Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nagyon gyenge lenne eza gép...

Nagyon gyenge lenne eza gép az Ubuntu 14. 04 és a windows 7 futtatására (mindkettő 32 bites lenne, gép adatai lent)?

Figyelt kérdés

Az az igazság , hogy én egyáltalán nem szeretem a windowst , sokkal szimpatikusabbnak találom a linuxot , 5-6 disztrót kipróbáltam , egyenlőre az ubuntunál maradnék , viszont van pár "dolog" ami miatt nem tudom nélkülözni a windowst (wine nem segít).

Gép adatai:


Processzor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5700 @ 3.00GHz × 2

Memória: 2 GB

Grafika: Gallium 0.4 on AMD CAICOS


Az adatokat az ubuntu>> beállítások>>> részleteknél találtam. Az ubuntu már telepítve van , nagyon jól működik , felszeretném rakni mellé a win7-et.

Természetesen az ubuntu és win7 is 32 bites lenne.



2014. okt. 12. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel már fut az Ubuntu, nem kérdés hogy menni fog-e. Windows 7-hez is elég a gép.

Arra figyelj, hogy (mivel a Windowst telepíted utoljára) a GRUB-ot majd újra kell telepítened, mert a Windows szépen kiírtja. Ehhez találsz rengeteg leírást a neten, nem bővíteném egy újabbal.

2014. okt. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Unity keresőjéből a kémrobotokat (amazon) kiszedve, ill. unity helyett más ablakkezelőt használva jobb lesz a teljesítményed linux alatt is. Linux alatt használj zárt forrású 3D drivert, és 'zárt forrású' (Oracle) Java-t. Ha kémrobotok nélkül ubuntu élményt szeretnél, használj mint-et.


Win7 Home Premium 2 GiB RAM-mal elmegyeget, ennyi neki a minimum. Mivel a procid képes 64 bites üzemre, akkor használj legalább linuxban 64 bitest, hogy ne adj a procidnak a 32 bit miatt + munkát.


Minimumra vedd le a beállításokat win-ben, és ha lehet, akkor cserélj core2-re (aminek több az l2 $-e), vagy vegyél bele + 1 GiB ramot, és akkor a win is szebben fog futni.


A közös meghajtókat (Dokumentumok, képek, videók) tárold ntfs-en, így linux és win is hozzáfér.


És ahogy #1-is mondta, wint előre, linuxot utána telepítünk, vagy szenvedhetsz a grub telepítéssel. (Live DVD-ről, parancssorból...)

2014. okt. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Az a helyzet , hogy - mint már ahogy már fentebb is írtam - használtam több disztrót is már ezen a gépen , kipróbáltam a 64 bites Manjarot is , sajnos szinte csiga lassú volt:/ A win7-et csak arra használnám amit az ubin nem tudok megtenni , így kb 97%-ban az Ubuntut indítanám el bekapcsoláskor , a netezés , fájlok tárolása , torrentezés stb mind az ubuntun zajlana , win-re csak azokat a programokat rakom fel amiket linuxon sehogy nem tudtam működésre bírni.

Eszembe jutott még a lubuntu is , ami eddigi tapasztalaltaim szerint kevés ram-al is beéri , feltettem egyik ismerősöm 1 Gb-os gépére és jól működik. Szóval talán ide is lubuntu ... vagy linux mint.

Vírusírtót nem teszek rájuk , mert reménykedek benne hogy nem kell.

Ami még tetszene az a debian , de mivel viszonylag kezdő vagyok , nem igazán való nekem (már a telepítőjétől "megijedtem")

2014. okt. 12. 15:41
 4/6 A kérdező kommentje:

Volt egy kis gubanc , de sikerült a telepítés.

Bekapcsolás után , választahtok hogy melyik rendszer induljon , ha nem választok akkor automatikusan az ubi indul pár mp-n belül. Kicsit tovább tart a bootolása mindkettőnek , de alapjában véve jól futnak , az ubuntun hideg indítás után néha amikor megnyitok egy programok fekete fehérré válik a képernyő és elstötétül , először azt hittem le fog fagyni , de szerencsére nem.

Win7 is elmegy , csak kicsit többet kerreg.

2014. okt. 12. 17:04
 5/6 anonim válasza:

Nekem sokkal gagyibb gépem van és van rajta egy linux és egy windows . indításkor megkérdezi melyikkel indítsd.

egyszóval el fogja bírni .

2014. okt. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igen , fentebb leírtam hogy el is bírja:) Kaptam még okos ütleteket privát üzenetben is.


Én csak azt tartom problémának h a windowsra is lesznek folyamatosan frissítések , én meg nem telepítem őket , így egy idő után a win7 elvault lesz rajta (mivel látványt teljesen leminimalizáltam már így is kb úgy néz ki mint a windows2000)

2014. okt. 13. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!