Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Linux-disztribúciót...

Milyen Linux-disztribúciót ajánlanátok egy Linuxokkal ismerkedni vágyó embernek?

Figyelt kérdés

Hamarosan "feleslegessé" válik egy 4 éves Dell Inspiron 15R N5110 laptopom és arra gondoltam, hogy erre telepítenék egy Linuxot kísérletképpen.

A problémám az, hogy soha nem használtam még semmi mást Windowson kívül és nem tudom, hogy melyik az a disztribúció ami kedvező lenne egy kezdőnek, na meg nem egy rémálom hozzá a driverkeresés.


Mit tudnátok nekem ajánlani?



2016. szept. 30. 12:53
1 2
 11/15 Alain Delon ***** válasza:
Jól látom a leírásban, hogy Nvidia és Intel kártya is van benne? akkor csak az Nvidiához kell driver. Az Intelek alapból mennek Linuxszal.
2016. okt. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A legáltalánosabb driverek bele vannak "varrva" a kernelbe, tehát nem kell velük bíbelődni. Ha valami mégsem működik, akkor lehet külön drivert telepíteni rá. Én azt mondom, nézz utána a telepítésnek, telepítsd fel a Win mellé, és próbáld ki. De akár már liveCD-ről indítva is sokminden kiderül.
2016. okt. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekem egy öreg gépem van integrált Nvidia áramkörökkel, eddig nem volt vele semmi gondom. (Linux Mint)
2016. okt. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Tom Benko ***** válasza:

Attól függ, mennyire akarsz megismerkedni vele.

Elmondhasd, hogy te Már Linuxot is telepítettél: *buntu.

Felvághass egy kocka barátnő előtt: Linux Mint

Érezni akarod a Linux-érzést: Debian

Élvezni akarod a Linux-érzést: Arch

Meg akarod tanulni a Linuxot: Gentoo

Tényleg meg akarod tanulni, minden apró mélytorkosságával: LFS

2016. okt. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem célom nyitott szájjal belefutni a f..szerdőbe kezdésből, szóval szerintem akkor a Mint lesz a nyerő. Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 2. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!