***** válasza:

> Alkosson egy szabályt, ami alapján csoportosítani tudja a táblázat rekordjait


Nézd meg, milyen adatok vannak a táblában. Értelmezd. Ezután gondold meg, hogyan tudnád 4 vagy több csoportra osztani. Például: van egy vagonnyi könyv a táblázatban, csoportosítod őket műfaj alapján. Melléjük írod a csoportokat egy új oszlopban.


> Fogalmazzon meg 6 kérdést


Hát látva a táblát, fogalmazz meg kérdéseket. Például hány sci-fi műfajú könyv van a táblázatban? Hány oldalas a leghosszabb könyv? Ezután erre lehet szép függvénykéket írni, FKERES, MAX, satöbbi.


> drill-down


Ezt én még nem hallottam, de ti biztosan tanultátok, ha feladatban szerepel.

2014. szept. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!