Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop maszkolás, hogyan...

Wzz kérdése:

Photoshop maszkolás, hogyan is van?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon szeretek photoshoppolni, nagyrészével nincs is bajom, sőt könnyen megy, viszont van a maszkolás amiről sajnos oktatáson lemaradtam és sehogy sem tudom pótolni. Van egy elmaradt feladatom, egy random képet kell beszúrni egy tök másik random képre, az van megadva, hogy az adott képnek a maszkjára a szürke valamilyen árnyalatával fessek, ezáltal lesz áttetsző/félig áttetsző. Elméletileg nagyon egyszerű, én viszont hülye vagyok hozzá, magát az egész funkciót nem értem, akárhogy is próbálkozom nem akar összejönni a dolog. Ha valaki esetleg ért ehhez, eltudná magyarázni itt, akár e-mailben? Nagyon megköszönném!

2016. dec. 27. 13:21
 1/1 |Orfeusz| ***** válasza:

A rétegre raksz egy rétegmaszkot (rétegek ablak alján), rákattintasz a rétegmaszkra, és szürkeárnyalattal festesz rá. Ahol fehér, ott látszani fog a réteg, ahol fekete, ott nem fog látszani.

Ha alt nyomása közben kattintasz rá a rétegmaszkra, akkor megjeleníti a vásznon, ez segíthet a megértésében.

2016. dec. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!