Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha letöltök uTorrentról az...

Ha letöltök uTorrentról az illegális?

Figyelt kérdés
Tehát letöltöttem a GTA: San Andreast, a FNAF 1/2/3-at. Eddig nem csináltam, csak ki akartam ezeket próbálni. a GTA-t már letöröltem, mert nem tetszett, a FNAF még megvan. Ez illegális? Semmit sem töltöttem fel.. Ha rosszul mondanám, valaki elmagyarázná hogy működik ez a "uTorrent lesszedem" dolog? Semmilyen rendőrségi dolgot nem von maga után? A Válaszíróknak előre is Köszönöm. Kérlek, vegyétek komolyan ezt a kérdést.

2015. máj. 15. 21:40
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

A letöltés legális, szabadon tölthetsz le szerzői jogvédett audio/vizuális műveket, azokról szabadon készíthetsz magadnak 1 db biztonsági másolatot.

Sokszorosítani, kereskedni nem lehet velük.

2015. máj. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Ez a feltöltés dolog jogi vita tárgya. Azt mondják, hogy aki letölt, az ezzel egyidőben fel is tölt. De ez csak akkor igaz, ha valaki éppen le is akarja azt tölteni abban az adott időpontban. Ha nincs ilyen (pl. letöltesz egy kevésbé népszerű filmet), akkor nem tud visszatölteni, ezért adják meg a tulajdonképpeni "rendelkezésre állási időt", nCore pl. 24 óra. Lehet hogy ez alatt az idő alatt senki nem fog letölteni, tehát te sem tudsz visszatölteni.

Ha kimegy a rendőrség, akkor sem büntetnek meg ha saját használatra töltesz le, csak ha haszonszerzésre fordítod a programot. Tehát ha letöltesz egy 200 000 ft értékű Photoshopot saját mókázásra, nem büntetnek meg, de ha ezzel a szoftverrel keresel pénzt, már büntethetnek.

2015. máj. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Az utolsónál a pont.

Igen a letöltés saját célra legális, viszont van benne egy csavar, ua'is aki megossza azt már büntetik, legyen az közvetlen vagy közvetett pl ftp (warez, torr.oldal (pl. ncore)).

A torrent klienssel visszaoszthatod de nem hozhatsz létre online oldalt az ftp megosztásra. -Hacsak nem ingyenes dologról van szó mint pl linux stb

2015. máj. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
38%
Csak óvatosan azzal a torrenttel. Amióta több illegális programot töltöttem le több különös dologra lettem figyelmes. Például amikor telefonhívást fogadok mindíg hallok egy halk kattanást, nyílván lehalgatnak, tipikus nemzetbiztonsági eljárás. Észre vettem, hogy követnek is. Egy látszólag átlagos külsejű ember mögöttem lépett be a sarki közértbe és pontosan mögöttem lépett ki. Ugyan addig nézegette az óriás kifliket mint én, és ő is szeletelve kérte. Több mint különös, ez nem véletlen. Azóta mindig kinézek az ablakon és lehúzom a redőnyt ha torrent állományt töltök le. A múltkor a párom is olyan furcsán viselkedett, lehet hogy őt is beszervezték...
2015. máj. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
37%

A párod lehet, hogy azért viselkedett furcsán mert Őt is torrenten töltötted le, és nem jól crack-ted meg.

:)

2015. máj. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
:)
2015. máj. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
illegális, de ne foglalkozz vele. a többiek már elmagyarázták, hogy mért. senki nem fog elkapni ezért
2015. máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!