Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10-ben az asztali...

Windows 10-ben az asztali ikonok minden újraindításnál átrendeződnek pár napja. Mi okozhatja ezt a hibát?

Figyelt kérdés
A legkisebb ikonméret van nekem beállítva és folyton vissza áll nagyra, így az asztal szinte használhatatlan. Fórumon olvastam, hogy a NOD32 is okozhatja ezt a hibát, né azt használom már több hete, de csak pár napja jött elő ez a hiba. Helyre lehet hozni valahogy? A Gépet nem szívesen telepíteném újra emiatt.

2015. szept. 25. 04:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Azóta letöröltem a NOD32-őt, de a hiba továbbra is fennáll. Ezek szerint semmi köze hozzá.
2015. szept. 25. 04:50
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt az írást találtam erről angolul: [link]
2015. szept. 25. 04:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez volt. A MS Ügyfélszolgálat sem igazán tudott segíteni, újratelepítés lett a vége. Azóta minden oké.
2015. szept. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nálam is a nod32 volt a bűnös, egy külföldi fórumon találtam meg a megoldást, ami nálam bevált.


Futtasd a regedit-et, majd ott keresd ki:

HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\


InProcServer32 -> jobb klikk, engedélyek -> Speciális -> Tulajdonosnál módosítás -> speciális -> Keresés most -> Itt keressük ki a rendszergazdák-at, dupla katt rá majd OK.

Ezután pipáljuk ki a Tulajdonos alatt megjelenő négyzetet. Ezután a csoport vagy felhasználó neve- résznél a rendszergazdákat választva pipáljuk ki a teljes hozzáférést majd OK.

eztán a InProcServer32 észnél jobb oldalt kattintsunk duplán az alapértelmezettre és az azonosító értékét változtassuk "%SystemRoot%\SysWow64\shell32.dll" - ról "%SystemRoot%\system32\windows.storage.dll" - ra.


Ugyan ezt a procedúrát játsszuk végig a HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\ - vel is, majd indítsuk újra a gépet, és elvileg az ikonok helyzete újra fix marad.

2015. szept. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
4/4 es hozzászóló . küldöm rád áldásom ez végre bevált és a helyén vannak az ikonok KÖSZÖNÖM!
2015. szept. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!